Şimdi Ara

Suriye ordusu 48 saat içinde Menbiç ve Kobani'ye girecek iddiası (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
0
Favori
10.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sivil halkı vurmamak için bu tarz füzeler kullanılmıyordur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esad açısından düşünülürse gayet mantıklı karar.

Pkk Türkiye'ye düşman mı? Evet

Esad Türkiye'ye düşman mı? Evet.

Türkiye Suriye'de Esad'ı düşürmek için pkknın büyümesine yol açtı mı? Bu da evet.

Peki esad neden pkk ile anlaşıp Türkiye'ye saldırmasın? Düşmanları ortak. Türkiye'yi yenerlerse aralarında anlaşırlar. Esad'ın kaybedecek birşeyi yok. Ama pkk ile anlaşarak kendisine zarar veren Türkiye'ye büyük zarar verebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

Tamamda terör örgütüyle anlaşmak ne? Yarın ortak hükümet kurulduğunda pyd hak talep etmez mi?
    Herkes gücü nispetinde hareket ediyor. Esad istemez miydi topraklarına giren herkesi yok etmeyi. Ama pyd dediğin arkasında abd var. Ayrıca tayyip erdoğan'ın o bölgeleri geri vermeye niyeti yok bunu herkes biliyor. Esad Türkiyenin elinden toprak alamaz ama örgütlerin elinden alabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence saçma bir mantık.

Nedeni

1. Suriyet yönetimi anlaşabilseydi zaten daha önceden anlaşabilirler, Pyd'nin kontörlünde bulunan yerleri alırlardı.
    2. Bu operasyon, Suriye yönetiminin işine geliyor. Tahmin ediyorum ki, Türkiye, girmeden önce kapalı kapılar ardında Suriye yönetiminin de fikrini almıştır en azından bilgilendirmiştir.
    3. Burada herhangi bir devletin resmi askerleri bizim ordumuzla çatışacak olursa bu bir savaş demektir. Ki, Abd ve Rusya bile askerlerini bizimle karşılaşmasın diye çektiler.
    4. Bunlar bence Pyd grubunun olmasını istediği şeyler ama olmayacak bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D0F7DE39

Bence saçma bir mantık.

Nedeni

1. Suriyet yönetimi anlaşabilseydi zaten daha önceden anlaşabilirler, Pyd'nin kontörlünde bulunan yerleri alırlardı.
    2. Bu operasyon, Suriye yönetiminin işine geliyor. Tahmin ediyorum ki, Türkiye, girmeden önce kapalı kapılar ardında Suriye yönetiminin de fikrini almıştır en azından bilgilendirmiştir.
    3. Burada herhangi bir devletin resmi askerleri bizim ordumuzla çatışacak olursa bu bir savaş demektir. Ki, Abd ve Rusya bile askerlerini bizimle karşılaşmasın diye çektiler.
    Birader anlaşma yapıldı, Rusya garantör oldu. Suriye açıklama yaptı. Rusya Mümbiç çevresinde uçuşa yasak bölge ilan etti.

Bir yığın yere girildi. Tel Tamer'e falan bayrak çekildi.

Mümbiç'in batısı ve kuzeyine girdiler. Halen bence olmayacak diyorsun.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun anlaşma yapıldı diyor kimi kaynaklar..

Şunu demek istemiştim : Bizim orduyla çatışmalarını beklemiyorum.
  • Benim fikrim; Evet biz Esad güçleri ile savaşamayız lakin Öso savaşabilir ki halen savaşıyor zaten. Ayrıca Suriye bu bölgede (Menbiç, Ayn el-Arab ) hava güçlerini kullanamaz çünkü bu bölge ABD kontrolünde. ÖSO ile zaten İdlib de savaşan Suriye Ordusu kendine bir cephe daha açar mı görücez. Ben Suriye Ordusunun Pyd/Pkk nın elindeki bütün toprakları kontrol edecek kadar bir askeri güce sahip olduğuna inanmıyorum. Sadece 3-5 asker gönderip bayrak çekerek anlaşabilirler. Bakalım ABD nasıl tepki verecek
  • quote:

Doğru diyorsun anlaşma yapıldı diyor kimi kaynaklar..

Şunu demek istemiştim : Bizim orduyla çatışmalarını beklemiyorum.
    Yok hocam ne çatışması ya.

Biz istediğimizi aldık. Esad aldı. Rusya aldı. Çok az kayıp maksimum karla kapatıyor gibiyiz inşallah. Kürdistan olayı bitti sınır koruma altında.

