Şimdi Ara

Suriyeli öğrencilere 1200TL Burs (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
2
Favori
2.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yugams

aga bırakın bursu birde sınavsız üniversiteye alacağız diyor insan düşünmeden edemiyor çocuğu okusun diye tüm imkanlarını zorlayarak evladını dershane ye gönderen bir baba gecesini gündüzüne katıp ölümüne ders çalışan bir çocuk onca sitres onca emek ya kazanır ya kazanmaz bir daha aynı çile ee sonra elin olgu gelsin elini kolunu sallayarak üniye gitsin cebinede bi dünya para koy acep sürüye vatandaşlığına mı geçsek ?? bir arada yandaşları sınavda hile yaparak üniye almışlardı....
    aga kul hakkının kıralını yediler ama yinede yetmez yiyin bakalım yedirin bakalım eninde sonunda unutmayın Allah CC. mahkemesinde her kim ne hakkı varsa alacaktır kimse kayrılmayacak hiç birşey görmezden gelinmeyecek işte o an geldiginde göreceğiz vekiller bakanlar başbakanlar cumhur başkanlarının mı yüzü gülecek yoksa üç kuruşa çalışan bir işçi parçasının mı.....................

Konuşmanın ilerleyen kısımlarında Antep'te üniversite'de 1000'den fazla sınavsız üniversite öğrencisi olduğunu da söylüyor yani herhangi bir düzenleme yapmadan almışlar bile.

Beni üzen diğer bir konu ise " Türkiye'de üniversiteye girmek çok zordur ama Suriyeliler başvurursa giriyorlar, girer- imtihan yapmayız Türkler'e imtihan yapıyoruz Suriyeliler'e yapmıyoruz." bunu duyunca bu ülkede kim mülteci diye düşündüm. İster istemez Merkel'in Filistinli kıza verdiği cevap geldi aklıma sayın Davutoğlu mültecilere yardım etmezsek Allah'ın üzerimizde bereketini keseceğini düşünüyor
    Merkel ise en avrupanın en güçlü ekonomisinin birkaç bin mülteci ile sarsılabilme ihtimalinden endişeli.

Ekonomiye ne kadar bilimsel bir açıdan yaklaşmış, ensar-muhacir örneğini veriyor ve yaptığımız iyiliklerin Allah tarafından ödüllendirileceğini söylüyor.

• ReCoMaX R kullanıcısına yanıt
    al benden o kadar annemgile fakirlik maaşınıda kabul etmediler sağdan soldan akrabalar yardım etmese ölsek kalsak devletin gram umrunda değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

suriyelilerin % 90 ı belki de daha fazlası, 10-15 kişilik gruplar halinde küçük odalarda yaşıyorlar...

bu odalarda mutfak tuvalet filan da yok. bunlar garip, hayatları kaymış insanlar.

hayatlarından memnun oldukları için mi hergün 20-30 tanesi ege akdeniz sularında avrupaya gitme yolunda boğuluyorlar.

arkadaşlar bu ülkenin insanı zaten aç, suriyeli gariplerin halini hayal bile edemezsiniz. lütfen acımasız yorumlar yapmayınız. bu insanlar bizden bir 20-30 sene gerideki insanlar evet. ama bu olanlar onların suçu değil. onlar senin benim gibi insanlar. fakir gariban kişiler. zengine zaten birşey olmaz...

Asgari ücret 1300 lira(alındığı bile meçhul 1100 küsür alıyorlar) bu parayla 2 çocuklu aile geçindiren babalar var,suriyelilere kişi başı 400 lira yaşam yardımı+her mahalle başı kurulmuş erzak yardım merkezleri+üni okuyana 1200 lira burs veriliyor.(üstelik ortalaması 60 ile mezun olan tüm lise mezunları sınavsız üniversiteye girebiliyor,kendi ülkemizle kıyaslarsak zaten 60 ortalama yapamayan bir kişi lise mezunu olamaz.)
    Saat 5 ten sonra hastanelerde yeryüzü doktorlarının ücretsiz muayenelerinden bahsetmiyorum bile.
    Mesajım parti eleştiri amacıyla değil nitekim ülkedeki hiç bir parti mülteci sorununa karşı gelmiyor.Arkadaşlarım 400 lira kyk ile yurt parasını mı ödeyecek yemek mi yiyecek kıyafet mi alacak diye karar verip ayın son 3-4 günü aç kalırken sizin böyle demagoji yapmaya kesinlikle hakkınız yok.
    Mülteciler mülteci kamplarında kalmak zorundadırlar,reşit erkeklerin zaten mülteci olması başlı başına bi hatadır benim gözümde.Siz sanıyor musunuz ki bizim başımıza böyle bi durum gelse dünya bizi mülteci olarak kabul edecek?(ülkemizde sonuna kadar savaşırız bu ayrı mevzudur,ama ya kadınlarımız ve çocuklarımız?)

