Şimdi Ara

Suriye’nin 30 yıllık hava savunma sistemi ABD’nin saldırısına karşı koyabildi mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
6.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • füze konusunda en gelişmiş teknoloji rusya da var gibi
  • Krone K kullanıcısına yanıt
    naklen yayında 1. Körfez savaşını hatırlarım tomahawklar gecenin karanlığında bağdata düşüp patladığında cnn hacai fişek gösterisi gibi yayınlarken skiper de oww çok iyi şeklinde tezarühat yapardı

bu sefer hedefi bulan bir füze olmadığında cnn bilem yayınlamaya değer bulmadı

ayrıca haber kanalları suriyeye atılan her bir tomahawkın 2.000.000 $ olduğunu her defasında söyledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuh 30 yillik savunma sistemi nasil yüzde 70 basari saglamislan baya iyi degil mi abi s400ler demek ki karsi tarafin fuzesini havada yakalayip geldigi yere geri mi sokuyor acaba?

Cidden çok etkileyici 103 füze 1 milyondan biraz az tanesi nerden baksan 60 milyon dolar safiyane zarar ettirmisler itilaf devletlerine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 yıllık sistemler kötü mü demek bu, kaldı ki 30 yıllık sistemler bana göre yeni sistemlerdir. Unutmayın afrin harekatında 73 yıllık çekili obüs kullandık, işe yarıyorsa üretim tarihinin önemi yok. Sanki tomhawklar 2018 model.

• Adamlar 30 yılın teknolojisiyle ABD'yi rezil etti

Ben hep şunu düşünmüşümdür: ABD elindeki gücü doğru kullanamayan gerizekalılar topluluğudur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç senedir Suriye haçlı saldırısı altında, S-300 leri kurmak için daha ne tehditinden çekiniyor olabilirler ki anlayamadım? Hadi kendileri kuramıyor diyelim. E Rusya geldi yardım ediyor sözde. Korumaya çalışıyor. Abd ve diğer siyonistleri durdurmaya çalışıyor. Onlar niye S-300 leri hala daha kurmadı ki zaten daha öncede Abd böyle füze saldırısı yapmıştı gemiden, akdenizden. Zaten savaşın içindeler, daha neyin tehditinden korkup S-300 leri olmasına rağmen kurmuyorlar? Orayı hiç anlayamadım.

Ha bunun dışında başarı gayet iyi. Ama 30 tane de vursa yazık günah. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar, kendi ajanları kimyasal silah kullanıyor, bunu casus belli yapıyorlar, kendi ikiz kulelerine uçak soktukları gibi. Irak'ta sözde kitle imha silahları olduğu gibi. Libya da ne vardı unuttum. Bildiğin Bop projesini işletiyorlar. Rusya da olmasa Bop eşbaşkanları dünden razı zaten. Yazık. Adamlara en ufak bir şey olsa anında tek yumruk oluyorlar. Bizi ezelden beri öyle bozmuşlar ki, tüm islam dünyası ne yazık ki, diğer islam ülkesine haçlı saldırısı düzenlenince seviniyor, alkış tutuyor. Biri kendi üssünü açıyor, uçak kaldırtıyor, diğeri kaynak sağlıyor, bir diğeri istihbarat sağlıyor, hepsi birbirine düşman ama sözde İslam kardeşleri.

• aybey A kullanıcısına yanıt
    Egemen bir devlet mi? diktator oglu diktatir tarafindan kendi ciftligi gibi yonetilen bir ulke egemen mi oluyor? hacli seferlerinde haclilarla muslumanlara karsi isbirligi yapan bir etnik grup/azinlik tarafindan yonetilen ulke egemen mi? 57 sene boyunca Suriyede butun hersey Esad ve oglunun koltugunu korumak icin yasiyor. bilim durdu sanayi durdu sanat durdu sinemalar kapandi gazeteler yasaklandi kitapar yasaklandi Suriye en az 50 sene geriye gitti. Batili emperiyalistlar tarafindan getirilen baba Esad daha sonra koltugunu korumak icin hem bati hem de soviyet rusya ile isbirligi yapti ve ulkeyi onlara satti. bolgede hem arap milliyetciligi hemde mezhepci politiklar yapti. Lubnanda sii hizbullahi desktekledi Turkiyeye karsi da aleviler tarafindan kurulan ancak kürtleri ve kürt milliyetciligi kullanan PKKya yataklik etti ve 30 sene boyunca beslediler ama bundan hic soz etmiyorsun. yani PKKya destek veren esada destek veriyorsun ama Turkiyede iyi niyetle teror sorunu cozmek isteyenleri hain ilan ediyorsun yahu bu nasil ikiyuzluluk bu nasil celiski?