Suriyeli yollayabilirsek biraz süper. Mümbiç zaten sınıra 35 km. Ayn el arab ise kürt ağırlıklı, kontrol etsen baş ağrısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Benim fikrim; Evet biz Esad güçleri ile savaşamayız lakin Öso savaşabilir ki halen savaşıyor zaten. Ayrıca Suriye bu bölgede (Menbiç, Ayn el-Arab ) hava güçlerini kullanamaz çünkü bu bölge ABD kontrolünde. ÖSO ile zaten İdlib de savaşan Suriye Ordusu kendine bir cephe daha açar mı görücez. Ben Suriye Ordusunun Pyd/Pkk nın elindeki bütün toprakları kontrol edecek kadar bir askeri güce sahip olduğuna inanmıyorum. Sadece 3-5 asker gönderip bayrak çekerek anlaşabilirler. Bakalım ABD nasıl tepki verecek
    Artık değil. Suriye tüm hava sahasının kontrolünü almak üzere.

Rusya abd ile anlaşıp Mümbiç üzerini uçuşa yasak bölge ilan etti bile.

Türkiye sınırında büyük ihtimalle Arap ağırlıklı Suriye'ye bağlı özerk bölge kurulacak.

Plan bu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 14 Ekim 2019; 10:30:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Artık değil. Suriye tüm hava sahasının kontrolünü almak üzere.

Rusya abd ile anlaşıp Mümbiç üzerini uçuşa yasak bölge ilan etti bile.

Türkiye sınırında büyük ihtimalle Arap ağırlıklı Suriye'ye bağlı özerk bölge kurulacak.

Plan bu gibi.

Alıntıları Göster
    Eğer gerçekten Ypg/Pkk yerine Suriye ordusu girecekse bizim için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Lakin ne bileyim hocam ABD 'nin Ypg ye o kadar silah yardımı var yıllardır o bölgeleri almak için uğraştılar bir anda böyle vazgeçmeleri pek inandırıcı gelmiyor.

• Deadwood kullanıcısına yanıt
    Garantör Rusya deniyor, sıkıntı olmaz gibi. En az zarar en çok karla bitirmek gerek. Uzarsa sıkıntı olur.

Hedeflerin yüzde 90'ı gerçekleşmiş gibi. Bir iki bölgede de Rusya ile ortak devriye atılır sanırım.

• Geçen günlerde Halktv de bir programda eski dışişleri bakanı konuştu, biz sınırlı bir yere kadar girecekmişiz, yani sadece resulayn ve telabyada arasını kapsayan 120kmlik alan diye söylendi.

Acaba gerçekten doğru mu çıkıyor dedikleri?

Videoyu buldum:6.55dk da gösteriyor

• Merkur M kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten öyle olacağını herkes biliyor söylediler de zaten 30 km derinlik 120 km genişlikte bir alan oluşturacağız dediler

• Sansa Magna kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyordum, ben doğuya kadar ilerleyeceğiz sanıyordum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: OZ44

Yok öyle bir şey, yalan tamamen.
    Türkiye Suriye'yi parçalayıp Emevi Cami namaz kılmayı hedefliyordu, tüm hesapları patladı, Suriye'de bir sürü canlı bomba geldi, 4 milyon mülteci başına bela oldu.
    Suriye'yi kurtaran Türkiye değil, Suriye'yi parçalanmasını sağlayan Türkiye.

Alıntıları Göster
    Emevi camisine mi girecekler, emeviler mi buraları alacak. Ne yapacaklarsa yapsınlar da pkk-ypg atılsın yerlerine yine o toprakların sahipleri suriyeliler geri yerleşsin.
  • x-c9 kullanıcısına yanıt
    O değil de bunlar bir ara ellerindeki medya gücü ile türbe kaçırmayı bile zafer olarak sunmuşlardı.
    https://www.ensonhaber.com/basbakan-davutoglu-sah-firat-operasyonunu-bizzat-yonetti-2015-02-22.html

Ha ''türbenin yerine ne olmuştu?'' diye soracak olursan Işid'in eline geçmesin diye havaya uçurmuşlardı.

Suriye ordusu 48 saat içinde Menbiç ve Kobani'ye girecek iddiası

• quote:

Bence saçma bir mantık.

Nedeni

Ruslar asker çekmedi ABD anlaşmadan dolayı çekti, askerleri zarar görür diye değil. Çekmese Türkiye o noktalara operasyon yapamazdı zaten.

• wa$abi kullanıcısına yanıt
    Türkiyeden başka kimsenin ordusu yok bizim askerimiz ölüyor temizliği yapan biziz, peki Türkiyenin bu işten çıkarı ne? kürdistanı Türkiye mi istedi, yoksa mecbur muydu..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.