Şimdi Ara

Suriyeli Mülteciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar biliyorum bir çoğunuz kini nefreti doğru buluyor belki de kolayını geliyor ki gün boyu forumda din kardeşlerimize hükümete başkomutanımıza demediğini bırakmıyor buyrun bir de bu görsele bakın ve forumda her gördüğünüz şey ile galeyana gelmeyin:
    Suriyeli Mülteciler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman rteye yalanci diyorsun. Ab para vermiyor diye yirtiniyordu.

Bimere yollayayim mi bunu?

___

Cevaplara gelelim.

Suriyeliler istedigi universiteye gidiyor. Bknz. Ahmet davutoglu

Vergiden muaf araclar mtv kanununda belirtilmistir. Evet, yabancilardan otv,mtv alinmaz.

Secimlerde oy kullanacaklar. Bazi suriyelilerin vatandasliga gectigini rte kendisi soyledi. Basilan asiri fazla pusula ve muhursuz zarflar sorun. Zaten insanlar da biliyor tc vatandasi olmayanlarin oy kullanamayacagini. Ancak hukumet her turlu pisligi yaptigi icin suphelerinde haklilar.

Tokiden ev veriliyor. Bknz rte.

Memuriyet. Evet resmi olarak memur statusunde degiller, ancak memur sartlari ile devlete aliniyorlar. Bknz rte, suriyeli ogretmenler.
  • Harcanan 30 milyar dolarda avrupadan mı gelmiş acaba.

• Suriyeliye vatandaşlıkta verilmeyecekti.... sonra sadece okumuşlara verilicek dendi.. 70 yaşındaki adama vermeye başladılar sonra birazına vereceğiz dediler şimdi neredeyse hepsine verdiler bırak bu işleri orada doğru yazanların hepsi yanlış asıl

tokiden ev verilmez demişin adama vatandaşlık vermişsin zaten nasıl ev vermiyosun ?
  • O zaman rteye yalanci diyorsun. Ab para vermiyor diye yirtiniyordu.

Bimere yollayayim mi bunu?

___

Cevaplara gelelim.

Suriyeliler istedigi universiteye gidiyor. Bknz. Ahmet davutoglu

Vergiden muaf araclar mtv kanununda belirtilmistir. Evet, yabancilardan otv,mtv alinmaz.

Secimlerde oy kullanacaklar. Bazi suriyelilerin vatandasliga gectigini rte kendisi soyledi. Basilan asiri fazla pusula ve muhursuz zarflar sorun. Zaten insanlar da biliyor tc vatandasi olmayanlarin oy kullanamayacagini. Ancak hukumet her turlu pisligi yaptigi icin suphelerinde haklilar.

Tokiden ev veriliyor. Bknz rte.

Memuriyet. Evet resmi olarak memur statusunde degiller, ancak memur sartlari ile devlete aliniyorlar. Bknz rte, suriyeli ogretmenler.

• ulan istanbulun ve diğer pek çok ilimiz resmen bu alt seviye kekolar tarafından işgale uğradı, bütün iş istihdamlarını vs alt üst ettiler

ortalığın aferdesin içine ettiler

hala daha bu suriyelileri savunuyorsunuz.Artık sokakta milletin anasına bacısına hayvan gibi bakıp bağıra bağıra konuşan arap gördükçe tekmeleyesim geliyor.Gına geldi be.
  • Nefretim azalmadı bunlara karşı lütfen ülkemizi terkedin
  • "buyrun bir de bu görsele bakın ve forumda her gördüğünüz şey ile galeyana gelmeyin"
    Şimdi bu görsel her şeyi ile doğru değil mi?
    Galeyana gelmeyelim bak sonra...
  • doğru veya yanlış bişey bilmek istemiyorum.ülkelerine geri gitmelerini istiyorum.
  • suriyeli sığınmacılara herhangi bir limit koymayan, aksine kendi vatandaşlarını bile 2. plana atan yetkililere sormak istediğim birkaç soru var.

1-) bu adamların bizim ülkemize ne katkısı var?
    2-) suriye'nin komşuları içinde neden en fazla mülteciyi biz aldık?
    3-) bu insanları kamplarda tutmak yerine neden kontrolsüzce sokaklara saldık?
    4-) osmanlı imparatorluğu 100 yıl önce çöktü ve her ulus kendi kaderini tayin etmedi mi? o zaman neden hala bağımız var? bizim bağımız var ise diğer müslüman ülkelerin yok mu?
    5-) bu adamların ülkesinde bizim vatandaşlar savaşırken, neden bunlar ülkemizde keyif yapıyor?
    6-) eğitimde hiçbir uyum programı olmadan (türkçeyi öğretmeden ), mülteci çocukları neden türk okullarına aldınız? (adam 8. sınfta zerre türkçe bilmiyor)
    7-) suriyeliler, burs, sağlıkta öncelik, gıda yardımı, psikolojik yardım vs... daha nice yardım alıyorken, asıl türkiye cumhuriyeti vatandaşı neden bu yardımları alamıyor?
    8-)mültecilere neden bir nüfus sınırlaması getirilmiyor? doğum kontrol, korunma gibi eğitimler verilmiyor?(adamlar hızla ürüyor.)
    9-) adamlar çifte vatandaş gibi takılıyor, canı isterse suriye'ye bayramlaşmaya gidiyor, istemezse türkiye'de mülteci adı altında keyif yapıyor.bu halkınızın aleyhine olan bir çifte standart değil mi?
    10-) beş sene oldu ;açtıkları dükkan , atölye , fabrikalardan neden vergi alınmıyor ?
    11-) evet beş sene oldu , bu adamlardan eli silah tutanlar türkiye'de veya suriye'de askerlik yapmayacak mi?

soruların cevaplarını gerçekten merak ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.