Şimdi Ara

SÜREKLİ ÜREYEN AFRİKA SORUNSALI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi durun arkadaş bi durun da düşünün biz nerede hata ediyoruz hayatimiz neden berbat neden yiyecek eppek bile bulamıyoruz diye 2 dk tefekkür edin

Gezegenin kaynaklari yok oluyor
    Afrikada beyaz gergadan başta olmak uzere yuzlerce tür yok oluyor
    Yilda 30 40 bin kisi acliktan ölüyor su ve yemek bulmakta sorun yasayan yuz milyonlar var

Ama olsun uremeye devam sonra bi de kalkip gelismis ulkeleri ve bizim ulkemizi ele geçirmeye geliyorlar buralarda parazitlik ediyorlar

Gezegeni afrikalilar orta dogulular ve onlarin bitmeyen üreme sevdasi yok edecek her yer ama her yer yaşanmaz olacak

ÜREMEYİN

Dünya cirkin ama yine de üredim EWLAD

SÜREKLİ ÜREYEN AFRİKA SORUNSALI

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Üremek sorun değil.

Asıl sorun herkesin Anne baba olmak için uygun potansiyelde olmaması.

Evlilik işi bana göre çocuk oyuncağı değildir hele birde çocuk gelecekse Dünyaya ve bu 1 taneden daha fazla ise daha bir sıkıntı.

Sebebi ise gayet basit doğacak her bir çocuk potansiyel hitler olma özelliği taşır, bir çocuğun gelişimi ilk 10 senesinde başlar 20 yaşına kadar devam eder. İlk 10-15 senesinde yaşadığı erken travmalar tüm ömrünü etkiyelecek düzeyde hasarlar bırakabilir.

Bu sebepten herkes evlenmemeli ve çocuk yapmamalıdır. Çocuk yapacak insanların bana göre eğitim alması lazım. Çocuğu nasıl yetiştireceklerini bilmeleri gerek. Çocuk dilencilik için kullanılacak bir araç değildir veya nafaka için kullanılan bir silah değildir yada militan veya işçi olmak için kullanılan bir araçta değildir.

Bu Dünyayı batıranlar cahilliklerinde boğulan ve etrafında ki herkesi cahillikleri ile zehirleyen insanlardır, bu insanların eline birde yetki geçse, okumuş ama zihniyeti bir gram değişmemiş ise daha kötüdür.

• Üremek sorun değil.

Asıl sorun herkesin Anne baba olmak için uygun potansiyelde olmaması.

Evlilik işi bana göre çocuk oyuncağı değildir hele birde çocuk gelecekse Dünyaya ve bu 1 taneden daha fazla ise daha bir sıkıntı.

Sebebi ise gayet basit doğacak her bir çocuk potansiyel hitler olma özelliği taşır, bir çocuğun gelişimi ilk 10 senesinde başlar 20 yaşına kadar devam eder. İlk 10-15 senesinde yaşadığı erken travmalar tüm ömrünü etkiyelecek düzeyde hasarlar bırakabilir.

Bu sebepten herkes evlenmemeli ve çocuk yapmamalıdır. Çocuk yapacak insanların bana göre eğitim alması lazım. Çocuğu nasıl yetiştireceklerini bilmeleri gerek. Çocuk dilencilik için kullanılacak bir araç değildir veya nafaka için kullanılan bir silah değildir yada militan veya işçi olmak için kullanılan bir araçta değildir.

Bu Dünyayı batıranlar cahilliklerinde boğulan ve etrafında ki herkesi cahillikleri ile zehirleyen insanlardır, bu insanların eline birde yetki geçse, okumuş ama zihniyeti bir gram değişmemiş ise daha kötüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 6 Şubat 2022; 23:32:46 >

• Alıntı

metni:
    Çocuk yapacak insanların bana göre eğitim alması lazım. Çocuğu nasıl yetiştireceklerini bilmeleri gerek.

