Şimdi Ara

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL ) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
783
Cevap
7
Favori
46.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gecende avrupa birligininmi bi kurumun odaginda kart vereceklerdi buda odur zaten hepten sivama olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Banlanmam sebebiyle konuya gerekli güncellemeyi yapamadım yanlış bilgilendirme için herkesten özür dilerim kaldı ki bu bir gerçeği değiştirmiyor. Ülkenin gençleri işsizken burs bulamadığı için okuluna yerleşemezken, devlet yurt sağlamadığı için bakımsız yurtlarda çıkan yangınlarda can verirken neden bakamayacağın kadar mülteci alıp bakarsın bunu sogrulayabilmeniz dileğiyle.

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALA ... AFİYET OLSUN ... ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasamak5656

100 tl az mı diye bir de üste çıkmaya çalışmıssın.Evet 100 tl az

1500 tl nere 100 tl nere.Amaç sırf provakatörlük.Neye dayanarak 1500 tl dedin?

İlk çıktığında facebookda bir grupta görmüştüm videoyu. Birkaç kişi yapılan yardım 1500 TL yazmış. Başka birileri de bunu desteklemiş. Birisi de ben ptt de çalışıyorum evet bu yardımı ptt yapıyor ve tamamen devlet kasasından çıkıyor demiş. Adamın profiline girdiğimde hem fotoğraflarından hem de çalıştığı kurum bilgisinden PTT çalıştığının yalan olmadığını fark ettim ve bu konuyu açma gereği duydum.

Provokatörlük gibi bir amacım olsaydı dünden beri adminlere mesajlar atıp en azından konunun ilk mesajını değiştirmek için ricalarda bulunmazdım. 4 günlük banımın bitmesini beklerdim.

Suriyelilerin ülkenin kanayan yaralarından biri olduğu ortada. İş bulamayan milyonlarca gencimiz var. O 100 tl yi bile bulamayan milyonlarca açlık sınırının altında yaşayan aile var. Bu 100 tl suriyelilerin aldığı tek yardım değil biliyorsundur heralde? Devletin, belediyelerin, yardım kuruluşlarının yardımları da var. Çoğunun arabası var parası var buna rağmen dileniyor.

http://www.milliyet.com.tr/bu-luks-otomobil-dilenci-ailenin-gundem-2084309/

Sana bunlarda provokasyon gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 1 Aralık 2016; 11:49:14 >

• La olm şu suriyelileri savunanlar arka çıkanlar omurganız varsa alırsınız evinize bakarsınız sonuçta din kardeşi aynı ümmetin çocukları
  • Suriyeliler ile alacak verecek davamız oldu, adam hem suçlu hem borcu var hemde ustu kapalı beni tehtid ediyor.Buralar hep Suriyeli dolu akıllı ol der gibi.Mahkemeye vericem diyorum hiçbir yere veremezsin felan diyor diklesiyor.Neyse ittire kaktira borcumuzu zorla aldık, ben anlamıyorum ki bunların totolarini kim kaldırıyor bukadar?

• Hep söylüyorum sorun yönetenlerde değil halkta.

şu paylaşılan konuyu çevrenizde kaç kişi biliyor ya da tepki gösteriyor.
  • HarunD kullanıcısına yanıt
    Hocam rant amaçlı açıldığı zaten belli.Bazı yardımqları biliyordum dul maaşı vs. ama bu kadarını bilmiyordum.Bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Betfair

La olm şu suriyelileri savunanlar arka çıkanlar omurganız varsa alırsınız evinize bakarsınız sonuçta din kardeşi aynı ümmetin çocukları

Burada bizim mahallede 2 dükkan Suriyeliler de, içeride en az 50 adam var giren çıkan belli değil.Mahallede bir de düğün salonu var, oraya gelen kadınlara kızlara çok kötü gözle bakıyorlar bildiğin sapik gibi bakıyor hepsi birden.Allahtan benim anam bacım felan yok, olsa kesin katil olurdum.

• Haram olsun

• quote:

quote:

İlk çıktığında facebookda bir grupta görmüştüm videoyu. Birkaç kişi yapılan yardım 1500 TL yazmış. Başka birileri de bunu desteklemiş. Birisi de ben ptt de çalışıyorum evet bu yardımı ptt yapıyor ve tamamen devlet kasasından çıkıyor demiş. Adamın profiline girdiğimde hem fotoğraflarından hem de çalıştığı kurum bilgisinden PTT çalıştığının yalan olmadığını fark ettim ve bu konuyu açma gereği duydum.