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Egemen bir devlet mi? diktator oglu diktatir tarafindan kendi ciftligi gibi yonetilen bir ulke egemen mi oluyor? hacli seferlerinde haclilarla muslumanlara karsi isbirligi yapan bir etnik grup/azinlik tarafindan yonetilen ulke egemen mi? 57 sene boyunca Suriyede butun hersey Esad ve oglunun koltugunu korumak icin yasiyor. bilim durdu sanayi durdu sanat durdu sinemalar kapandi gazeteler yasaklandi kitapar yasaklandi Suriye en az 50 sene geriye gitti. Batili emperiyalistlar tarafindan getirilen baba Esad daha sonra koltugunu korumak icin hem bati hem de soviyet rusya ile isbirligi yapti ve ulkeyi onlara satti. bolgede hem arap milliyetciligi hemde mezhepci politiklar yapti. Lubnanda sii hizbullahi desktekledi Turkiyeye karsi da aleviler tarafindan kurulan ancak kürtleri ve kürt milliyetciligi kullanan PKKya yataklik etti ve 30 sene boyunca beslediler ama bundan hic soz etmiyorsun. yani PKKya destek veren esada destek veriyorsun ama Turkiyede iyi niyetle teror sorunu cozmek isteyenleri hain ilan ediyorsun yahu bu nasil ikiyuzluluk bu nasil celiski?
    Müslüman dediklerin sünniler olmalı herhalde. Diğerlerini saymıyor musun?
    Adama laf sokmak için elinden geleni yapmışın. Sanki bu bölgede demokrasi vardı ya suriyede yok. Pkk'ya destek vermeyen ülke yok iran, rusyada verdi ama göze batan nedense suriye.
    Senin gibiler yüzünden suriye bu halde. İsyan öncesi kürtlerin sesi çıkmazdı şimdi ypg oldu kuzeyi komple aldı. Mezhepçinin kralı senin gibiler. Bu işlere bu kadar baksaydın bahreynde halk şii ama yönetim sünni nasıl oluyor bu?

• Tüm füze savunma sistemleri için konuşuyorum tamamen caydırıcılık amaçlı, pisikolojik bir silah sistemi. Şimdiye kadar üretilmiş hiçbir füze savunma sistemi bu sistemi aşmak için planlanmış kordineli bir saldırıyı durduramaz.

Gerek seyir füzeleri ve özellikle balistik füzeler füze savunma sistemlerine kıyasla geliştirilmesi çok kolay, çok daha ucuz saldırı sistemleridir. Zaten bu tarz füze saldırıları planlanırken mevcut savunma sisteminin zayıf noktaları ve kapasiyesi göz önüne alınır. Savunma sistemi birkaç saldırıyı durdurabilse bile tamamını engelleyebilmesi çok zordur. Hele korunan alan çok geniş, engebeli ve füze rampalarının sayısı kısıtlı ise bu imkansızdır.

Zaten yeni geliştirilen füze saldırı sistemleri hava savunma sistemlerini aşmak için salvolar halinde alçak irtifadan kordineli saldırı yapacak şekilde geliştirilmiştir. Radar kesit alanıları çok düşüktür. Balistik füze sistemleri balistik olmayan yörünge izleyecek şekilde tasarlanmıştır. Savunma sistemlerini yanıltmak için sahte hedefler oluştururlar. Dahili elektronik karıştirma sistemleri vardır.

