Şimdi Ara

Suriyeliler Ülkemizde Yan Gelip Yatarken Vatan Evlatları Şehit Oluyor El Bab ta 2 ŞEHİT VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 askerin de yaralandığı bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin El Bab kentinde el yapımı patlayının infilak etmesi sonucu 2 askerin şehit olduğunu, 3 askerin yaralandığını bildirdi.

TSK Açıklaması ;

"Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde saat 12:00 sularında El Bab’ın hemen güneyindeki Tadif yol kavşağı bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yola daha önceden döşenmiş olan bir EYP’nin patlaması sonucu EYP/MAYIN keşfi yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarından iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır."

Kaynak :http://t24.com.tr/haber/tsk-el-babda-2-asker-sehit-oldu,390642

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ml_csd_ds -- 24 Şubat 2017; 14:25:29 >

• Allah rahmet eylesin.

Bu kafalar ta ebesinin şeyindeki rakkaya gitmeye çalışıyorlar.el bab gibi ufak biryer için böyle olduysa rakka için düşünemiyorum bile.

suriyelilere vatandaşlık vereceklerine gönderin suriyeye savaşsınlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutamadım kendimi,evin içerisinde belli kesimlere,buna sebep olanlara bağıra bağıra sövdüm.
  • Suriyelilere Vatandaşlık verilmeli

İstanbul Valisi Şahin'in bazı Suriyelilere ait dosyaların Ankara'ya gönderildiğini açıklaması yanlış anlaşılarak Suriyelilere vatandaşlık verilmeye başlandı şeklinde yorumlandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav arkadaş suriyeliler zaten savaşmadıkları için kaçıp gelmişler sen diyosun ki onlar savaşsın.

adamlar bu yüzden burda. adamlar iç savaş yaşıyor 5'den fazla savaş tarafı var. hatta isyancılar bile bazen aralarında çatışıyor grup grup taraflar.

sivil insanlar ne yapsın, savaşmamakta bir tercihtir ve saygı duyulmalı.

ha bu demek değilki bu adamlar hem bizim ekmeğimizi yesin hemde kendi ülkemizde bize artistlik yapsın. bu elbette hükümetin kabahati. bunları içimize almak yerine sınırda çadır kentlerde tutup adam gibi mülteci olarak tutacaktı. kimlikler vermeler bilmemneler yapmalar vatandşlık vermeler... asıl kızacaksanız bunlara kızın. adamlar deniz kıyısı şehirlerde senden benden çok ortalığı kirletip ülkenin kaynaklarını tüketiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 24 Şubat 2017; 14:56:42 >
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Kurtuluşun savasinda 4 taraf mi vardi? BÜTÜN DUNYA VARDI DUNYAAAAAA sen 4 taraf var habgisiyle savassin diyorsun Karsimizda butun dunya vardiiii avustralyadan bile geldiler araplarda geldi bize sikmaya Sen 4 taraf var diyorsun.Bunlar alişmiş sömürgeciliğe Mandaya sesleri çikmiyor gafil Araplar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 24 Şubat 2017; 14:59:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

Kurtuluşun savasinda 4 taraf mi vardi? BÜTÜN DUNYA VARDI DUNYAAAAAA sen 4 taraf var habgisiyle savassin diyorsun Karsimizda butun dunya vardiiii avustralyadan bile geldiler araplarda geldi bize sikmaya Sen 4 taraf var diyorsun.Bunlar alişmiş sömürgeciliğe Mandaya sesleri çikmiyor gafil Araplar

anlamadın ki, ben diyorumki adamların ülkesinde türlü türlü grup ve savaş tarafı var suriye hükümetinden tut zibilyon tane taraf.

adam bunlar için savaşmak istemiyor.

biz ise kurtuluş savasşı verdik ve suriye suni bir devlet onlarda milliyetçilik yok biz ise kaç imparatorluk görmüş geçirmiş bir milletiz haliyle savaştık düşmanlara karşı.

bunlar dostu düşmanı bilmiyor bu iç savaş, biz ise işgalcilere karşı savaştık. fark bu.