Provokatörlük gibi bir amacım olsaydı dünden beri adminlere mesajlar atıp en azından konunun ilk mesajını değiştirmek için ricalarda bulunmazdım. 4 günlük banımın bitmesini beklerdim.

Suriyelilerin ülkenin kanayan yaralarından biri olduğu ortada. İş bulamayan milyonlarca gencimiz var. O 100 tl yi bile bulamayan milyonlarca açlık sınırının altında yaşayan aile var. Bu 100 tl suriyelilerin aldığı tek yardım değil biliyorsundur heralde? Devletin, belediyelerin, yardım kuruluşlarının yardımları da var. Çoğunun arabası var parası var buna rağmen dileniyor.

http://www.mymemur.com.tr/mobi/1-milyon-suriyeli-kizilaydan-ayda-100-tl-alacak-81492h.htm

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje ile Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilere her ay 100 TL verilecek. Yardım alacak mülteciler kamplarda olmayanlar olacak. Proje yabancılara yönelik sosyal uyum yardım programı olarak adlandırılmakta.

Türk Kızılayı, AFAD, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Dünya Gıda Programı tarafından yönetilmekte. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık Suriye’de 2011 yılından beri süren durumdan dolayı yüzbinlerce kişinin yaşamını yetirdiğini belirtti. Suriye’de dünyanın en büyük mülteci hareketlerinden biri yaşanmakta olduğunu söyledi. Suriyeli ve çocuklarının sağlıklı bir gelecek için dünyadan yardım beklediğini belirten Kınık, sorunu çözecek ciddi bir adımın atılmadığını dile getirdi.

Türkiye’de 3 milyondan fazla Suriyeli mülteci bulunuyor. Kızılay Kart sahibi sayısı yıl sonuna kadar bir milyon kişiye ulaşacak ve 348 milyon avroluk katkı sağlanacak. AB tarafından finanse edilen yardımla mültecilere destek olunmaya çalışılacak.

Öte yandan Kızılay’ın 100’den fazla yardım tırının güvenli ortam oluşmamasından dolayı Halep’e yardım ulaştıramadığı belirtildi. Kınık, ne kadar Avrupa Komisyonu yardımı olursa o kadar az Aylan bebekler hayatını kaybeder dedi. Bu projenin dünyaya örnek bir sosyal güvenlik ağı projesi olacağı belirtildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 1 Aralık 2016; 12:03:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alvarez

Hep söylüyorum sorun yönetenlerde değil halkta.

şu paylaşılan konuyu çevrenizde kaç kişi biliyor ya da tepki gösteriyor.

Herkes biliyor. Tepki sifir

• Adam aciklama yapior suriyelilerlenl icli disliyim kiralarini bile valilik oduyo diyor yyrica erdogan cebimizden beslioz diyo isterse 1 tl olsun.multeci sorununa turkiyemi neden oldu sanki soruna neden olanlar parasini verisin milyonlar 700 liraya sigortasiz calisio hayatini riske ediyo belkide

Kiralarin artmasi cabasi kacakta calissalar vay ulkenin haline bikac milyon oy icin deger mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana (Genel Sağlık Sigortası) hizmetini işsiz olmama rağmen parayla satan ve ödeyemediğimdede buna faiz uygulayan kendi vatandaşına her türlü kazığı sokup suriyelileri kendi vatandaşından daha çok benimseyen ikdidar ve buna bizdendir ne yapsa yeridir diyen tüm zihniyetin ......... anladınız siz onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

quote:

http://www.mymemur.com.tr/mobi/1-milyon-suriyeli-kizilaydan-ayda-100-tl-alacak-81492h.ht

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje ile Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilere her ay 100 TL verilecek. Yardım alacak mülteciler kamplarda olmayanlar olacak. Proje yabancılara yönelik sosyal uyum yardım programı olarak adlandırılmakta.

