Şimdi Ara

Suriyelilerin %74'ü vatandaşlık istiyor %52'si geleceği Türkiyede görüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Suriyelilerin %74'ü vatandaşlık istiyor %52'si geleceği Türkiyede görüyor

Suriyeliler anketinin sonuçları açıklandı: Yüzde 52'si geleceğini Türkiye'de görüyor

Türkiye’deki Suriyelilerin durumunu İnsani Gelişme Vakfı ve IPSOS araştırdı. Araştırma Suriyelilerin yüzde 64’ünün geleceğe umutla baktığını, yüzde 52’sinin ise geleceğini Türkiye’de gördüğünü gösterirken, kayıt dışı, ucuz işgücü olarak çalıştırılan Suriyelilerin günlük satın alma gücünün ise 2 doların altında olduğu gerçeğini ortaya koydu.
    İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) ve IPSOS Araştırmalar Enstitüsü tarafından Türkiye'deki Suriyeli mültecilerle ilgili bugüne kadar yapılan en kapsamlı araştırmalardan biri olan 'Mülteci Hayatlar Monitörü', Suriyeli mültecilerle ilgili çarpıcı sonuçları ortaya koydu. Araştırmaya göre Suriyeli mültecilerin yüzde 74'ü vatandaşlık istiyor, yüzde 70'iyse Türkçe bilmiyor. Suriyelilerin günlük satın alma gücü 2 doların altında, kayıtlı ve kayıtsız olarak çalışanların oranıysa yaklaşık yüzde 31.

Kaynak:https://tr.sputniknews.com/turkiye/201707211029370921-suriyeliler-anket-sonuc-turkiye-gelecek/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powerman1923 -- 22 Temmuz 2017; 17:7:39 >

• 2010 da %12+ İşsizlik vardı bu ülkede. Herşey pahalıydı. Herşeyden para alınıyordu.

2017 de %19+ İşsizlik var bu ülkede. Herşey pahalı. Herşeyden para alınıyor.

Ne faydaları olduğunu ben çözemedim.

Demografik yapı çöküyor. Sokakta yürüyemez oldu millet. Mahşer gibi heryer dolu. Bu işin sonu çok fena bitecek. Çölde yaşayan adamı alıp, en kuzeye götürüp ev verirsen-beslersen tabii ülkesi düzelsede gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 22 Temmuz 2017; 17:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suriyeliler istedikleri avrupa ülkesinde oturum alabilirler ama bizi tercih ediyorlar. bunun için minnet duymalıyız komşularımıza.
  • Başını alırlar.

Tabi bize kalsa yani
  • benim vatandasligi vereyim. nasilsa bir ise yaramiyor, ustune zarara sokuyor.
  • O yüzde 22 lik kesim çok canımı sıktı. Adam hem gelecekte türkiye kötü olcak demiş hem de vatandaşlık istemiş. Ne biçim bir kafa bu ya. Madem güvenmiyorsun türkiyeye neden türk olmak istiyorsun?! Garip ya bu orta doğu.
    En garibi de Sorsan adam bahanesi aklına da yatar yani biz de orta doğuluyuz ya. Extra bir vatandaşlık belki işe yarar mantığı herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Versinler de görelim.Millet tepki gösterir diye veremiyorlar.Yoksa şimdiye çoktan vermişlerdi.

• Nargile kafenizi de alın gidin güle güle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonViraj -- 22 Temmuz 2017; 20:13:10 >
  • defolup gitmezsem namerdim türkiyede kalırsam araba çarpsın taş düşsün geberiyim bu ülkede yaşadığım her an bana haram lanet olsun böyle ülkeye yeter abi yeter ya .
  • Sen gör hocam. Akp'li olarak Suriyeli politikasına sonuna kadar karşıyım. Şehre salmak yaptığı en büyük hata.

• Gitmek isteyen bir kesim yok sanırım. Türk Milliyetçisi bir yönetim şart.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komünistim ama istemiyorum müslüman Suriyelilerin hiçbirisini ülkemde. Zaten ülkede yeterince müslüman var , daha fazla istemiyorum.İlkokul mezunu türbanlı ue çarşaflı yüzde 90 ı.

• %100 unde %52 nin de canlari ceh... Sagolsun

• Birde Türklere sorsunlar suriyelilere vatandaşlık verilmeli mi, bu kadar suriyelinin kontrolsüz şekilde ülkeye sokulmasını nasıl karşılıyorsunuz diye.
  • Fark eden bir şey yok, Türk'lerin de en az %35'i Avrupa veya ABD'den vatandaşlık alıp, geleceğini başka ülkelerde görüyor.

Son 15 sene de Türkiye'yi yönetenler, ileride bir çok belgesel ve tez için konu olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.