Şimdi Ara

Suriyeliler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu suriyelilerden nefret eden tek benmiyim? Biz türkler kürtler ve diğer türkiyenin yerlisi olan herkese sesleniyorum. Bu suriyeliler bizden daha ayrıcalıklı yaşıyor. Adaletmi bu? Vatandaşlık bile verildi şunlara. Neyse sorunlarımdan birisini anlatıyım, güzel bir sitede oturuyorum mahallemizde güzel. Ama mahallenin görünümünü kirletenler Suriyeliler.

Marketin kapısında para istemek için bekleyen saygısız çocuklarmı dersin. Bide yetmezmiş gibi 10 yaşındaki çocuk bıçak taşıyor. Artık marketede gitmek istemiyorum şunlar yüzünden. Arkadaşlar daha ne kadar sürecek bu ülkenin gidişatı? Ne zaman son bulacak bunlar? Vatanseverim ama şuanki türkiyeden nefret ediyorum. Suriyeliler rahat yaşasın diyemi askere gideceğim ben? Varmı benim gibi düşünen başkası?

Okul bitince elime bi fırsat geçtiği gibi başka ülkeye gidicem. Bide konuyu açmamın sebebi, sizinde düşüncelerinizi öğrenmek.

• Biz ikinci sınıf vatandaşız ben iş arıyorum asgari ücretin yarısına razıyım vallahi billahi ama Suriyeliler nasıl beceriyorlarsa ev satın alıyor dükkan açıyorlar. Bazılarıda dilenip insanları rahatsız ediyor. Suriyelilerde kendi çapında ikiye ayrılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colsart -- 19 Şubat 2017; 16:58:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten şu an birçok insan bu ülkeyi terketmek istiyor. bu sana has bir durum değil. tek sorun suriyeliler de değil. bir çok sorun var. bir çok insan bu ülkede mutlu olmanın imkansız olduğunu düşünüyor. tavsiyem dil öğrenmen, para biriktirmen, mümkünse eğitimini yüksek lisans seviyesine çıkarmaya çalışman. gerçi 2 yıllık mezunu olsan da yurtdışına gitmek mümkün. eğer dil bilmiyorsan azerbeycanı öneririm. orada çağdaş insanların oranı daha fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanki suriyeli kansızları herkes seviyormuş gibi suriyelileri sevmeyen tek benmiyim demeyin artık herkes nefret ediyor
  • Dil öğrenmeye çok yatkınım. Mesela dili ingilizce olan bir ülkede başımın çaresine bakabileceğim kadar ingilizcemin olduğunu düşünüyorum. İngilizcemi geliştirmemle birlikte, almancayada başladım. Yüksek lisans falan demişsinde annemler gerizekalı olduğumu söylüyo bilmiyorum ne yapacağımı. Sakin ülkelere gidebilirim ukrayna veya polonya gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrdione

Dil öğrenmeye çok yatkınım. Mesela dili ingilizce olan bir ülkede başımın çaresine bakabileceğim kadar ingilizcemin olduğunu düşünüyorum. İngilizcemi geliştirmemle birlikte, almancayada başladım. Yüksek lisans falan demişsinde annemler gerizekalı olduğumu söylüyo bilmiyorum ne yapacağımı. Sakin ülkelere gidebilirim ukrayna veya polonya gibi.

ingilizce ile bir çok ülkeye gidebilirsin. ukrayna veya polonya olur mu orasını bilmiyorum. liseli isen lise bitene kadar ingilizceni geliştir ve paran varsa üniversiteyi yurt dışında oku. ama işe yarar bişey oku. işletme vs. saçma sapan bölümler olmasın. ingilizcen yetmezse makedonyada türkçe bölümler de var diye duymuştum. ya da azerbeycan kıbrıs vs olabilir.
    türkiyede üniversite okursan 2 yıllık teknikerlik okuyup sonra 4 yıllığa tamamlamak direkt olarak 4 yıllığı okumaktan daha avantajlı.
    ama yurtdışında 4 yıllık mezunu sayılmak için türkiyede yüksek lisans yapman gerekiyor.ya da yurtdışında ek bir eğitim alman gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 19 Şubat 2017; 19:46:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