2022 yılına geldik daha akraba evliliğini yasaklamadılar oranı %25 civarında. genetik test de zorunlu değil(her hastalığı da göstermiyor bu ayrıca) Senin dediğine sıra gelene kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dapeux -- 6 Şubat 2022; 23:57:1 >
  • Bide onların çocuklarına biz bakmaya çalısıyoruz ya aşırı komik

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ne yazık ki nüfusları avrupayı da işgal etmeye başladı. Korkarım ki medeniyetimizi kaybediyoruz. Avrupa holocostun 10 kat beterini bu yabancı ırklara yaşatacak. Sadece zamanı var. Kontrolden çıktığı anda görün bakalım. İlk Almanya patlar. Sömürgesi yok ama en çok göçmeni onlar alıyor. Kafayı yemişler. Fransa zaten zencileri de sahip çıkmaya çalıştığı için saçmalıyor. Bu işte önce İrlanda Almanya Polonya Nordicler isyana başlar.

Rsusya-Çin öyle kontrolsüz göç alıyor mu? Yer mi Doğu bloğu çoçuğu bunları. Başımıza çok kötü bela olacak bu doğu bloğu. Karşılarına asker diye arapları zencileri mi koyacak? Fransa. Vallahi rusya içinden geçer tüm avrupanın.

Zaten avrupalılar bile dalga geçiyor nato ile. Pembe üniforma yapsalar natoya kimse şaşırmaz şuan. Türkiye Amerika olmasa nato hepten bitik. Kaldı ki abd de liboşlar yönetiyor şuan. Durum çok kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 7 Şubat 2022; 2:9:8 >

• Hicbir enerjinin yok olmadigi bir evrende kaynaklar son buluyormus. Kadir Inanirmi dersin?

• Bu mevzu yuzunden siyahlardan tiksinmeye basladim

Ureyip ureyip cocuklarini ulkemize sokusturuyorlar

• Knk beyazlar artik tirsak olmus ustelik genc nesilleri yok gocmenleri yaksalar öldürseler bu kez sanayi durur

Robotik tek care robotik gelmeden gg hicbir baska alternatifi yok göçmenlerin avrupada

Ulan bizde kendi issizimiz olmus yuzde 25 30 daha hala goc aliyor devlet oy verenler saolsun

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Benzin dogalgaz kömür bitince görüşürüz kardeş

Şuan ulkenin yasadigi elektirik enerjisi probleminin bir nedeni de 10 milyon gocmen onlar bi anda ulkeden gitse enerji ihtiyacımiz azalir

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Bitsin bi gorususruz. 1950 lerden beri bitti bitecek deniyor ne hikmetse petrolden vazgeciyorlar ama petrolu halen daha bitiremediler. Buzullar eriyip dunya su altinda kalacak, 2000 de kiyamet kopacak sonra ertelendi 2020 oldu yine tik yok.

Ulkedeki dandik
    Elektrik tedariginin suclusu evrenmi? Her yer
    Elektrik insan vucudunda bile var, bulutlar elektrik yuklu. Dogada hicbirsey azalmaz, sig sistemin kolelerine oyle anlatirlar sadece onlarda zenginin malini korumak icin birbirini yer. Yiyin birbirinizi…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 7 Şubat 2022; 2:23:18 >
  • Bu saatten sonra sadece kendime odaklanıyorum malesef, dünya batmış çıkmış çokta umrumda olmaz artık, perdemi çeker yatarım.

• Mesele kesinlikle yetersiz kaynak değil.
    Tarım+hayvancılık doğru yapıldığında dünya çok rahat doyurulabilir. Mesele bu değil, mesele yüksek katma değerli üretim.
    Tarım sektörü, 6,1 milyon istihdam, 62,7 milyar dolar gelir sağladı (2011)
    100 tane adamın çalıştığı peak games 1.8 milyar dolar değerinde.
    Paranın adil paylaşıldığı bir düzende herkes tok olur. Devletler dev şirketlerden payını alabilir ve halka adaletle dağıtabilirse açlık olmaz.

