Şimdi Ara

Suriyeli sığınmacılar: İlaçlarımız, doktorumuz bedava (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
6.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaş olduk lan var mı böyle bir şey?

Hay sizin de o çok sevdiğiniz Araplarınızın da ....
  • Bizim burda birini boş bankasya hesabı nedeni ile 19 yıllık memuriyetten ihraç ettiler. Dünya Tatlısı on numara adamdı

Adam 3 çocukla kala kaldı. 100 gün geçince sigorta da bitti. Hadi çocuklara devlet 18 yaşına kadar ama karı koca parasız bakılamıyor. Ev borcuda vardı. Kimse işte veriyor atılma nedeni itibarı ile.

Şimdi bi bu adama bi de suriyelilere bakıyorum.

Ve lanet olsun diye haykırıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisırakaya

quote:

Orijinalden alıntı: star scream

gss borcumuz var, sabah akşam tayyip akp diyen baba olacak insan da yatırmıyor.çok seviyorsun bunları yatır diyorum onu bile yatırmıyor.

kendi paramla yatırıyordum onda da 30 40 lira filan ilaç parası ödüyordum birde.

ölecek olsak kimsenin umrunda olmaz valla.

öğretmenim atama bekliyorum, yüksek puan da aldım ama mülakat var torpili olupta düşük puanlı gidecek ona da.

olmazsa etüt merkezleri vardı ilkokul ve ortaokul düzeyinde olanları kapattılar bizim ekmeğimizle oynuyorlar.nerde çalışalım ne iş yapalım biz????

ben nasıl bu ülkeyi seveyim?bu hükümeti seveyim?

başımızdakiler kendi insanini düşünmüyor bile, ne yaparlarsa yapsın diyor....

İnsanımızı bu hale getirenler utansın diyecem ama onlar tam tersi kendilerini acındırıyorlar mağdur biziz diyorlar ve bunuda yiyo belli bi guruh anlamak güç gerçekten nası bu kadar büyülenmiş gibi tüm olan kötü şeylere rağmen inanıyo bu yalanlara insanlar anlayamıyorum gerçekten

Torpil bulamayan yani dayısı olmayan kişi bu zamanda zor ayakta kalır ne diyeyim sonumuz hayrola

Öğretmenlik mesleği ve çalışma şart veya şekillerini tabiki sizin kadar bilemem ama kendi istedikleri gibi insanlar yetiştirebilmek için özellikle böyle yapılıyo bizi yönetenler tarafından bunu kör olmayan herkes görebilir

benim gibi binlerce insan var, gençler umutsuz artık.genç insanlar kıpır kıpır olması gerekirken, ruhları yaşlanmış hayattan bıkmışlar gibiler.üniversiteyi bitir bazı bölümler dışında kendi işleri hakkında iş bulmaları çok zor.ya benim gibi yapıyorlar oda mülakat geldi o hayalleri de gitti ya da orda burda alakasız saçma sapan işlerde çalışıyorlar.bunun için hükümetimiz ne yapıyor?hiçbir şey yapmıyor, ülkenin sorunlarını görmezden geliyorlar.işsizlik çığır açmış durumda şuan da ama kimsenin birşey yaptığı yok.bu gençlere iş imkanları yaratalım diye düşünen 1 tane hükümette adam olduğunu sanmıyorum.dedikleri şey iş beğenmiyorlar...bunu diyenler kendi çocuklarının gemileri var, bazıları da singapurlar da kumar oynuyor.

eğitim konusuna gelirsek.

amaç o zaten tek tip insan yetiştirmek, yoksa hiçbir ihtiyaç olmamasına rağmen bu kadar imam-hatip açmanın akla mantığa yatan bir tarafı yok.eski nesil oy veriyor ama yeni nesil öyle değil onları da garantiye almak istiyorlar.

zaten eğitimin içini iyice boşaltıyorlar, her gelen bakan birşeyler değiştirip duruyor.yarın bir başkası gelir oda birşeyler değiştirir gene.bu kadar sık müfredat ya da sistem değişemez , belli bir yıl uygulanması gerekir.

