Şimdi Ara

Suriler Şokta! Türkiye'de 5 Ayda Alınabilen Telefon İç Savaşın Olduğu Suriye'de 3.5Ayda Alınabiliyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
12.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
197 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone'u geçtim dandirik bir android bile alsaniz 1 ay aç susuz gezersiniz. Lanet bir döneme denk geldik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lee-on!

iPhone'u geçtim dandirik bir android bile alsaniz 1 ay aç susuz gezersiniz. Lanet bir döneme denk geldik...

milletin avrupa'da falan yüzüne bakmadığı alt model xiaomi, huawei telefonlar bile bizde 4000-4500 bandında geziyor. vay arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: my_wayyy

İmkansız gibi bir şey paraları çok değersiz orada bulunan biri olarak söylüyorum yukarıdaki habere inanan ya gerçekten hicbirsey bilmiyor her gördüğü hiyarliya elinde tuz koşuyor, yada gerçekten cahilden öte mal bir insan... Orada hiper enflasyon diye birşey var. Ben orada göreve ilk gittiğimde bizim 100₺ 14.000 Suri idi. 6 ay bitip görev dönüşünde 20.000 Suri idi. 100$ 60.000 Suri ediyordu. Ekmek ilk gittiğimde 300 Suri ben dönerken sanırım 600 Suri idi. Düşünün enflasyonun ne kadar olduğunu. Böyle saçma haberlere inanmayın. İnsanları aktroll vs vs diyede yaftalamayin. İdeolojiniz devlet vatan sevginizin önüne geçmesine izin vermeyin. Bı kaç böyle çok bilen ekonomist var isim vermek istemiyorum böyle insanları gaza getiriyorlar klavye kahramanlığı ile... Bırakın bu boş işleri. Madem ülkeni çok seviyorsan ne iş yapıyorsan en iyi şekilde yapmaya çalış ve katkım olsun ülkene.

En iyi şekilde yapamazsın, yaparsan ilk fırsatta cezalandırılırsın. Varsayalım esnafın, süper dürüst çalışıyorsun, vergini, bağkurunu her şeyi zamanında ödemek için uğraşıyorsun. Karşı komşun yavşağın teki o da ne bağkur, ne sigorta primi ne de kira ödüyor. Sen işler biraz durduğu zaman devam edemiyor, yıkılıyorsun. Ama karşı dükkandaki yavşak 2 yıl bağkur, sigorta primi ve vergilerini ödemediği için dayanma gücü senden daha fazla. Malum 2 yılda bir vergi affı da gelince ballı kaymak. Dürüst esnaf battı, yavşak tam gaz devam ediyor.

Sonuç sistem dürüst kalmanıza izin vermiyor. Ya dürüst olacaksınız ya da aç.

Yok mu hem dürüst hem de ayakta kalabilen, elbette var ama maalesef çok az.

• kimbülü29 K kullanıcısına yanıt

nerde yapılıyor o hesap ? 400 dolar ediyor amacınız ne sizin ?

• my_wayyy kullanıcısına yanıt

İşini en iyi şekilde yapan boku yer bu memlekette. Üçkağıtçılık, fırsatçılık geçer akçe artık. Ahlaklı iş yürütmeye çalışan yem olur.

• Surilere kölelik yapacak millet haline geldik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çünkü Suriye olmayan parasını havalimanı kapatıp yenisini yapmıyor.

Suriye de bütün fabrikalar tanıdıklara ucuza verilip inşaat şantiyesi olmuyor

İç savaş var ama devleti yönetenler halkını düşünüyor..

Sonuç 1 dolar 8.20tl.

2021 de bugünü bile arayacak durumda olacağız

• suriyediki asgari ücret hangi devletinki baz alınıyor.Suriler Şokta! Türkiye'de 5 Ayda Alınabilen Telefon İç Savaşın Olduğu Suriye'de 3.5Ayda Alınabiliyor 

• teknoCat kullanıcısına yanıt

suriyede hangi devlet yada terör örgütü hakim onuda söyleyin her millet orada.

• Arap ülkeleri bizden çok çok daha iyi durumda, Ürdün, Lübnan, Tunus falan bizi geçeli yıllar oldu. Biz bir Afrika ülkesi gibiyiz şuan.

• lazer__ kullanıcısına yanıt

valla oha dedirten bir haber oldu. Suriler Şokta! Türkiye'de 5 Ayda Alınabilen Telefon İç Savaşın Olduğu Suriye'de 3.5Ayda Alınabiliyor 

• 5erafett1n kullanıcısına yanıt
    Anlamış olmanız gerekir. Gayet basit internet ortamında herhangi bir arama motorunda 1 doların kaç Suriye lirası oldugunu aratıyorsunuz ve çıkan sonucu buraya yazıyorsunuz. Amacim eğer bir hata yapılmışsa doğrusunu söylemek. Aynı şekilde benim baktığım internet sayfası da hatalı olabilir sizde düzgün bir üslupla düzeltebilirdiniz. Amacim Herhangi bir sekilde birini yaftalamak değil. Zira yaftalamak istesem -AMACINIZ NE SİZİN- diye sorardım. Acaba amacimin ne olduğunu düşündünüz elimde Suriye lirası varda bunu dolara çevirmeye çalıştığımı mi sandınız.

• Demek ki Türkiye hem iç hem de dış savaşta. Havada karada denizde ve uzayda hep savaşıyor. Şaka bir yana, bir ülkede halk ne kadar yoksulsa, o ülkede hırsızlık o derece büyüktür. Yoksul ülkelere bakın. Yer altı ve üstü kaynakları bol, insan gücü bol ama halk fakirliğin dibine vurmuş. İşte sebebi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitradon

ak troller gelmeden yazayımda :D

reisi yedirmeyiz, dış güçlere boyun eğmeyeceğiz ezanları susturamayacaksınız bu vatanı bölemeyeceksiniz.

🤣🤣🤣

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babus0606

suriyede hangi devlet yada terör örgütü hakim onuda söyleyin her millet orada.

Şamdan bahsediyorum ben esad yönetiyor

• Aktroller can siperane savunmaya geçmişler ama suriyeye iki defa gitmiş biri olarak nedense bu duruma hiç şaşırmıyorum.Çünkü başta gıda olmak üzere birçok şey bizden ucuzdu.Birer çuval malzeme getirmiştik o zaman türkiyeye

• BlackLead kullanıcısına yanıt

Dayılara göre çok lüks ama.

• my_wayyy kullanıcısına yanıt
    İç savaştaki Libya var kardeşim yer misin ?
    Çay ve askıda ekmek ile.
    Suriler Şokta! Türkiye'de 5 Ayda Alınabilen Telefon İç Savaşın Olduğu Suriye'de 3.5Ayda Alınabiliyor

• Evet öyledir. Yalnız bir sıkıntı var. Emniyet olmayan yerde telefon bedava olsa ne olur?

Hergün nerede bomba patlıyacaktı paramparça olacağım diye korku içinde yaşarken elinde iphone 12 olsa ne işe yarayacak?

Emniyet olmayan yerde, insanların gıda sıkıntısı yaşadığı yerde iphone 12 elinde gezdirip acıkınca iPhone mu yiyeceksin?

Suriye ile ülkemizi kıyaslayabilecek kadar akıldan istifa ettiğiniz belli.

Allah akıl fikir versin.

• doların artması kötü bir şey değil ki amma abartınız haa.sıktınız artık. son 18 senede dolar sürekli artsaydı şimdi ilk 10 ekonomiye girerdik.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.