Şimdi Ara

Suriyeli sığınmacılar: İlaçlarımız, doktorumuz bedava

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
6.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Suriyeli sığınmacılar: İlaçlarımız, doktorumuz bedava

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşen Suriyeliler, kendilerine sahip çıkan Türkiye’ye şükranlarını dile getirdi.

Suriye’nin Derbesiye kentinden 3 yıl önce gelip Atatürk Mahallesi'ne yerleşen 9 çocuk babası Fadıl Muhammed (51), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kendilerine sahip çıktığını, devletin ve hayırseverlerin yardımıyla ayakta kaldıklarını söyledi.

Suriye’de iş olmadığını ve aç kaldıkları için Türkiye’ye geldiklerini belirten Muhammed, şöyle konuştu:

“Burada çalışıyoruz, elhamdülillah günlük ekmeğimizi çıkarıyoruz. Türkiye bize sahip çıktı. İlaçlarımız, doktorumuz bedava. Bir gün bile bir sıkıntı yaşamadık. Türkiye bizim için çok iyi bir yer. Bizim isteğimiz, iş imkanımız olsun. Biz de bazı Suriyeliler gibi denizde boğulmak istemiyoruz. Avrupa’ya, Almanya’ya gittiler. Onların çoğu memnun değiller. Çoğu pişman oldular, "Keşke Türkiye’de kalsaydık' diyorlar.”

Türkiye’nin Suriyelilere Suriye hükümetinden daha çok sahip çıktığını kaydeden Muhammed, yapılan iyilikleri asla unutmayacağını dile getirerek, tüm Türkiye’ye teşekkür etti.

Merkezi Ankara’da bulunan Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi (IMPR) Mardin sorumlusu Adnan Yalçın da Diğer ülkelerin Suriyelilere Türkiye kadar yardımda bulunmadığına belirterek "Dünya ülkeleri Suriyeli mültecilere hem gönüllerini hem de kapılarını kapattı. Türkiye komşuluk hakkını yerine getirdi." diye konuştu.

Yalçın, özellikle sağlık alanında Suriyeli sığınmacılara belki de kendi ülkelerinde sunulmayan hizmetlerin verildiğini, Kızılayın çeşitli yardımlar yaptığını belirterek, "Biz de sivil toplum kuruluşları olarak kendi üstümüze düşen görevleri, sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

quote:

-http://aa.com.tr/tr/yasam/suriyeli-siginmacilar-turkiyeye-minnettar/748507

• Helali hoş olsun mazlumlara yardım etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak bizim kültürümüzde vardır. Keşke imkanımız olsa da daha fazla yardım edebilsek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Avrupa’ya, Almanya’ya gittiler. Onların çoğu memnun değiller. Çoğu pişman oldular, "Keşke Türkiye’de kalsaydık' diyorlar.”

acaba hangileri diyor bunu

• zerre hakkım varsa haram zehir zıkkım olsun. boğazlarından geçmesin inşallah zorla alanada bunlara verenede. Defolup gitsinler ulkelerine ilk firsatta. Gram acimiyorum. Insanlarin ekmeginden girecegi okula kadar engel olan bir sey bu. Birde açız demis. Madem açsınız 9 cocuk ne lan seymi geciyosunuz adamla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-60C9D430E -- 14 Şubat 2017; 19:2:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suriyelilere bedava da bugün benim 18 yaşından büyük yeğenimden genel sağlık sigortası adında haraç alıyorlar yoksa hastane bakmam diyor.İşte Türk evladına ve Suriyeli'ye yapılan muamele budur.Kendi memleketimizde mülteci olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 13 Şubat 2017; 20:56:38 >
  • fakir ama ........

9 çocuk ne lan.

burda sayı daha da artar

hayat bedava olunca.
  • https://madencilikhaberleri.wordpress.com/2015/05/05/somada-sehit-olan-madencinin-3-yasindaki-oglu-parasizliktan-oldu/

İşsiz olduğu halde 9 çocuk yapan bu herife benim ödediğim vergiden bir kuruş geçiyorsa haram zıkkım olsun.
  • 9 çocuk

• quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Helali hoş olsun mazlumlara yardım etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak bizim kültürümüzde vardır. Keşke imkanımız olsa da daha fazla yardım edebilsek.