Ne kadar gelişmiş olursa olsun hava savunma sistemlerinin konvasiyonel uçaklar dışında %100 etkili olması imkansızdır.

Füze savunma sistemlerinin en iyi çalıştığı platfomu gemilerdir. Çünkü savunulacak hedef küçük ve tektir. Görüş alanı açık, platform hareket halindedir. Buna rağmen savunma sistemini aşan çok sayıda saldırı Ağır Makineli Uçaksavar Top sistemleri ile vurulmaktadır.

Sonuç olarak füze savunma fistemleri gerekli fakat %100 güvenilir degildir. Sadece bu sistemlere yatırım yaparak güvenliği sağlayabiliceni sanmak saflık olur. Devamlı savunma sistemlerine yatırım yapmak yerine daha kolay ve ucuza imal edilebilecek. Saldırı silahlarına yatırım yaparak, caydırıcılığımızı artırmak daha öncellikli olmalıdır.

Teşekkürler.

• ABD ve NATO'daki hristiyan müttefiklerimiz Kürdistan kurmak için müslüman Suriye'ye saldırıyor,
    en çok müslüman olan iktidar da bu saldırıya duacı oluyor.!!.
    Müslüman olmasalar ne yaparlardı acap?

• Abd kimyasal silah bahanesiyle füze gönderir, Rusya bunları bloklamak için savunma sistemiyle gövde gösterisi yapar, "gördünüz mü ne kadar gerekli" diye. Ve böylece çevre ülkelere daha çok savunma sistemi satar, sonra gelsin oluk oluk paralar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Bahreyin halkinin diktatorlerine karsi isyanini kesinlikle destekliyorum zalim kim olursa olsun karsiyim fakat ayni zamanda irandaki fars ve sii olmayan gruplari da destekliyorum yani sizin mantika gore zalim sizin mezheptrn olursa kahraman ve direnisci olur obur mezheplerden olursa hacli ile isbirligi yapan diktator olur. benim bahsettigim iki yuzluluk bu iste.

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Bahreyin halkinin diktatorlerine karsi isyanini kesinlikle destekliyorum zalim kim olursa olsun karsiyim fakat ayni zamanda irandaki fars ve sii olmayan gruplari da destekliyorum yani sizin mantika gore zalim sizin mezheptrn olursa kahraman ve direnisci olur obur mezheplerden olursa hacli ile isbirligi yapan diktator olur. benim bahsettigim iki yuzluluk bu iste.
    Benim mezhebim yok ki gidip o mezhep müslüman bu değil diyeyim. Tutacak tarafım yok.
    Haçlıyla işbirliği derken türkiyede aynısını yapıyor. Natodayız bu işbirliği değil midir? Ortadoğuda seçimle başa gelen demokrasi olan ülke görmedim. Ona buna diktatör derken bölge yapısını bilmeden farkına varmadan batılı mantığıyla değerlendirirsen hepsi diktatör hepsi de haçlılarla işbirliği halinde.
    Sonra bu esad olayların başında ordunun askerlerine saldırılınca ne yapacaktı acaba? Aman bana isyan ettiler hemen görevi bırakıp gideyim mi diyecekti? Bıraksa kime bırakacak? Ne olduğu kimin maşası olduğu belirsiz tiplere mi? Nerede görülmüş devlet güçlerine böyle saldırıldığı? Aynı olay türkiyede olsa terörist derler, vatan haini derler suriyede olunca muhalif oluyor. Muhalif denen bir grubun devlet güçlerine böyle silahlarla saldırdığı başka bir olay yok. Bahaneler uydurup devlet güçlerine saldırmanın hafifletici tarafı yok.
    Sinema falan hikaye. Bugün türkiyede kürtler ayaklansa askeri depoları ele geçirip orduya karşı gelecek güçte olsalar diğer devletler bunları destekleyip özgürlük savaşçısı, muhalif dese hoşuna gider miydi? Ha isyan için bahane bulmak kolay bulmak istedikten sonra isyana bahane çok.

