Şimdi Ara

Suriyelilere bu şekilde yardım edilmesi hadislere aykırıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rivayetlere göre Hz.Muhammed ilk olarak yakınındaki komşulara yardım etmiştir

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Bu bir hadis arkadaşlar

Ülkede o kadar işsiz varken tavuk döner yemekten başka çaresi olmayan çünkü parası yetmeyen garibanlar toplumun büyük bir kısmını oluştururken 3 milyon insanın kayrılması doğru değildir

Hiç yardım edilmesin demiyoruz

İnsanlara yardım etmek iyidir fakat merhametle tavizin arasında çok küçük bir fark vardır

Hadislerinizle çelişiyorsunuz haberiniz olsun

• Suriyeli mülteciler bize yardım etsin.Bizden çok muayene olup ilaç alabiliyolar, bursta var .

Bizden çok denize giriyolar biz o kadar tatil yapamıyoruz, halleri vakitleri iyi azcık yardım edin bize bea abi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Judge JR. -- 14 Şubat 2017; 2:32:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baştakilere göre komşuna,akrabana yardım etmek, devlete yandaş kayırmak-önemli mevkilere akraba yerleştirmek arasında gidip geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anayurt Oteli -- 14 Şubat 2017; 2:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anayurt Oteli

.

Açıklayacaktım ama sen yorumunu silmişsin
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Gereksiz tartışma çıkmasını istemedim konu kirlenmesin, sonra amacından sapıyor konular, saptırıyorlar, pm den söyleyebilirsiniz isterseniz hocam.
  • Türk milleti tarih boyunca,iyi niyetli ve saf bir millettir.Türk milletine düşmanlık besleyen taraflar, Türk milletin yaptığı iyiliklerden doğmuştur.Dünyanın gerçekleri maalesef,ne kadar iyilik yaparsan,o kadar kötülük görürsün ve kendinden taviz vermeye başlarsın.Bizim milletimiz hiç bir şeyde orantı/denge meselesi tutturamıyor,etki/tepki meselesini ölçemiyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeeb12 -- 14 Şubat 2017; 3:6:12 >
  • ülke yönetmek zor iştir. duygularını katarak hareket edersen sonucu para ve toplumda huzursuzluk kaybı olur. yönettiği para hayır yapsın diye verilmedi.çok acıyan kendi servetinden bağış yapar.kimse kontrolsüz tanımadığı bir milleti sınırlarına almaz.kimlik araması oluyor.polis kimlik çıkmayan suriyelilere bir şey yapmıyor. benim kimliğimi bagajdan ille çıkartıyor.2. sınıf vatandaş olduk her anlamda.Benden giden her kuruş ve hak mahrumiyetinden dolayı tüm haklarım haramdır. Bunları içeri sokarken de referandum yapılmalıydı. tüm harcanan paranın yolsuzluk yapılmadan (olmaz da ) kişilerin maaşlarına pay edildiğini düşünürsek çok şey değişirdi.
  • Böyle yardim etmek akla ve mantiga aykiri en basta. Türkiye bir hayır kurumu degil, bir devlet.

Her Suriyeli konusuna yazıyorum, bütün hakkım haram olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 14 Şubat 2017; 8:43:42 >
  • 25 gün sonra yapılacak ygs sınavına çoğunluğu genç sürekli sınav sınav yusuf yusuf etmiş çalışmış anne babaları yememiş içmemiş yaklaşık 3 milyon kişi giriyor.

Suriyeli bir göçmen ise "istediği bir fakülteye" dilekçe ile giriyor.

Bana bunun adaletini anlatınız.

• Zorla ırkçı yapacaklar bu milleti. Bu kadar nefret oluşmaso hayra alamet değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.