Şimdi Ara

Suriyeli meselesi çığrından çıktı artık yeter

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
13.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 76
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Lautreamont (7 mesaj) justicest (6 mesaj) Faruk735 (5 mesaj) steganography (3 mesaj) 0M42 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (84 mesaj) Mobil (17 mesaj) Mini (9 mesaj)
  • @
443 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Suriyeli meselesi çığrından çıktı artık yeter
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    19 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Siyasete olabildiğince karışmayayım diyorum ama içimi dökmezsem patlayacağım sanırım. Semtimizde her 5 kişiden abartısız 4'ü suriyeli olmuş durumda ve AYNI mahallede 3 suriyeli hastahanesi ve sayılamayacak kadar suriyelilere ait dükkanlar var. Kültürlerinden olsa gerek sokakları bok götürüyor zaten. Türk ülkesinde Türk olduğum için azınlık durumuna geldim ulan. Ve bu pandemi döneminde çoğu maskesiz geziyorlar. Emin olun virüs azalmıyorsa %70 suriyeliler yüzünden. Karşı çıkacak hümanist arkadaşlarımız suriyelilerin çoğunlukta olduğu mahallelere gidebilirler. Nefret edilmeyecek gibi değil.

• Kendi öz vatandaşı açken yabancı birine yemek veren ülkeye ne denir? Tarih bunların hepsini kayıt altına alıyor merak etmeyin.  

Kardeşim kendine gel. Suriyelilerin Arap olduğunu unutma. Araplara her zaman saygı ve sevgi duymalıyız. Yüce araplar benim herşeyimdir

Tarihte hiç 10 milyon birden mülteci alan başka ülke var mı acaba?

Suriyeliler büyük bir kısmını oluşturuyor ve en aşağı 4 çocuklusundan azınıda görmedim gördüysemde karnı dolu oluyor. Doğumhaneler bunlara çalışıyor. Burada doğanlar kimlik alıyor mu acaba merak ediyorum?

Afgan ve Hintli olduğunu düşündüğüm bir kesimide görüyorum hep. Kalabalık geziyorlar. Bide bağırarak konuşuyorlar.

Mesela ben kafamı pencereden çıkardığım anda en az 4-5 mülteci evi sayıyorum.

Ev kiraları 10 milyon mültecinin gelişiyle arttı. Gıda fiyatlarıda benzer şekilde.

Ülkeye 10 milyon insan alınırken tarım üretimi aynı oranda artmadı.

Demiyoruz ki bütün mültecileri asalım,keselim. Ama Suriye nere Şirinevler nere, Afganistan nere Esenyurt nere arkadaş.

Ama şehrin kılcal damarlarına bu kadar ne idüğü belirsiz insan sokulur mu yav. Yetmiyor 5 çocuk yapıyorlar. Bunların entegrasyonu vs. planlı mıdır?

Güney doğumuzda Kilis gibi sınıra yakın illerimizde sayıları ~%80 gibi çoğunluğa ulaşmış. Hangi ülkede var böyle bir durum.

Bazı forumlarda troller görüyorum konuyu manipüle ediyorlar, damarıma basıyorlar;

"-Ülke işgal altında hiç kimse sesini çıkarmıyor hadfsadsa... "

"-Ulan ülke işgal edilse yapılacak şey kendi yerleşim yerlerini kurup kendi dillerinde dükkanlar işletmek olacak 80 milyon mal var bu ülkede sasfafsafsa..."

"-Onların geleceği kitapta belliydi gelenler yecüc mecücler ve kıtlık getirecekler fsadsafsa..."

"-Bu ortadoğu maymunları buraya gelerek beraberlerinde çöl ikliminide getirdiler, kuraklık bundan sdsadsafsa..."

böyle böyle yorumlar yazıyorlar.

"-Yav birader sen ne diyorsun ağzından çıkanı kulağın duyuyormu şerefsiz." de diyemiyorum. Çünkü dedikleri yalan değil.

Yaz zamanları çoğu sahillerin Suriyeliler tarafından dolup taştığını felan söylüyorlar ama aynen devam her sene aynı tablo.

Edit;

Bugün ekşidede bir konu açılmış, bold yaptığım yerin cevabı gelmiş.

https://eksisozluk.com/turkiyede-dogan-1-milyon-suriyeli-bebek--6809126?a=popular&p=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b9/fc/ca/b9fcca7ecaf3ebea4ad251e0383ba52d.png&t=0&width=480&text=1

yaşadığım mahallede adamların berberi var hem tüm suriyeliler oraya gidiyor hem de bizim Türk enayiler ucuz diye oraya gidiyor, ama bir suriyelinin Türk berbere gittiğini bilmiyorum

konfeksiyonlar, giriş veya bodrum kat kiralık daireler,.. her yerdeler

Bir ailenin en az 4-5 çocuğu oluyor, nereden baksan her sene bir çocuk daha yapıyorlar.