Tamam o zaman doğuda pkk var diye kaçalim Almanya'ya

• quote:

Tamam o zaman doğuda pkk var diye kaçalim Almanya'ya

anlamamaya devam et kardeş. ikili tartışmamaya gerek yok. suriyedeki iç savaş bizim kurtuluş savaşımızdan farklı. bunu söylemek istedim. siviller hiç bir tarafın askeri olmak istemiyor olabilir. dünyadaki ilk mülteciler suriyeliler değil.
    Kardeş sana bir avukatlik sertifikasi verelim Suriyelileri savunuyorsun orada askerimiz sehit olur ken

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

quote:

Orijinalden alıntı: star scream

quote:

quote:

quote:

quote:

anlamadın ki, ben diyorumki adamların ülkesinde türlü türlü grup ve savaş tarafı var suriye hükümetinden tut zibilyon tane taraf.

biz ise kurtuluş savasşı verdik ve suriye suni bir devlet onlarda milliyetçilik yok biz ise kaç imparatorluk görmüş geçirmiş bir milletiz haliyle savaştık düşmanlara karşı.

bunlar dostu düşmanı bilmiyor bu iç savaş, biz ise işgalcilere karşı savaştık. fark bu.

senin ben neyse

isid dost mu?adamların üstüne bomba yağdıran esad dost mu?bak savaşacak grup var.

biz sınırımızı temizledik zaten neden daha aşağı iniyoruz?bize ne rakkadaki isidden?

kansız araplar allah belanızı versin şerefsiz hainler ,ülkeniz için bile savaşmadan kaçıyorsunuz onun bunun tohumları

savaşmak istemeyen sivillerin sığınma hakları vardır, istediğin kadar küfür et araplara beni ırgalamaz.

adam ya esad dahil tüm grupları kendine tehlike görüyor ve desteklediği bir taraf yoksa? esadı diktatör, özgür suriye ordusunu isyancı, ypgyi terörist, ışid kafa kesenler. adamın tutacağı ve askerliğini yapacağı bir taraf görmüyorsa kaçıp gelmiştir bu kadar basit.

senin gibi araplara hakaret etmiştim de onu bile anlamadın.sizin gibi türk görünüpte arap olanlar gün yüzü görmesin

kendi ülkesindeki savaştan kaçmış adamı askere alın savaştırın diyen bir zekanın ürünü olan sen hakarette edersin bilmediğin adama arapta dersin. her türlü şey beklenir sizin gibilerden.

araplardan ben çok memnunum sanki, adama bak beni 2 saniyede arap yaptı

neyse seviye yerlerde bu kafayla sana hayatında bol şans, çünkü ihtiyacın olacak.

bende kafa varda sizde olmadığı belli.arap döllerinden ne bekliyorsak bizde

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

senin ben neyse

isid dost mu?adamların üstüne bomba yağdıran esad dost mu?bak savaşacak grup var.

biz sınırımızı temizledik zaten neden daha aşağı iniyoruz?bize ne rakkadaki isidden?

kansız araplar allah belanızı versin şerefsiz hainler ,ülkeniz için bile savaşmadan kaçıyorsunuz onun bunun tohumları

savaşmak istemeyen sivillerin sığınma hakları vardır, istediğin kadar küfür et araplara beni ırgalamaz.

adam ya esad dahil tüm grupları kendine tehlike görüyor ve desteklediği bir taraf yoksa? esadı diktatör, özgür suriye ordusunu isyancı, ypgyi terörist, ışid kafa kesenler. adamın tutacağı ve askerliğini yapacağı bir taraf görmüyorsa kaçıp gelmiştir bu kadar basit.

senin gibi araplara hakaret etmiştim de onu bile anlamadın.sizin gibi türk görünüpte arap olanlar gün yüzü görmesin

kendi ülkesindeki savaştan kaçmış adamı askere alın savaştırın diyen bir zekanın ürünü olan sen hakarette edersin bilmediğin adama arapta dersin. her türlü şey beklenir sizin gibilerden.

neyse seviye yerlerde bu kafayla sana hayatında bol şans, çünkü ihtiyacın olacak.

karakterini (olmayan) çok güzel yansıtıyorsun böyle devam et.

Kendi söylediğinle çelişiyorsun. Az önce de kurtuluş savaşında böyle şeyler olmamıştı diyorsun. Şimdide benim söylediğimi destekliyorsun.