Türk Kızılayı, AFAD, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Dünya Gıda Programı tarafından yönetilmekte. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık Suriye’de 2011 yılından beri süren durumdan dolayı yüzbinlerce kişinin yaşamını yetirdiğini belirtti. Suriye’de dünyanın en büyük mülteci hareketlerinden biri yaşanmakta olduğunu söyledi. Suriyeli ve çocuklarının sağlıklı bir gelecek için dünyadan yardım beklediğini belirten Kınık, sorunu çözecek ciddi bir adımın atılmadığını dile getirdi.

Türkiye’de 3 milyondan fazla Suriyeli mülteci bulunuyor. Kızılay Kart sahibi sayısı yıl sonuna kadar bir milyon kişiye ulaşacak ve 348 milyon avroluk katkı sağlanacak. AB tarafından finanse edilen yardımla mültecilere destek olunmaya çalışılacak.

Öte yandan Kızılay’ın 100’den fazla yardım tırının güvenli ortam oluşmamasından dolayı Halep’e yardım ulaştıramadığı belirtildi. Kınık, ne kadar Avrupa Komisyonu yardımı olursa o kadar az Aylan bebekler hayatını kaybeder dedi. Bu projenin dünyaya örnek bir sosyal güvenlik ağı projesi olacağı belirtildi

Meramımı anlatamıyorum sanırım ilk mesajda da Cumhurbaşkanı belirtmiş Avrupadan ve birleşmiş milletlerden yapılan yardımlar belli. Bunun üstü CB 'nın da açıkladığı gibi kendi imkanlarımızla sağlanıyor çünkü AB sözünde durmadı. Senin benim cebimden çıkıyor rızam olmadan. İtiraz edilen konu bu. İnsanların itirazı sadeec yapılan bu 100 tl lik yardıme değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 1 Aralık 2016; 12:2:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netmania

Ülkemizdeki 3 milyon suriyelinin 70 bin çocuğu olmuş oh oh bunlar daha iyi günler

oturduğum mahallede gözümle görüyom suriyelileri devletin nasıl kolladığını yardımlarını...inanın bi dedikleri iki edilmiyo..

ama Irakta, Türkmenler katlediliyor gören duyan yok

zıkkım zehir olsun benden aldıkları her kuruş vergi kefen paraları olsun

Gelismemis olan ulkeler surekli biziklar turkiye gibi.

Halbuki cocugun gelecegini dusunende yok. Dogurulup sokaklarda mendil satacak.

• haram zıkkım ödediğim vergilerin hiçbirini helal etmiyorum
  • arkadaşlar, dağıtılan kartlar, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından Suriye vatandaşlarına yapılacak olan yardımlar içindir. PTT sadece aracı oluyor.

http://gencgazete.net/haber/suriyelilere-sosyal-ptt-kart-24972/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

quote:

http://www.mymemur.com.tr/mobi/1-milyon-suriyeli-kizilaydan-ayda-100-tl-alacak-81492h.ht

Meramımı anlatamıyorum sanırım ilk mesajda da Cumhurbaşkanı belirtmiş Avrupadan ve birleşmiş milletlerden yapılan yardımlar belli. Bunun üstü CB 'nın da açıkladığı gibi kendi imkanlarımızla sağlanıyor çünkü AB sözünde durmadı. Senin benim cebimden çıkıyor rızam olmadan. İtiraz edilen konu bu. İnsanların itirazı sadeec yapılan bu 100 tl lik yardıme değil.

Ben ona birsey demedimki .
    Gecenlerde buna benzer haber vardi o olabilir dedim.100 liralik yardima ozel mesaj attim genele bakarsan devede bir kil kadar destek olundu turkiyeye.

• quote:

Orijinalden alıntı: netmania

Kiralık akıllı çomarlara önerim, gitsinler Ankaranın kenar semtlerini bi gezsinler bakalım.. arapça tabelalı suriyelilerin dükkanları sıra sıra vergi yok elektrik su parası yok.. Hayat beleş.. Sınırsız üreme servisi ve ilaç doktor hava bedava...

Oh mis

Uygun bir ulke bulup orda yasamak lazim. En azindan herseyi degerinde aliriz.

• Alın size taze haber !!!

http://www.hurriyet.com.tr/polis-bile-siraya-sokamadi-suriyeli-izdihami-turk-vatandaslarini-kizdirdi-40293535

Kendi ülkende 2. sınıf olduğunun bir başka kanıtı.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.