Bu sene doğan türk çocuk ile suriyeli doğan çocuk sayısı neredeyse eşitmiş, bizimle aynı hızda çoğalıyorlar.

Ve muhtemelen 10-20 sene sonra Türk görmek şuankinden daha az olacak. Yetmez gibi kendi dükkanlarını açıyorlar her yer arapça tabela dolu.

Vatana millete de hayırları yok, ülke bize ödemediği parayı bunlara yattıkları yerden ödüyor. Bunlara verilen para ülkede kalsa ülke kalkınırdı. Yediler bitirdiler bu ülkeyi. Ne olduysa bu suriyeliler ülkemize girince olmaya başladı. Ekonomik olarak çöküş bunların gelmesi ile başladı hep.

Yıllaaar sonra içinde bulunduğumuz dönem tarih kitaplarına aktarıldığında fena dalga konusu olucaz.  

Minibüse biniyorum suriyeli dolu telefonları hep arapça yazılar falan kendim taksiciyim taksiye müşteri alıyorum suriyeli çıkıyor ne konuşmasını biliyor ne gideceği yeri tarif et diyorum oda yok bende indiriyorum arabadan. Çok suriyeli var cidden insanlar bıkmış durumda. Bizim de evin yakınların da suriyelilerin açtığı bakkal falan var bir kere bile alışveriş yapmadım yapmam da adamlarda ki rahata bak bakkal açıyorlar market açıyorlar hayırdır size ya? O değil şimdi de galericilik yapmaya da başladı bunlar. Adamın profili ful arapça ismi bile belli değil gelmiş 34 plaka nerede tofaş var eski model araba var facebook gruplarında ilana veriyor yazık vallahi yazık ülkeme güzel insanıma.

domuz gıbı ürüyorlar her yerdeler hastaneler onlarla dolu oncelıklı hastalar heryerde dukkan acıyorlar nede olsa vergı yok z.burnuna gıdın zaten 100%90 yabancı ya surıyelı ya pakıstanlı yada hıntlı

bu ınsanların ulkemıze hıc bır faydası yok hırsızlar bunlarda kapkaccılar bunlarda kacakcılık bunlarda ihanet bunlarda ve bır dunya ışid lı ulkemıze gırdı bunlarla beraber 2 gun avrupa kapılarını actılar hepsı bıze kufur ederek gıtdıler

araplardan hıc bır zaman bıze yarar gelmedı hep ıhanet etdıler ve etmeyede devam edecekler ılk fırsatda

• Çavuş
    64 Mesaj
    Kardeşim kendine gel. Suriyelilerin Arap olduğunu unutma. Araplara her zaman saygı ve sevgi duymalıyız. Yüce araplar benim herşeyimdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj

yaşadığım mahallede adamların berberi var hem tüm suriyeliler oraya gidiyor hem de bizim Türk enayiler ucuz diye oraya gidiyor, ama bir suriyelinin Türk berbere gittiğini bilmiyorum

konfeksiyonlar, giriş veya bodrum kat kiralık daireler,.. her yerdeler

• Çavuş
    55 Mesaj

Kendi öz vatandaşı açken yabancı birine yemek veren ülkeye ne denir? Tarih bunların hepsini kayıt altına alıyor merak etmeyin.  

• Binbaşı
    1193 Mesaj

Tarihte hiç 10 milyon birden mülteci alan başka ülke var mı acaba?

Suriyeliler büyük bir kısmını oluşturuyor ve en aşağı 4 çocuklusundan azınıda görmedim gördüysemde karnı dolu oluyor. Doğumhaneler bunlara çalışıyor. Burada doğanlar kimlik alıyor mu acaba merak ediyorum?

Afgan ve Hintli olduğunu düşündüğüm bir kesimide görüyorum hep. Kalabalık geziyorlar. Bide bağırarak konuşuyorlar.

Mesela ben kafamı pencereden çıkardığım anda en az 4-5 mülteci evi sayıyorum.

Ev kiraları 10 milyon mültecinin gelişiyle arttı. Gıda fiyatlarıda benzer şekilde.

Ülkeye 10 milyon insan alınırken tarım üretimi aynı oranda artmadı.

Demiyoruz ki bütün mültecileri asalım,keselim. Ama Suriye nere Şirinevler nere, Afganistan nere Esenyurt nere arkadaş.

