Şimdi Ara

suriyeliler için 5.6 milyar dolar harcadık

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Tirion Fordring (3 mesaj) Her isi ters giden adam (2 mesaj) aydinsukru (2 mesaj) Sirkadyen (1 mesaj) Treth (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (5 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> suriyeliler için 5.6 milyar dolar harcadık
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7267 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

uluslararası anlaşmalar gereği sınırımızda savaş olduğunda sivilleri kabul etme zorunluluğumuz var.Türkiyenin komşuluk ilişkilerini bitirdiler diyen kişiler suriyelilere yardım edilmesini istemiyor daha kendi içinizde çelişiyosunuz komşu ülkede savaş varken komşu vatandaşlara yardım etmeyerek nasıl devletler arasında stabil bir ilişki kurmayı düşünüyorlar acaba hükümetler geçici ama oradaki yaşayan halklar kalıcı bu yardımı onlarda unutmayacaktır , sence ordan esad yüzünden kaçan vatandaşların esadın türkiyeye karşı olan tutumu önemli mi ?

bu arada kaynağında çok tarafsızmış :D

Cenevre anlaşması savaş varsa mülteci al diyor. 2 milyon kişiyi ülkene doldurup demografik yapıyı altüst et demiyor. Mülteci kampı denilen bir olgu var akpciler haberdar mı bilmiyorum. Suriyelinin istanbulda işi ne, sen nasıl geri göndereceksin bunları ? Gitmeyecekler tabiki de, ileride arap sorunu çekecek bu memleket bir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    809 Mesaj
    çok seviyosa suriyelileri alsın kendi sarayında misafir etsin, doyursun.. Zaten gereksiz büyük, bürsürü boş odası var, sarayı da bi işe yaramış olur hem.. Boşuna elektriğini de ödememiş oluruz.
    |
    |
  • Yarbay
    2762 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    tayyip erdoğan: bugüne kadar suriye’den gelen misafirlerimiz için harcadığımız meblağ 5.6 milyar doları buldu. şimdi buna bile göz dikenler bizim suçlamak için seçim malzemesi haline dönüştürenler var. allah aşkına bizim töremizde misafire kapı kapatmak var mıdır. bizim töremizde eldeki imkanı mağdurdan esirgemek var mıdır.

hüloooğ

http://www.karsigazete.com.tr/politika/erdogan-siz-kimin-bagindan-kimi-kovuyorsunuz-h38894.html

|
    |
  • Yüzbaşı
    510 Mesaj
    Şu saatten sonra ülkeden gram umudum kalmadı. Son hızla bataklığa sürükleniyoruz.
    |
    |
  • Binbaşı
    1200 Mesaj
    Kaynak nereye o kadar paranın ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2762 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

ben kaynağın doğruluğu hakkında imada bulunmadım zaten daha iki cümleyi bir araya getirip yazamayan bir adamsın düşünüp hesap yapmak zor geliyor senin gibilere boş gelmişin boş gidiyosun

ekonometri mezunu finans yönetimi üzerine çalışan birisine de hesap yapmak zor geliyor demek baya komik oldu. boş gelip boş gitme mevzusunu da bir otur düşün derim de ihtimal vermiyorum o potansiyel yok görünüyor buradan.
    |
    |
  • Yarbay
    2403 Mesaj
    Recep bey Suriye iç savaşını kızıştırdı

Ülkemizdeki Suriyeliler doğal afet değil

Bir gecede çıkmadılar

Sadece Sivillere 5,6 milyar dolar harcanmış

Yollanan silahları da sayarsak 10 milyar dolara ulaşır

Yani 27 milyar TL

Yani 27 katrilyon

Eğitime,sağlığa,asgari ücrete gelince kaynak yok derler

Recep bey varken zor kaynak buluruz

|
    |
  • Teğmen
    171 Mesaj
    Lübnan iç savaşı 10 yıl sürmüştü bu ondan beter olacak
    Geçmiş olsun bu Araplara para dayanmaz
    |
    |
  • Yarbay
    2762 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