birde şey var herkesin başarılı olmasını bekliyorlar, bu istedikleri de imkansız.sonuçta bağıl değerlendirmeye bağlı bir sınav yapıyorsun yani sıralama sınavı yapıyorsun, tabi ki başarılı olanlar ve başarılı olmayanlar olacaktır.ama adamlar sıralama sınavında bile herkes başarılı olsun diyor, ondan sonra sorun öğretmenler de oluyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet mültecilere sahip çıkılmalı, evet onlara yardım edilmeli, evet destek olunmalı. Ama bunlar belli bir düzende yapılmalı. Din kardeşlerimiz, mazlumlar vs ayağına yatıp milyonlarca kişi aynı anda alınırsa yürümez bu sistem, daha uzun uzadıya yazılır da yüzlerce kez konuşuldu zaten herkes biliyor ne nasıl olması gerekiyor. Sadece ülkemiz değil sonuçta her ülkede mülteci var ama bu kadar düzensiz ve plansız mülteci alan başka bir yer var mı bilmiyorum. Ve bunu fırsata, propagandaya çeviren bir ülke var mı acaba?

Kayseri pazarlığı yaptık dendi la bu ülkede, mülteciler için ha, sanki domates alıp satıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Acındırmaya gelmişler yine yok insanlık bitmiş yok suriyeli mağdur kardeşimizmiş

Bi fon oluşturun, bunların parasını siz verin devletten yani vergimizden çıkmasın. Veya evinize alın biz bakmayalım bunlara. Ensar olun ne güzel işte her şeyinizi paylaşın bu müslüman kardeşlerinizle.

Kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: MaaşlıPatroon

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Acındırmaya gelmişler yine yok insanlık bitmiş yok suriyeli mağdur kardeşimizmiş

Bi fon oluşturun, bunların parasını siz verin devletten yani vergimizden çıkmasın. Veya evinize alın biz bakmayalım bunlara. Ensar olun ne güzel işte her şeyinizi paylaşın bu müslüman kardeşlerinizle.

Kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan

Nick manidar güle güle kullan

• Forumun yarısı ya troll ya da cahil.
    Lise ve üniversite mezunlarına 2 yıllık ücretsiz GSS var artık.Gidin bir araştırın ya.
  • Maaş bordroma göre aralık ayında 3.700,74 TL gelir vergisi sgk kesintisi vs.vs. para kesildi. Bu kadar da eşimden kesinti var.
    1.5 yaşındaki kızım aralık ayında hasta oldu, En az 150-200TL harcamışızdır. Hastaneye gittiğimde gene para ödeyeceksem ben bu primleri neden ödüyorum ki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alisırakaya

quote:

gss borcumuz var, sabah akşam tayyip akp diyen baba olacak insan da yatırmıyor.çok seviyorsun bunları yatır diyorum onu bile yatırmıyor.

kendi paramla yatırıyordum onda da 30 40 lira filan ilaç parası ödüyordum birde.

ölecek olsak kimsenin umrunda olmaz valla.

öğretmenim atama bekliyorum, yüksek puan da aldım ama mülakat var torpili olupta düşük puanlı gidecek ona da.

olmazsa etüt merkezleri vardı ilkokul ve ortaokul düzeyinde olanları kapattılar bizim ekmeğimizle oynuyorlar.nerde çalışalım ne iş yapalım biz????

ben nasıl bu ülkeyi seveyim?bu hükümeti seveyim?

başımızdakiler kendi insanini düşünmüyor bile, ne yaparlarsa yapsın diyor....

İnsanımızı bu hale getirenler utansın diyecem ama onlar tam tersi kendilerini acındırıyorlar mağdur biziz diyorlar ve bunuda yiyo belli bi guruh anlamak güç gerçekten nası bu kadar büyülenmiş gibi tüm olan kötü şeylere rağmen inanıyo bu yalanlara insanlar anlayamıyorum gerçekten

Torpil bulamayan yani dayısı olmayan kişi bu zamanda zor ayakta kalır ne diyeyim sonumuz hayrola

