Şimdi Ara

Suriyeli genc ile elektirkli scooter kiralarken yaşadigim diyalog

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aksam arkadasimla bi sahilde bulustum bir iki cay ictik sonra eve dogru yol aldim evden arayip daha hizli gelmemi istediler bende elektrikli scooter kiralayim oyle daha hizli giderim diye dusunerek actim uygulamayi bi baktim 200 metre ust sokakta bi tane ben erisirken kimse kiralamasin diye rezerve ettim koyuldum yola bi baktim ustunde suriyeli bir cocuk arkadasiyla konusuyor telefonda telefonu actim tam qr code okutup kiralama baslattim ne yapiyosun abi biz de bizde diye tutturdu bende kardesim ben bunu rezerve ettim diyorum ayip vallahi ayip falan diyor arkadasi da hemen geldi oda acelemiz var abi ayip vallahi diyor bende madem aceleniz var siz rezerve etseydiniz diyorum israrla bizim isimiz var abi ayip yani diyor bide kucucuk scootera iki kisi binecek ayilar gercekten cok bencil insanlar her haltta kendi menfaatlerini one suruyor tanidigim ticaret yaptigim suriyeli yada suriyeli olmasa bile orta dogudan olan kisiler boyle. Adama diyorum ki kardesim ben bunu 5 dk onceden rezerve ettim diyorum israrla bizim isimiz var ayip diyor yuz versem utanmadan zorla benden alacaklar medeniyet sifir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Laf anlatamazsın medeniyetin kırıntısına bile sahip değiller…

• Bence mültecilerin yaptığı daha göze batıyor. Bugün Bakırköy sahilinde koşuya çıktım. Birden aşırı susadım. Shell Benzin istasyonu var ona girdim eve dönerken. Kasada sıra beklerken bir adam (Türk), çakmak ne kadar diye sordu direkt. Kasiyer de arkadan alıp fiyatı okuttu ve fiyatını söyledi. Adam da şunlar da var diye ürünleri okuttu. Kasiyer bana baktı. Onay verince yaptı. O an çok susadığım için hiç havamda değildim. Normalde tartışırdım böyle şeylerde. Yani önyargılarımızdan ötürü mültecilerin yaptığı daha çok batıyor bize. İçimizden hemen, "Hem elalemin ülkesine geliyorlar hem de temel kurallara uymuyorlar" diyoruz. Fakat aynısını Türk yapsa o kadar kızmıyoruz.

• Aman bosver zaten giren girdi bundan boyle duzen boyle

• Of of ortadoğu ile batının kültür çatışması... İşimiz zor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.