uluslararası anlaşmalar gereği sınırımızda savaş olduğunda sivilleri kabul etme zorunluluğumuz var.Türkiyenin komşuluk ilişkilerini bitirdiler diyen kişiler suriyelilere yardım edilmesini istemiyor daha kendi içinizde çelişiyosunuz komşu ülkede savaş varken komşu vatandaşlara yardım etmeyerek nasıl devletler arasında stabil bir ilişki kurmayı düşünüyorlar acaba hükümetler geçici ama oradaki yaşayan halklar kalıcı bu yardımı onlarda unutmayacaktır , sence ordan esad yüzünden kaçan vatandaşların esadın türkiyeye karşı olan tutumu önemli mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=-I_26JxhF3Q

ehe. çok komikmişsin. o satırlarını yazacağına açıp da youtube'dan izleseydin. tembellikte çığır açtınız yemin ederim. ama asgari ücrete kaynağ yoğğ diyorsunuz ya. al sana kaynak. en tarafsızından hem de. hak edene hak ettiği şekilde bir kaynak. naparsın bu kaynağı artık bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tirion Fordring -- 7 Mayıs 2015; 22:05:27 >

• Yarbay
    3562 Mesaj

Afrika ülkeleri bile mülteci durumlarını bizde daha iyi yönetiyorlar. Kamp kur bak, güvenliklerini sağla ve yardımları ulaştır. Ama biz ne yaptık; adamları ülkeye saldık. Türkiye'nin illerine dağılan bu insanlar sorun yaratıyor ve devlet buna göz yumuyor.

|
    |
    aydinsukru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1896 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Allahın Kulu

Onu bunu bırakında bugün suriyelilerin açtığı bi donerciye gittim öyle böyle değil tavsiye ediyorum şu ana kadar ilk defa döner yedim diyebilirim

Evet yoğurt soslu değişik bir dönerleri var bende tavsiye ediyorum.

Aynen hocam başında sarımsaklı yoğurt gibi bir şey vardı felaket bir şey ya

|
    |
  • Yarbay
    3831 Mesaj
    çok iyi
    |
    |
  • Yarbay
    5103 Mesaj
    Yollarda yürürken mahalle aralarından geçerken bedevi kıyafetleri ile dolaşıyorlar,söve söve yürüyorum...Ulan bizene elin adamlarından,bizim kendi dertlerimiz sorunlarımız yetmiyor ya elin Suriyelisi için üzüleceğiz birde...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    388 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    2462 Mesaj

ben kaynağın doğruluğu hakkında imada bulunmadım zaten daha iki cümleyi bir araya getirip yazamayan bir adamsın düşünüp hesap yapmak zor geliyor senin gibilere boş gelmişin boş gidiyosun
    |
    |
    Tirion Fordring kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1896 Mesaj
    Onu bunu bırakında bugün suriyelilerin açtığı bi donerciye gittim öyle böyle değil tavsiye ediyorum şu ana kadar ilk defa döner yedim diyebilirim

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 19 saat 8 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Allahın Kulu

Evet yoğurt soslu değişik bir dönerleri var bende tavsiye ediyorum.
  • Binbaşı
    1412 Mesaj
    Mazlumun yanında olmayı eleştiren insan insanlıktan nasibini almamıştır.

Burada eleştirilecek tek şey yeterli alt yapının sağlıklı oluşturup oluşturulamamasıdır. Bu konuda başarılı olunmaya çalışılıyor ama iskan ve eşitlik konusunda yeterli değiliz, denetimde de sıkıntılar var..
    |
    |
  • Yarbay
    2462 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsukru -- 7 Mayıs 2015; 21:35:40 >
  • Binbaşı
    1269 Mesaj
    BİZ ONA ÜLKENİN BAŞINA GEÇ DEDİK O GİTTİ DÜNYA LİDERİ OLDU ÇOK YAŞA UZUN ADAM RTE <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Komutan Kangal -- 7 Mayıs 2015; 21:05:39 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.