Ama şehrin kılcal damarlarına bu kadar ne idüğü belirsiz insan sokulur mu yav. Yetmiyor 5 çocuk yapıyorlar. Bunların entegrasyonu vs. planlı mıdır?

Güney doğumuzda Kilis gibi sınıra yakın illerimizde sayıları ~%80 gibi çoğunluğa ulaşmış. Hangi ülkede var böyle bir durum.

Bazı forumlarda troller görüyorum konuyu manipüle ediyorlar, damarıma basıyorlar;

"-Ülke işgal altında hiç kimse sesini çıkarmıyor hadfsadsa... "

"-Ulan ülke işgal edilse yapılacak şey kendi yerleşim yerlerini kurup kendi dillerinde dükkanlar işletmek olacak 80 milyon mal var bu ülkede sasfafsafsa..."

"-Onların geleceği kitapta belliydi gelenler yecüc mecücler ve kıtlık getirecekler fsadsafsa..."

"-Bu ortadoğu maymunları buraya gelerek beraberlerinde çöl ikliminide getirdiler, kuraklık bundan sdsadsafsa..."

böyle böyle yorumlar yazıyorlar.

"-Yav birader sen ne diyorsun ağzından çıkanı kulağın duyuyormu şerefsiz." de diyemiyorum. Çünkü dedikleri yalan değil.

Yaz zamanları çoğu sahillerin Suriyeliler tarafından dolup taştığını felan söylüyorlar ama aynen devam her sene aynı tablo.

Edit;

Bugün ekşidede bir konu açılmış, bold yaptığım yerin cevabı gelmiş.

https://eksisozluk.com/turkiyede-dogan-1-milyon-suriyeli-bebek--6809126?a=popular&p=1

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b9/fc/ca/b9fcca7ecaf3ebea4ad251e0383ba52d.png&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 25 Ocak 2021; 19:51:49 >

• Er
    11 Mesaj

arap mı arrrap mı ?
    |
    |
    arapaşığı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    428 Mesaj

Bir ailenin en az 4-5 çocuğu oluyor, nereden baksan her sene bir çocuk daha yapıyorlar.

Bu sene doğan türk çocuk ile suriyeli doğan çocuk sayısı neredeyse eşitmiş, bizimle aynı hızda çoğalıyorlar.

Ve muhtemelen 10-20 sene sonra Türk görmek şuankinden daha az olacak. Yetmez gibi kendi dükkanlarını açıyorlar her yer arapça tabela dolu.

Vatana millete de hayırları yok, ülke bize ödemediği parayı bunlara yattıkları yerden ödüyor. Bunlara verilen para ülkede kalsa ülke kalkınırdı. Yediler bitirdiler bu ülkeyi. Ne olduysa bu suriyeliler ülkemize girince olmaya başladı. Ekonomik olarak çöküş bunların gelmesi ile başladı hep.

• Çavuş
    56 Mesaj
    Onlar artık vatandaş oldu olm nediyosunuz siz :D

|
    |
  • Yüzbaşı
    553 Mesaj

Yıllaaar sonra içinde bulunduğumuz dönem tarih kitaplarına aktarıldığında fena dalga konusu olucaz.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nietzsche55 -- 23 Ocak 2021; 23:28:48 >
  • Yarbay
    5547 Mesaj
    Halk suriyelileri göndereceğiz diyenleri seçmedi demekki millet bu durumdan memnun

• Yarbay
    5271 Mesaj

Hangi semt? İstanbul ataköy'de hiç görmedim şu ana kadar

• Yüzbaşı
    661 Mesaj

Nerde oturuyorsun harbiden Anadolu yakasında suri falan yok avrupada belli bölgelerde var sadece abartmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj

Minibüse biniyorum suriyeli dolu telefonları hep arapça yazılar falan kendim taksiciyim taksiye müşteri alıyorum suriyeli çıkıyor ne konuşmasını biliyor ne gideceği yeri tarif et diyorum oda yok bende indiriyorum arabadan. Çok suriyeli var cidden insanlar bıkmış durumda. Bizim de evin yakınların da suriyelilerin açtığı bakkal falan var bir kere bile alışveriş yapmadım yapmam da adamlarda ki rahata bak bakkal açıyorlar market açıyorlar hayırdır size ya? O değil şimdi de galericilik yapmaya da başladı bunlar. Adamın profili ful arapça ismi bile belli değil gelmiş 34 plaka nerede tofaş var eski model araba var facebook gruplarında ilana veriyor yazık vallahi yazık ülkeme güzel insanıma.

• Binbaşı
    1193 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ProfessionalGamer333

Nerde oturuyorsun harbiden Anadolu yakasında suri falan yok avrupada belli bölgelerde var sadece abartmayın.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
anzer balı
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.