• Rusya bir de doğru düzgün bir politika izlese. Teknolojileri süper ama her seferinde geri basıyor adamlar.

• Donanımhaber? Donanım?

• Amerika/israil,avrupa Suriyede çıkarları için geldiler kimyasal gaz kullanılıyor diye geldiklerini söylüyorlar ancak Suriye halkını zerre kadar düşündüklerini zannetmiyorum. Esed desen İran'ın adamı, Rusya'yı İran çağırdı ve geldi niye gelmesin mis gibi ülke Ak denize de indi hatta lübnan Rusyaya limanlarını açabileceğini açıkladı. Suriye halkı desen ülkesini korumaktansa avrupaya geçerken ege denizinde ölüp gitmeye razı?
    Şimdi bu durumda Türkiye katakulliye getirilip savaşa girmemelidir. Hatırlarsanız 1. dünya savaşında kaybeden Almanya olduğu halde işgale uğrayan ve komple yok edilmek istenen biz oluyorduk. Türkiye 2. Dünya savaşına da girmeyerek en doğru kararı vermiştir bence. 2. Dünya savaşına girseydik Almanya , Amerika ve Rusya birleşip herhalde Türkiye ye saldırırdı :D Konu biz olunca herkesin çıkarı birleşiyor nedense? Dünya 3. Dünya savaşına doğru gidiyor gibi. Umarım öyle olmaz. 3. Dünya savaşına bir şekilde girersek kaybeden emin olun biz olacağız. Ben halen daha sıcak savaşın olabileceğini düşünenlerdenim. Amerika üstünlüğünü kaybetmemek için her şeyi yapacaktır. Sıcak savaş da buna dahil. S-400'ler konusuna gelecek olursak ben doğru karar olduğunu düşünenlerdenim. 30 yıllık rus sistemi bile başarı elde ediyorsa şu andaki rus sistemi daha da başarılıdır. Türkiye kendi savunma sistemini geliştirecek duruma gelmelidir. Sadece batının silahlarına bağlı kalırsak bedelini çok ağır öderiz bence.

• Kârlı çıkan Rusya olmuş. 30 yıllık teknolojileri gösteri yapmış. Şimdi Esed yenilerini alır.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Ekonomisi uzun yıllardır petrol ve doğal gaza bağlı Ruslar bir yerden sonra istemese bile geri adım atmak zorunda

Petrolün varili yine 150 dolarlarda olsa sorun bir yere kadar çözülecek ama varil fiyatı düşen petrol Rus ekonomisini de vurmaya devam ediyor

Bu da dolaylı olarak Rusların teknolojik gelişmelerin ister istemez geride kalmasını sağlıyor
    Ruslar mevcut durumda hala Sovyetlerin ekmeğini yiyor ve bu lokma ne kadar devam eder bilinmez

Görülen yegane şey Amerika ve onun emireri batı bir sonraki hedef olarak Çin'i koymuş durumda
    Dünya iyi yere gitmiyor
  • Bu iş cep telefonunu yalnışla tuvalete düşürüp babana yenisini aldırmakla aynı orantıda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu ülkede Atatürk tanımı görüşleri bile çağa ve zamana gore sözde atatürkçüler tarafından bile değişime uğruyor kafaya ruh haline gore kafaya gore Atatürk çiziyorlar bazı yorumlara yarılıyorum cidden, 90 larda batıcı olmayan abd ci olmayana yobaz gerici gözüyle bakılıyordu bu ülkede hiç unutmam 98 filandı herhalde, ozaman oyle popstar yarışmaları modaydı ha işte biri madonnanın erotic showunu taklit etmeye çalışıyordu baştaki jüride keşke ülkemiz abd gibi olsa vajinasına parmak sokup sahnede mastürbasyon yapıp show yapabilse bir kadın demeye getirdi, Atatürk de bunu isterdi demişti 100 ce şuursuz da bunu alkışlamıştı yav he he eskiden Türkiye çok antiemperyaldi israili ilk devlet olarak tanıyan ülke olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Nisan 2018; 12:18:58 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.