Neyin Helali hoş olsun, benimki haram zıkkım olsun.
    Senin vatandaşın açken, sokaklarda soğuktan ölenler varken elin arabına 36 milyar TL harcamak nedir?
    Osmanlı'yı İngilizlerle arkasından pençeleyen araplara hemde.
    9 Çocuk babasıymış, ulan cebinde paran yok ne s**ime yapıyorsun o çocukları?
    Hastenelerde bizden öncelikliler, bizim öğrencimiz işsizimiz ise gss denen saçmalığı öder.
    Çocuklarına devlet 1200 tl burs veriyor, ben bu ülkenin vatandaşıyım aylık 425 tl'yi faiziyle veriyor devlet bana.
    Dükkan açanlara vergi yok, benim vergi veren vatandaşım p*ç mi? Çocuğu yok mu evde bakacak?

ok. uygundur.
  • Hayvan misâli kısırlastırmak lazım maşallah Müslüman kardeşlerimiz cephede yapamadığı cihadı yatak odasında yapıyor belliki

• Böyle ajitasyonları yemeyiz biz kardeşim. Bunu 2023 AKP sayfalarına paylaşsınlar bol bol onlar yerler her zamanki gibi. Umarım savaş bitince sizi gönderebiliriz.

Not: Sınırımızda bir iç savaş var buna kesinlikle göz yumalım demiyorum fakat bu ülkenin de bir potansiyel gücü var değil mi? İhracatta Vietnam bile bizi gömmüş durumdayken, *neredeyse* devlete vergi vererek devletimizi ayakta tutarken bu Suriyelilere verecek parayı nerden bulduk biz anlamıyorum! Avrupa Birliğinden ödenek isteseydik, her gönderdikleri ödenek miktarını insan sayısına oranlayarak mülteci alsaydık ve kamplara yerleştirseydik şu an çok daha rahattık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuicklyMove -- 13 Şubat 2017; 21:48:21 >
  • karaktersiz şerefsizler
  • benim hakkım haram zehir zıkkım olsun kısa ve net
  • Allah hakkımızı bırakmasın.

• almayın kardeşimi ilçenize mahallenize almayın bunları şikayet ediyorsunuz anca boş boş bu kadar icraat yapın. benim ilçemde 1 tane suriyeli yok gelsinler gelebiliyorsa yerseee
  • Enayi Cumhuriyeti
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuicklyMove

Böyle ajitasyonları yemeyiz biz kardeşim. Bunu 2023 AKP sayfalarına paylaşsınlar bol bol onlar yerler her zamanki gibi. Umarım savaş bitince sizi gönderebiliriz.

Not: Sınırımızda bir iç savaş var buna kesinlikle göz yumalım demiyorum fakat bu ülkenin de bir potansiyel gücü var değil mi? İhracatta Vietnam bile bizi gömmüş durumdayken, *neredeyse* devlete vergi vererek devletimizi ayakta tutarken bu Suriyelilere verecek parayı nerden bulduk biz anlamıyorum! Avrupa Birliğinden ödenek isteseydik, her gönderdikleri ödenek miktarını insan sayısına oranlayarak mülteci alsaydık ve kamplara yerleştirseydik şu an çok daha rahattık.

Adamlar oy potansiyelinden dolayı vatandaşlığa geçiriyorlar kaldı geri göndermek.

Önümüzde ki on sene içerisinde Suriye'liler hayatımıza adapte olacaklar. Hatta Türk ırkını geçecekler. Kürtlerle birlikte çoğunluğu sağlayacak bize azınlık gözüyle bakacaklar.

Meclisimizi ele geçirecekler.

Sağol AKP. Ülkenin içine en kısa sürede böyle edilebilirdi. Harikasınız.
  • Eğer ödediğimfaturalardan,yatirdiğim vergilerden bu Suriyeli adi altindaki sahislara para gidiyorsa Hakkim haram zikkim olsun yerlebir olsunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 13 Şubat 2017; 21:59:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Helali hoş olsun mazlumlara yardım etmek, kimsesizlerin kimsesi olmak bizim kültürümüzde vardır. Keşke imkanımız olsa da daha fazla yardım edebilsek.

Lafla olmaz o kardeşim çok biliyorsan alacaksın evine klavye komandoluğu yapıyorsunuz hepiniz.

• Adam resmen eldeki oy kadrosu yetersiz diye ek takviye yaptı piyasadan

Teröristi cihadçıyı cahili katili doldurup iç savaş riskini artırması da cabası
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.