EDİT:Mesajımı acımasız görenler için söylüyorum,bir milletin mültecilere iyi imkanlar sunabilmesi için önce kendi refahını yükseltmesi gerek(bu sadece belirli bir kesimin refahı değil ülkenin en düşük seviyedeki vatandaşı bile mültecinin seviyesinden yüksek olması gerek.)Eğer bu konuma gelmiş bir ülkeye sahipseniz o zaman mültecilere/mağdur insanlara kaliteli yaşam şartları sunmak tabiki doğrudur ve desteklenmelidir ama maalesef öyle bir konumda değiliz,bugün insanımız ekmek tekneme dokunacağına canımı al daha iyi diyecek konuma gelmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iconic -- 18 Mart 2016; 0:10:07 >

• 1200 az. Ülkemizi şereflendiriyorlar en az 2000 olmalıydı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iconic kullanıcısına yanıt
    yahu adamlar zaten zorla duruyor.

bıraksan bir tanesi durmaz. yok 400 lira veriyormuşta 1200 lira bursmuşta, kendisi savaşırmış bu durumda da bilmem bilmem ne

yahu yaşınız kaç? hayat tecrübeniz ne anlamıyorum ki sizi. yani koca devlet sizin kadar düşünemiyor mu? bu mudur?

uyanın artık türkiyenin kendi vatandaşı aç, bu adamlar durucu filan değil. o sebepten devlet bu kadar rahat. bakın sokaklara parklara caddelere suriyeli dolu hertaraf. eline birşey alıp yesen çocukları bakıyor. aç bu insanlar aç!

korkmayın bu kadar bu adamlara para verseniz durmazlar merak etmeyin. mecburen duruyorlar savaş bitsin koşa koşa geri dönerler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

yahu adamlar zaten zorla duruyor.

bıraksan bir tanesi durmaz. yok 400 lira veriyormuşta 1200 lira bursmuşta, kendisi savaşırmış bu durumda da bilmem bilmem ne

yahu yaşınız kaç? hayat tecrübeniz ne anlamıyorum ki sizi. yani koca devlet sizin kadar düşünemiyor mu? bu mudur?

uyanın artık türkiyenin kendi vatandaşı aç, bu adamlar durucu filan değil. o sebepten devlet bu kadar rahat. bakın sokaklara parklara caddelere suriyeli dolu hertaraf. eline birşey alıp yesen çocukları bakıyor. aç bu insanlar aç!

korkmayın bu kadar bu adamlara para verseniz durmazlar merak etmeyin. mecburen duruyorlar savaş bitsin koşa koşa geri dönerler...

Siz bu insanlar suriyede çok farklı bir yaşam mı sürüyordu zannediyorsunuz?29 Nisanda 400 ila 500bin arası suriyeli Türkiye vatandaşı yapılacak,bu vatan savaş bitene kadar onlara cennet cennet!
    Burdan kaçanlar hayalperest suriyeliler,dünya belirli sayıda mülteci kabul ederken refah seviyesi Türkiyeden daha yüksek ülkelere kaçmak istiyorlar,adamlar farkındaysanız yunanistan,bulgaristan gibi yerlerde de barınmıyor.
    Gittikleri yerler felemenkler ve avrupanın lider ülkeleri(almanya,fransa,italya)
    Bu insanlar savaşmak yerine garibanlıklarından kurtulmak,çocuklarına daha iyi imkanlar sunulacağını inandığı avrupa ülkelerine kaçmaya çalışıyor.
    Türkiyenin şu anki konumunda savaş bittikten sonra vatandaşı olsalar ne olur olmasalar ne olur?Zaten suriyedede aynı yaşıyorlardı(en azından orda nüfus buranın 4te1i savaştan sonra ahım şahım bi rekabet ortamı olmayacak).Şu an mülteci konumunda oldukları için para alıyorlar,kaçmayan 3 milyonluk kitle bu yüzden kaçmıyor,haline şükreden akıllı suriyeliler duruyor.Maalesef bunların sonuçlarına Türk halkı katlanmak zorunda kalıyor,sizin refah seviyeniz yüksek olup bu insanlarla içli dışlı olmuyor olabilirsiniz ama ben metrodan indiğimde bayanlara ağzının salyaları aka aka bakan bir sürü suriyeli görüyorum.
    Arada halkın içine karışın,dertlerimizi anlayın ona göre yorum yapın.

