Şimdi Ara

Suriye'de memur ve emekli maaşları iki katına çıkarıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suriye'de memur ve emekli maaşları iki katına çıkarıldı
    Suriye'de memur ve emekli maaşları iki katına çıkarıldıt24
    https://t24.com.tr/haber/suriye-de-memur-ve-emekli-maaslari-iki-katina-cikarildi,1125431

Alıntı

metni:
    Dün erken saatlerde yayımlanan başkanlık kararnameleriyle devlet memurları, askeri personel ve devlet müteahhitlerinin maaş ve emekli maaşlarında Aralık 2021'den bu yana ilk kez yüzde 100 artış yapıldı.
    Ayrıca tüm işçiler için asgari aylık ücret, 185 bin 940 Suriye lirası olarak belirlendi. Yeni asgari ücret, resmi kur üzerinden 21,76 dolara, piyasa kuru üzerinden 12,40 dolara denk geliyor.

"Suriye çok güzel, tüm Suriyeliler dönmeli" diyenler, buyrun siz önden gidin bir tadına bakın. 12,40 $ aylık asgari ücret nedir ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Ağustos 2023; 12:24:45 >

• Siz neyin tatavasını yapıyorsunuz suriyeliler elbette gitmeli. Hesapta misafirlerdi süre uzadıkça ülkeyi sahiplenmeye çeteleşip ona buna kafa tutup göz dağı vermeye başladılar. Gidişat hiç iyi değil Türk halkı artık evlenemiyor çoluk çocuk sahibi olamıyor üstüne her gün onlarca insan ülkeden göç ediyor. Onlar ise sürekli çoğalıyorlar bu dengesizlik ve serbestlik ilerde Türk halkını kendi toprağında azınlığa düşürecek ve çok zor zamanlar geçirmesine neden olacak farkında bile değilsiniz.

1000 kere anlatıldı ama anlamak istemeyen yine anlamıyor. O gördüğünüz diskolar, partiler, köpükler oranın kaymak tabakası; rejime yakın olan torpilli kesim. Genelde Nusayriler ve Hristiyanlar yani. Onların yaşadığı kıyı şehirleri savaştan nispeten hasarsız çıktı çünkü Esed oraları havadan bombalamadı. Bir de Haleb'e, İdlib'e filan bakın bir zahmet.

• Aynn aynn çok zor geçiniyorlar.Şamdan çok üzücü görüntüler geldi.Plajlarda beach clublarda açlıktan dans ediyorlar kokteyl içiyorlar.Yokluktan esad köpük partisi veriyor.Allah sizin gibileri böyle dertlerle sınamasın mümin gardaşım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7500tl alır aç kalırız ama yine de şükreder, ampüle basarız elhamdülillah.

• UzmanAga kullanıcısına yanıt

1000 kere anlatıldı ama anlamak istemeyen yine anlamıyor. O gördüğünüz diskolar, partiler, köpükler oranın kaymak tabakası; rejime yakın olan torpilli kesim. Genelde Nusayriler ve Hristiyanlar yani. Onların yaşadığı kıyı şehirleri savaştan nispeten hasarsız çıktı çünkü Esed oraları havadan bombalamadı. Bir de Haleb'e, İdlib'e filan bakın bir zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Ağustos 2023; 14:31:10 >
  • adamların parası çakıldı demek bu....

tıpkı sayenizde buralarda olduğu gibi

suriye parası yüzde yüz çakılmasa yüzde yüz de eklemezlerdi metin olun mümin olmayan gardaşlarım

bir tomar para ama bisiklet bile alamaz onunla

bu kafayla burada da çok yakında

birbirinizi kazıklıyorsunuz da elinize ne geçiyor

akıllı esnafım benim

yazık yaaa

adam ekmeğe 1 tl zam yapıyor

fırını kapatıp çarşıya çıkıyor çarşıdaki her şeye 2 tl zam.

