Şimdi Ara

Suriyelilerin Kimlikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hani ben hiç vatandaşlık verilen Suriyeli görmedim diyenleri konuya bekliyoruz

Suriyelilerin Kimlikleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bunlarla aynı ülkede olduğumdan aynı ülke vatandaşı olduğumdan utanıyorum imkanım olsa 1 gün durmam ama kader işte ha deyince gidilmiyor.
  • Cumhurbaşkanı zaten kendisi vereceğini söyledi. Hala inanmıyorlarsa izleyebilirler. Yazık, nerede görülmüş bu kadar kolay vatandaşlık verildiği? Bir koltuk sevdasına ulke bırakmadılar ortada.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti değil Türkiye diyenler. Buyrun kimlikte ne yazıyor görün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

bunlarla aynı ülkede olduğumdan aynı ülke vatandaşı olduğumdan utanıyorum imkanım olsa 1 gün durmam ama kader işte ha deyince gidilmiyor.

Dostum işin ironik tarafı okumuş kültürlü suriyeli bile avrupaya kaçmaya çalışıyor Türkiyede yaşamak istemiyor

benimde imkanım olsa bu ülkeden kaçardım hatta tatile bile gelmezdim

• Kendi gozlerimle ayni kimlikten gordum

Dunyanin en kolay vatandasligi. Bu kadar basit tc vatandasi olmak

• İhanetin resmi. Bizi tayyibi sevmediğimiz için vatan haini yapanlar bunları görmüyor.

• Maşallah Türkiye Vatandaşı ama Türkçe bile bilmiyorlar

Bugün bi AVM ye ailece gittik. Genelde hafta içini tercih ederim kalabalık olmadığı için. Yeminle AVM nin belki 1/3 Suriyeli idi.

AVM içinde oturaklarda otuturken 6 çocuklu anne baba 8 kişilik bir aile el hareketleri ile mescidi sordu. Zor anlattım. Ailenin yanında kazak mı, afgan mı, özbek mi anlamadım hafif çekik gözlü 2 genç kız vardı. Bakıcıya benziyorlar anne baba gezerken arada bir çocuklara bakıyorlardı. Çocuklar öyle hareketli ki ortalığı darma duman ettiler gittiklerinde heryer pislik içinde kaldı.

Ellerinde en lüks mağazadan alma poşetler dolu idi.

Yahu bunlar ne iş yapıyorda böyle kazanıyor ben anlamadım
  • Harbi Denyo(a)'ymusuz

• 2019 seçimine yatırım bunlar hep Ayık ol ey vatandaş! Sandıklarınız Suriyelilerin oylarıyla dolacak..

Ve bu mültecilerin verdiği oyla seçilen kim olursa olsun milletin temsilcisi olamaz. Suriyeliler Türk milletinin bir parçası değildir o kadar net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 16 Ağustos 2017; 2:8:34 >
  • Türkiye, Türk diye bir şey kalmadı maalesef.

• Suriyelilere kolaylık tanıyorlar sanırım ben eşimi 3 senedir vatandaşlığa geçiremedim. her sene değişen yasalar istenilen yeni belgeler bunların noter onaylı tercümeleri her sene değişen damgaları kaşeleri onayları derken vatandaşlığa geçiremedik bi türlü :)
  • Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 10 Ocak 2021; 0:11:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gizlice verilmeye başlandığını biliyorduk zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

bunlarla aynı ülkede olduğumdan aynı ülke vatandaşı olduğumdan utanıyorum imkanım olsa 1 gün durmam ama kader işte ha deyince gidilmiyor.

imkanım olsa ben bunlasrla aynı gezegende yaşamam. bırak ülkeyi , vatandaşlığı.
  • Kalifiye eğitimli Suriyelileri vatandaş yapıyorlar yea diyecek bir troll düşmemiş daha.

• allah razı olsun arap kardeşlerimizle aynı ülkenin vatandaşı olmak bizler için onurdur.onlar arap olduğundan bizim üstümüzdedir.bizden alıp onlara versinler inşallah.türk misafirperverliğine göre arap kardeşlerimizi kendi ülkelerinden iyi yaşatmak görevimizdir.yüzyıllardır araplara hizmet eden bu millet için onurdur bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.