Yukarıda arkadaşta yazmış suriyeliler kaypaktır sende aynısını diyorsun. Onun demek istediği savaşmıyorlarsa bu ülkeye neden aldınız bizim gariban mehmetçik neden orada onlar için savaşıyor onlar burada çadır kentlerde

düzüşüp çocuk yapıyor demeye getiriyor. Ama sen anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun.
  • Hala Suriyeliler için savaştığımızı nasıl düşünebiliyorsunuz.Türkiye şu an kendi çıkarları için orda.Biz kimse için savaşmıyoruz.Rusya Esad'ı Ve destekleyenleri çok sevdiği için mi orda?Ya da ABD Kürtleri çok sevdiği için mi?Her ülkenin kendi çıkarları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Kendi söylediğinle çelişiyorsun. Az önce de kurtuluş savaşında böyle şeyler olmamıştı diyorsun. Şimdide benim söylediğimi destekliyorsun.

Yukarıda arkadaşta yazmış suriyeliler kaypaktır sende aynısını diyorsun. Onun demek istediği savaşmıyorlarsa bu ülkeye neden aldınız bizim gariban mehmetçik neden orada onlar için savaşıyor onlar burada çadır kentlerde

düzüşüp çocuk yapıyor demeye getiriyor. Ama sen anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun.

Yoo hiçte çelişmiyorum, diyorum ki Kurtuluş Savaşında işgal vardı ve evet iş birlikçilerde vardı. Ermenidir, yunandır. Ama bunun arkasında yüz yıllardır süren osmanlı imparatorluğu ondan önce selçukludur vs vs çok köklü bir milletiz ve azınlıkların iş birliği yapması bizim milli değerlerimizi zedeleyemediğinden millet olarak kurtuluş savaşı vardik.

Dediğim şu, bu adamların milliyet duyguları yok, ülkeleri kofti bir arap ülkesi, geçmişleri yok zaten eski osmanlı toprağı sadece esad ailesinin yönettiği bildiğin muz cumhuriyetinin yandan yemişi bir ülkede yaşayan insanlardan bahsediyoruz.

Ülkede esad ayrı bir zalim, isyancılar ayrı bir zalim, ışidi ypgyi saymıyorum bile, adamlar haliyle kaçtı geldi. Bu adamları alıp savaşa sürüklemek mantıksızlığın dik alasıdır diyorum.

Tek söylediğim şey bu, arapları kollamak gibi bir niyetim yok ama konudakiler o kadar gözleri körelmiş ki koruduğumu felan sanıyorlar, araplardan bende rahatsızım açıkcası ülkeye sokulmamalılardı ve suriyede savaşmamızı doğru bulmuyorum.

Bunların hepsi hükümetin hatası, şu konudaki çoğu kişiyle aynı fikirdeyim aslında, ama adamların gözü dönmüş.

Savaştan kaçan adamlara hadi savaşın demek mantıksızlıktır, hele hele askere alınsınlar demek çok büyük saygısızlıktır. Şanlı TSK'ya bu adamların asker olarak alınması bize zarardır en başta.

Bunlardır diyeceklerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

senin ben neyse

karakterini (olmayan) çok güzel yansıtıyorsun böyle devam et.

benim karakterim belli.suriyelilerin topraginda şehit olmuş , onların topraklari için ölmüş insanların konusunun olduğu bir konuda kansız arapları savunmuyorum.

bu beni karaktersiz yapıyorsa yemişim öyle karakteri

• Bazı şeylerin anlaşılabilmesi ve başa gelmesi gerek ki yanlışları görebilsin akıl tutulması yaşayanlar. Bir musibet bin nasihatten iyidir sözü çok doğrudur. En kötüsü başımıza gelmeden akıllanmıyoruz. Şu an süreç bu şekil de ilerliyor. Umarım bu akıl tutulması yaşayan sevgi pıtırcığı arkadaşlarım da bu haksızlıklardan payını sonuna kadar alır ve ellerini başının üzerine koyup düşünecek hale gelirler.
  • star scream S kullanıcısına yanıt
    Suriyede iç savaşı zaten işid vb örgütler çıkardı bu örgütleri kimin çıkardığını söylememe gerek var mı? Yok. Nasıl Amerika vb ülkerin çıkardığı savaşı destekleyebiliyorsun anlamıyorum. Sivil halka da inanmıyorsun galiba hepsinin elinde silahlar var.

Bizdede şehirlerdeki pkklılar örgütlenip silahlansa ülkemizi bölmeye çalışsalar askerimiz üzerlerine bomba atamaz diyorsun. Aptal hümanistliği yapmaya gerek yok!

• Hani bu El Bab bitmişti ? 2-3 hafta önce yazıyorlardı El Bab bitti falan diye.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.