Öğretmenlik mesleği ve çalışma şart veya şekillerini tabiki sizin kadar bilemem ama kendi istedikleri gibi insanlar yetiştirebilmek için özellikle böyle yapılıyo bizi yönetenler tarafından bunu kör olmayan herkes görebilir

benim gibi binlerce insan var, gençler umutsuz artık.genç insanlar kıpır kıpır olması gerekirken, ruhları yaşlanmış hayattan bıkmışlar gibiler.üniversiteyi bitir bazı bölümler dışında kendi işleri hakkında iş bulmaları çok zor.ya benim gibi yapıyorlar oda mülakat geldi o hayalleri de gitti ya da orda burda alakasız saçma sapan işlerde çalışıyorlar.bunun için hükümetimiz ne yapıyor?hiçbir şey yapmıyor, ülkenin sorunlarını görmezden geliyorlar.işsizlik çığır açmış durumda şuan da ama kimsenin birşey yaptığı yok.bu gençlere iş imkanları yaratalım diye düşünen 1 tane hükümette adam olduğunu sanmıyorum.dedikleri şey iş beğenmiyorlar...bunu diyenler kendi çocuklarının gemileri var, bazıları da singapurlar da kumar oynuyor.

eğitim konusuna gelirsek.

amaç o zaten tek tip insan yetiştirmek, yoksa hiçbir ihtiyaç olmamasına rağmen bu kadar imam-hatip açmanın akla mantığa yatan bir tarafı yok.eski nesil oy veriyor ama yeni nesil öyle değil onları da garantiye almak istiyorlar.

zaten eğitimin içini iyice boşaltıyorlar, her gelen bakan birşeyler değiştirip duruyor.yarın bir başkası gelir oda birşeyler değiştirir gene.bu kadar sık müfredat ya da sistem değişemez , belli bir yıl uygulanması gerekir.

birde şey var herkesin başarılı olmasını bekliyorlar, bu istedikleri de imkansız.sonuçta bağıl değerlendirmeye bağlı bir sınav yapıyorsun yani sıralama sınavı yapıyorsun, tabi ki başarılı olanlar ve başarılı olmayanlar olacaktır.ama adamlar sıralama sınavında bile herkes başarılı olsun diyor, ondan sonra sorun öğretmenler de oluyor...

Valla bence en kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik gibi bişeyi bile pis işlerine alet ediyorlar haerşeyin içine ettikleri gibi

Bundan 8-10 yıl önce ilkokul öğretmenimin yanına uğradık arkadaşımlave derse girerken hadi sizde gelin dedi girdik neyse bana gelip Ali ben bi müdürün yanına gidicem çocuklar size emanet dedi ve gelincede sizden bi ricam olucak eğer işiniz yoksa beni kırmayıp 1.5-2 saat çocuklarla kalırmısınız dedi bende tabiki dedim

Sınıfta 1. sınıftı en ortadaki masaya oturduk arkadaşla çocuklarla sohbete başladık 2 saat kadar bu şekilde kaldık sınıfta o kadar hoşuma gittiki hala aklıma geldikçe yüzümde bi gülümseme oluyo o yüzden anlatmak istedim

İnşallah hakkınızda iyi olur halkımızı bu hale getirenlerde belalarını bulur inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: tıpstar

Forumun yarısı ya troll ya da cahil.
    Lise ve üniversite mezunlarına 2 yıllık ücretsiz GSS var artık.Gidin bir araştırın ya.

25 yaşına kadar o

• Ulan kendi memleketimizde 3.sınıf insan muamelesi görüyoruz yazık be.Şu güzelim ülkeyi ne hale getirdiler.

• Daha da yurtdışına gitmeyen bu ülke için çalışan varsa müstahak bunlar. Çalışın beyler Suri kardeşleriniz yesin diye çalışın!

• quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Helali hoş olsun mazlumlara yardım etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak bizim kültürümüzde vardır. Keşke imkanımız olsa da daha fazla yardım edebilsek.

Biz mazlum olunca bize kim yardım edecek?
  • Savunmak gibi olmasin ama Almanyada siginmacilarada ucretsiz doktor

• Yav arkadaş yok, bu hükümet sevdalıları bi anlamıyor şunların imkanlarının bize verilmediğini.
    Ümmet deyip duruyorlar sanki ümmet toprağıyız lan.
  • Ben şuan onların rahatça girdiği yerlere köpek gibi çalışıp sınava tekrar hazırlandığım için sigortam Bile yok lanet olsun böyle zihniyete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 14 Şubat 2017; 13:13:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Ben gss borcum yüzünden 150 muayne 130 tl de ilaç parası ödedim.