Dil öğrenmeye çok yatkınım. Mesela dili ingilizce olan bir ülkede başımın çaresine bakabileceğim kadar ingilizcemin olduğunu düşünüyorum. İngilizcemi geliştirmemle birlikte, almancayada başladım. Yüksek lisans falan demişsinde annemler gerizekalı olduğumu söylüyo bilmiyorum ne yapacağımı. Sakin ülkelere gidebilirim ukrayna veya polonya gibi.

ingilizce ile bir çok ülkeye gidebilirsin. ukrayna veya polonya olur mu orasını bilmiyorum. liseli isen lise bitene kadar ingilizceni geliştir ve paran varsa üniversiteyi yurt dışında oku. ama işe yarar bişey oku. işletme vs. saçma sapan bölümler olmasın. ingilizcen yetmezse makedonyada türkçe bölümler de var diye duymuştum. ya da azerbeycan kıbrıs vs olabilir.
    türkiyede üniversite okursan 2 yıllık teknikerlik okuyup sonra 4 yıllığa tamamlamak direkt olarak 4 yıllığı okumaktan daha avantajlı.
    ama yurtdışında 4 yıllık mezunu sayılmak için türkiyede yüksek lisans yapman gerekiyor.ya da yurtdışında ek bir eğitim alman gerekiyor

yurtdışında 4 yıllık mezunu sayılmak için türkiyede yüksek lisans yapman gerekiyor.

böyle bi gereklilik hangi ülkede ?

• Suriyeliler hiç sevmiyorum aslında hepsini sınırdışı etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

yurtdışında 4 yıllık mezunu sayılmak için türkiyede yüksek lisans yapman gerekiyor.

böyle bi gereklilik hangi ülkede ?

almanya kanada

• Daha gecen gun acil isim var 20 yaslarinda bir zibidi para dilendi sanirim dedigini anlamadim dili arapcaydi yada kurtce. Neyse iste acelem var sinirim tepemde bakip gectim sonra takip edip kolumu tuttu. O an oyle bir sinirlenip yumruk attimki. Adam devrilmek uzere zor topladi kendini tabi sonra pisman oldum bicagi olsa olay buyurdu yada adam cagirabilirdi. Neyseki bisey olmadi. Kisacasi hepsi bela. Hicbir dilenciye hayatimda tek kurus vermedim vermem de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suriye'lilerde en az bizim kadar mevcut iktidarın kurbanı biz o zaman Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana tavır koysak bu hale gelmezdi.
    Adamlar şu an vatansız bu yönetimin kafası ile bizde yarın onların durumuna düşebiliriz , keşke bu adamları böyle salmak yerine düzenli bir şekilde ülkeye alsalardı.
  • Yahu ben zaten kalabalık olan ülkemi neden bu araplarla paylaşmak zorundayım? Tamam savaş var eyvallah da her savaş olan ülkeye kucak açarsak bizim halimiz ne olacak? Balat'ın karşısındaki sahildeki halı sahalarda 30 40 arap top oynuyordu. Maksimum 20 kişilik o sahalar. Normalde de 15 20 kişilik çeteler halinde geziyorlar. Sürekli doğurmaları da cabası.

• sağolun beyler

• 425 tl faizli kredi
    -1200 tl ücretsiz BURS
    Toplamda 400 tl'ye mal olan üniversite sınavları ile üniversiteye giriş
    -Ücretsiz, sınavsız üniversite
    Sağlık hizmetlerinden 1001 zorluk ve ücretle faydalanma, gss borcu
    -Beleş ve öncelikli sağlık hizmetleri
    Dükkan açmaya kalksam vergi ödeyecek olmam
    -Dükkan açıp vergi ödememeleri.

Hangi maddeler suriyeliye, hangi maddeler Türk vatandaşına ait siz karar verin
  • Kendi ülkeni bırakman doğru olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ULU HAKANDAN istimdat

Kendi ülkeni bırakman doğru olmaz

kendi ülkemizmi kaldı suriyede yaşıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

425 tl faizli kredi
    -1200 tl ücretsiz BURS
    Toplamda 400 tl'ye mal olan üniversite sınavları ile üniversiteye giriş
    -Ücretsiz, sınavsız üniversite
    Sağlık hizmetlerinden 1001 zorluk ve ücretle faydalanma, gss borcu
    -Beleş ve öncelikli sağlık hizmetleri
    Dükkan açmaya kalksam vergi ödeyecek olmam
    -Dükkan açıp vergi ödememeleri.

Hangi maddeler suriyeliye, hangi maddeler Türk vatandaşına ait siz karar verin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.