Ekleme:Çocuklar bakıyormuş...Yahu ona da çözüm bulduk,dilenen çocuklara süt/yemek alalım diyoruz para diyor elini uzatıyor,daha geçen haberlere çıktılar Atatürk havalimanında kapıda durup yabancılara ''Türkler bize kötü davranıyor lütfen bilet alın kurtarın bizi'' diyip aldıkları biletleri iade edip paralarını cebe indiriyorlarmış,bir bilet yaklaşık 300-400$ düşünün ne noktaya gelmiş olay.Adamlar ülkenin dilencisini bile bitirdiler be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iconic -- 18 Mart 2016; 18:45:33 >

• gordugunuzu dovun tartaklayin anca boyle gider bunlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

• Güncel

• Vergi kaçırmak için on numara sebep.

• halil6602 kullanıcısına yanıt
    Gazetede burun kelimesini bile yasaklatan
    Onlarca gazeteyi, dergiyi, tiyatroları kapattıran padişahı imza yaparak böyle bir yorum atmakta nasıl bir ironi bilemedim
  • KatakIysm K kullanıcısına yanıt
    ABİ BU ADAM ÜLKENİN BAŞBAKANI YA BU ADAM ÜLKENİN BAŞBAKANI ALLAHIM GİDİP SINIRA BAĞIRICAM ALIN BENİ BURDAN NOT ORTALAMAM YÜKSEK BİLİSMEL ÇALIŞMALAR YAPARIM ALIN BENİ BURDAN BU NE YA

DEĞİŞTİRELİM DİYORUZ YOK ABİ YOK HALA YÜZDE 50 OY ALIYOR BUNLAR NE YAPICAZ LAN BİZ BURDA NE YAPICAZ EMEĞİMİZİ SÖMÜRÜYORLAR YILLARIMZII GENÇLİĞİMİZ
  • Eşşek olursan semer vuran çok olur.akp ne yaparsa yapsın %45 oyu her zaman hazırda duruyor.
    Adamların umrunda değil ki ülke elden gitmiş, yada ülkenin etnik yapısı değişmiş, ya da daha fakirleşmişler.Din allah de birde eline kuran al tamam oylar sende.
    İşin garip tarafı da bunlara oy verenler 1300 tlye köle gibi çalışan insanlar, adamların haftasonu bile yok çıkıyım bi etkinlik yapıyım deseler o da yok yapmak isteseler zaten köle gibi çalışıyorlar, artı 1300 tlye ne yapacaklar ki?
    Eşşek olursa bu insanlar semer vuran çok olur.
    Yeni Türkiye diyorlardı gördük yeni turkiyeyi heryerde bomba patlıyor mesela.Yöneticiler den ise kınamadan başka birşey yok

• Adamlara 1200 lira bizimkilere gss prim borcu/ faizli öğrenim kredisi
    Adamlara sınavsız üniversite+iş bize gelince OKS+YGS+LYS+KPSS+ALAN+varsa akraba

Sözde millidir bu ********mun Türk düşmanları (yıldızı siz doldurun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 1 Mayıs 2016; 23:17:57 >
  • Su konuları açmayın vallahi billahi moralim bozuluyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncel

• UNUTMADIK
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN-61

UNUTMADIK

ASLA DA UNUTMAYACAĞIZ BU REZALETİ.

• İnsanlar darbe girişimi sebebiyle her şeyi unutmuş. 15 Temmuz öncesinde birçok önemli konu tartışılıyordu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.