Yetmez ama Allah belanızı versin.

Ohh miss allah etmeye bir kanser felan olsak babayı yedik cebimden para çıkıyordu bi ara her muayene için 2 ay daha geri bagkura geçirdiler.

• TinyAngel kullanıcısına yanıt
    Benim 1kr paramı verdilerse haram zıkkım olsun. Benim babam bu soğukta, emekli olduğu halde evinde yatmıyor, dışarıda para kazanmaya çalışıyor ama parası bu gereksizlere gidiyorsa hiçbir şey helal olmasın. Vereni de Allah bildiği gibi yapsın. Ben kendi ülkemde mülteciden daha kötü durumda yaşıyorum birilerinin sayesinde. Hiçbir şey helal değildir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Alooo devlet yönetiyorsun devlet

Senin halkına karşı sorumluluğun var. Güvenliğini tesis etmelisin Suriyelileri sorgusuz sualsiz alıp sınırları folloş etme hakkını kim veriyor size?

Halkının yaşam kalitesini yukseltmeye mecbursun

Mültecileri sınavsız üniversiteye sokup kendi çocuklarını dershane kapılarında süründüremezsin

ceplerine istisnasiz para koyarken kendi evlatlarından tefeci gibi verdiğin parayi geri isteyemezsin.

Çocukların vatandaşın işsizlikten kirilirken milyonlarca suriyeli ülkeye sokup ekonominin canına ot tikayamazsin
    Esnafından her türlü vergiyi tahsis ederken mülteci esnaflari avantajlı konuma gecirecek imtiyazları onlara taniyamazsin.
    Çalışmayan vatandaştan Gss primi ile para tırtıklarken suriyelilere hastaneleri ücretsiz yapamazsın.
    Ülkede çocuğuna süt alamayan anneler varken tavşan gibi üreyen suriyelilere kol kanat geremezsin.

Ülkenin zaten sıkıntısı mevcut iken gidip bir de etnik sorun ithal edemezsin.
    Sürekli halkın iradesinden bahsederken elin arabını kendi HALKINDAN üstün tutamazsın onlara AZINLIK haklarina benzer şekilde daha iyi koşullar saglayamazsın ve bütün bu rezillikleri HALKINA sormadan yapamazsın.

Açıkça görülüyor ki sizin verdiğiniz kararlar ile bu ülke yönetilebiliyorsa başkaları da pekala yönetebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_virüs -- 14 Şubat 2017; 13:54:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Alooo devlet yönetiyorsun devlet

Senin halkına karşı sorumluluğun var. Güvenliğini tesis etmelisin Suriyelileri sorgusuz sualsiz alıp sınırları folloş etme hakkını kim veriyor size?

Halkının yaşam kalitesini yukseltmeye mecbursun

Mültecileri sınavsız üniversiteye sokup kendi çocuklarını dershane kapılarında süründüremezsin

ceplerine istisnasiz para koyarken kendi evlatlarından tefeci gibi verdiğin parayi geri isteyemezsin.

Çocukların vatandaşın işsizlikten kirilirken milyonlarca suriyeli ülkeye sokup ekonominin canına ot tikayamazsin

Ülkenin zaten sıkıntısı mevcut iken gidip bir de etnik sorun ithal edemezsin.

Açıkça görülüyor ki sizin verdiğiniz kararlar ile bu ülke yönetilebiliyorsa başkaları da pekala yönetebilir.

Sizin dediğiniz gibi ne yazıkki düşünmüyor halkın bi kesimi sadece siz yapılan iyiliği istemiyorsunuz diye kendilerine göre bi laf çıkarmışlar ama yazınızdaki gibi devletin kendi halkına sürekli kırbaç vurup suriyelilere gül dağıtmasını anlamak mümkün değil

Ben bilerek böyle yapıldığını düşünüyorum korku ile yönetilen bi halk yaratmaya çalışıyorlar buda en güzel şekilde ekmeği ile insanları tehdit etmek hele bide sorgusuz sualsiz yapılanları destekleyen ve din iman denilerek kandırılan(ben böyle görüyorum)bi halkta ekmeklerine yağ sürüyo

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.