........oldu
    .süper kafa

zam yaptın da ne oldu efendi bir milyon mala da zam geldi şimdi hani kar.

millet 167 tl ye mc donalds ta hamburger yiyiyor

evde yapsa 15 tl ye biter o iş ama koşuyor amerikanın kucagına atlıyor dolara.

onlar da bize

bu arada seçimden önce iki konuda bir şutlandığım ülke ve dünya gündemi bölümünde bir aydır aralıksız yazmama ragmen hala kimsenin ellememiş olması da başka bir hadise

seçim bitti bir daha ki seçime kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 17 Ağustos 2023; 18:23:45 >

• Mehmet adıgzl M kullanıcısına yanıt

Suriye'ye git o zaman

• Siz neyin tatavasını yapıyorsunuz suriyeliler elbette gitmeli. Hesapta misafirlerdi süre uzadıkça ülkeyi sahiplenmeye çeteleşip ona buna kafa tutup göz dağı vermeye başladılar. Gidişat hiç iyi değil Türk halkı artık evlenemiyor çoluk çocuk sahibi olamıyor üstüne her gün onlarca insan ülkeden göç ediyor. Onlar ise sürekli çoğalıyorlar bu dengesizlik ve serbestlik ilerde Türk halkını kendi toprağında azınlığa düşürecek ve çok zor zamanlar geçirmesine neden olacak farkında bile değilsiniz.

• quote:

"Suriye çok güzel, tüm Suriyeliler dönmeli" diyenler, buyrun siz önden gidin bir tadına bakın.

Lan arkadaş, bana, bizene yahu! Bizim derdimiz mi? Ben mi fakirleştirdim oradaki halkı? Sanki zenginlik ve refah içinde yüzüyoruz da bir de üstümüze başka milyonları yüklüyoruz. Kelin ilacı olsa önce kendi başına sürer. İşin saçma tarafı buraya Doğu'dan gireni Batı'dan çıkamıyor. Lan saçmalığa bak. Batı'daki sınır da Doğu'daki ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 21 Ağustos 2023; 4:35:49 >
  • suriyeliler halen gönderilmeli, isterlerse açlıktan gebersinler.

• Suriyedeki emekli maaşından, suriyedeki maaşlardan bana ne? Ben sınırdışı ederim isterse açlıktan ölsün bana ne? Hiç düşünmem bile. Sınırdışına atarım, girmeye çalışana vur emri veririm. Vurulmuş ölmüş aç kalmış tohumuna para mı saydım?

• pspsexer kullanıcısına yanıt

Evde nasıl hamburger 15tl ye denk gelecek bi açıklarsan seviniriz zira benim matematiğimde 1 tane hamburgerin evde maliyeti minimum 40 50tl arası. Belki yeni zamlardan sonra daha da artmıştır eskiden hesaplamıştım aylar önce...

• "Suriye çok güzel, tüm Suriyeliler dönmeli" diyenler, buyrun siz önden gidin bir tadına bakın. 12,40 $ aylık asgari ücret nedir ya?

Bize ne , biz neden gidelim kafaya bakar mıısnız. İsterse 1 dolar olsun maaşları bizi alakadar etmiyor. Bakın Venezuella daha kötü durumda insanlar yine de yaşamaya devam ediyor.

• Mülteci güzellemesi boyut değiştirmiş.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt

Bizim millet bir türlü şunu anlayamadı. Bir devlet sadece kendi vatandaşlarının çıkarlarını düşünmelidir. Belçikalılar Kongo'nun kaynaklarını sömürebilmek için bebeklerin bile kolunu ve bacağını baltayla kesti

bugün Belçika dünyanın parmakla gösterilen ülkelerinden birisi neden çünkü zenginler. Bizim de zenginleşmek için Suriyelileri gözlerinin yaşına bakmadan ister 3 yaşında ister 86 yaşında olsun hiç fark etmez

göndermemiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hunyadi Matyas -- 27 Ağustos 2023; 14:18:43 >
  • Hunyadi Matyas kullanıcısına yanıt

eğer benim ülkemin kalkınmasına katkıda bulunacaksa çöl maymunlarının açlıktan ölmesi göze alınmalı.

• İster 1.2$ olsun. Bize ne la adamların ekonomisinden? Bizim ki çok mu iyi, her kuşu sevdik de bir leylek mi kaldı?

Ne arap sevicisi çıktınız birader sizde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.