Şimdi Ara

Suriyeli ve Pakistanlılarla kısa konuşma 'Türkiye'yi beğenmiyoruz zorla tutuluyoruz'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
2.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trabzon'da Pakistanlı bir çalışanla konuştum 5 aydır 3 bin tlye çalışıyormuş, ailece İran'dan tozun toprağın içinde zorluklarla gelmişler. Adamların şuanki hedefi Avustralyaya mülteci olarak girmek, adam diyorki bizim Türkiye'de kalmak gibi bir hedefimiz yoktuki Pakistan'dan yola çıktık avrupa yolu Türkiye'den geçtiği için geçtik ancak Yunanistan'da yakalanınca bizi Türkiye'ye geri yolladılar biz bunu istemiyoruz ya kendi ulkemize yollasınlar para biriktireyim başka yollar deneyeyim yada avrupadaki ulkelere alsınlar diyo. Adamları resmen ülkeye zorla kitlemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 9 Ağustos 2022; 14:48:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• birde dediki bence sizin ulkenin parasının deger kaybetmesinin 2 sebebi var dedi 1.si bizim gibi yurtdisindan gelip calisanlar kazandiklarinin bir kismini kendi ulkelerine yolluyor 2. sebebide bizim gibiler sizin ulkenizde calisip kazanip dolara cevirip tekrar avrupaya kacamasin diye paranizin degeri dusuruluyo diyo

• Süslü sağolsun.

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt
    Suriyeli ve Pakistanlılarla kısa konuşma "Türkiye'yi beğenmiyoruz zorla tutuluyoruz"
  • geleni değilde gitmek isteyeni yakalayan bir kel var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • La gidin nereye gidiyorsanız.
    Avustralyaya mı, avusturya ya mı. Gidin.

İşte bunlar sözde fayda sağlayacak adamlar.

Ne faydası varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 9 Ağustos 2022; 13:58:26 >
  • Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

adam ayrıca dediki turkiyede pakistanlilardan cok sikayetciler ancak okumuşları ve kalbur üstü olanları buraya geldi demekki ortalama pakistanlılar gelse sokakta yakacaklar diyo

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

adam diyorki knk ben ulkemde çalışıp 5 bin dolar biriktirip çıktım bu yolculuğa ancak şimdi turkiyede 5 parasiz kaldim fakat burada 5 bin dolar biriktirmek cok daha zor ulkeme yollasinlar diyo XD

• Gayet dogal ki, burada mevcut halk ekonomik sorunlardan etkilenip, onlar mi etkilenmeyecekti. Elbetteki avrupa daha cazip geliyor. Bizimkiler salmiyor orasi ayri, ummetci gardaslari birakmiyorlar

• kabakara61 kullanıcısına yanıt

Buralara gelebilmek ve buralardan avrupalara gidebilmek içün insan kaçakçılarına bir ton para döküyorlar.

Bizim hümacanlarda acıyor. Suriyeli ve Pakistanlılarla kısa konuşma "Türkiye'yi beğenmiyoruz zorla tutuluyoruz" 

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

birde dediki bence sizin ulkenin parasının deger kaybetmesinin 2 sebebi var dedi 1.si bizim gibi yurtdisindan gelip calisanlar kazandiklarinin bir kismini kendi ulkelerine yolluyor 2. sebebide bizim gibiler sizin ulkenizde calisip kazanip dolara cevirip tekrar avrupaya kacamasin diye paranizin degeri dusuruluyo diyo

• malumlar yunan ve bulgar sınırlarını iyi koruyor, kaçmak isteyeni zorla tutuyorlar.

• Bıraksalar zaten ülkede yabancı kalmaz. Giriş var çıkış yok TR'de.

• Sakın kendi ülkelerini düzeltmeyi düşünmesinler illa başka yerlere kaçsınlar..

• Turkiye hapishanesi bu, yok öyle beleşe yatmak. XD

• WonderCx W kullanıcısına yanıt

knk onuda konuştuk diyoki ülkenin yarısı şeriat istiyo ben musluman degilim desen seni meydanda asarlarmış egitim alanlar ulkeden direk gidiyormuş benim zamanimda o ulke düzelmez bu benim suçum değil ben guzel bir hayat istiyorum diyo

• Kendilerine vatandaşlık verilenler seçimlerde muhalefete oy verip kendilerine uygulanan bu tecriti sona erdirsinler o zaman.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Muhalefet eğer böyle bir kampanya yapsın oy veren çıkar

avrupaya gitmek isteyen bütün kimlik almış suriyeli ve diğer sığınmacılar oy verin sınırları açalım kimse sizi tutmayacak desinler coşar oyları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 9 Ağustos 2022; 19:20:34 >
  • M3lank0lik kullanıcısına yanıt

Süleyman Soylu’nun fotoğrafı ne alaka ? Ben Süleyman Soylu’dan bahsetmedim ?

• ayda 3k ya etinden sütünden faydalanıyosak gitmesin zaten ülkeye faydalı :D

• Yunanistan'ın bizim kadar ülkesine ihanet edebilecek bir yönetimi olduğunu düşününce planları patlamış.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.