Hele ki afrika da açlık olması apayrı bir mevzu. Adamlar en verimli toprakların üzerindeler ve doğru bir tarım hayvancılık ile dünyayı doyurabilirler. Düşün Hollanda gibi bir yerden gıda ihracatı yapılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapıcakları bir şey yok teknoloji desen yok e hadi gidelim atıştıralım desen yok gidip gezelim oyun oynayalım desen vücut terlicek su sınırlı maddi zarar o da yok.

Tek salonlu çadırda otururken karısının gözüne bakıyor sıkkınlıktan ürüyor

Aslında orda üremesi lazım. Şimdi şu anki bilgilerimizle düşüncelerimizle o adam olalım. Aylık 1 dolar için hayvan gibi çalışıyoruz ve yiyecek çok zor bulunuyo içimiz o kadar sıkılmış ki resmen baymış. Ama akıllıyız ürememiliyiz sonra bir gece yatarken düşünüyoruz abi ben başkalırını düşünmek için üremiyorum ama tek benle olmaz ki ben üremiyorum ama 100 bin kişi ürüyor nerden baksan ölümüme kadar sefalet içinde olacağım kesin 1 kere geliyoz üriyim ya şu zevki tadayım. Diyosun akıllı biri olarak bile üremeye itiyo durum e tabii intihar etmezsen o durumda o aklınla.

1.durum Ürüyorsun (akıllı bir adamsın çocuklarının hayatıda senin gibi bok gibi geçicek bu yaptığın bencil bir durum fakat akıllı sorguladığın için ahiret inancında yok o yüzden o zevki tadmak uğruna ürüyorsun 60 yılında net sefalet dolu)

2.durum Ürüyorsun(zevk için)

Aslında 2 durumda aynı yere çıktı böyle işlerin çözümü yok ordaki insanda einstein aklıda olsa üreyecektir. Tek çözümü ülkelerin birleşip afrika üzerine büyük maliyet yapıp felsefe okulları teknoloji imkanları yoksulluğu bitirmeye çalışmak gibi şeyleri yapmaları lazım yoksa olmaz.

Ulan düşünüyom şu an bu aklımla orda siyahi bir birey olsam ve vücudum fiziksel şiddetlere dayanıp yaralamayı :) engellese napardım diye bende ya cinsel ilişki ya da taşları sürte sürte satranç taşı yapıp bütün ölene kadar bütün kombinasyonları ezberlerdim. Harbiden yapıcak hiçbir şey yok hiçbir şey bomboş hayat

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ben eskiden üzülüyordum artık duyarsız oldum üzülmüyorum
    Şurada zaten en fazla 50 seneye yolcuyuz ondan sonra türlü olaylar gerçekleşsin banane

• Dünyanın çöplüğü olmaya devam ettikçe nüfusları artacak. Adamlar 2 çocuk yapsak biri mutlaka ölüyor diye 10 tane doğurup 5 tanesi sağ kalsın kafasındalar. Biraz medeniyet görseler, en azından suya rahat ulaşım sağlayıp gıda sıkıntıları olmasa bu kadar çoğalmazlar. Avrupa'nın acilen Afrika kıtasını imar etmesi lazım, bir Türkiye yapıyor onu şu an, o da gücümüz ne ki ne yapalım sadece birkaç ülkeye

• Fakir uğraş bulamayınca karısını düdüklermiş

• 120205044 kullanıcısına yanıt
    Öyle değil işte trde bile meralar yetmiyor hayvan nufusuna bu yüzden et üretilemiyor

Dünyada her şey sınırlı her şey

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Tarım alanı mı yetmiyor?

bir tek bilimsel kanıtın var mı?

Türkiye'de işler kâr odaklı yapılır ve çiftçi kâr edemiyor. Ucuz diye ithal edilen tarım ürünlerinin üretimi fazla kâr ettirmediği için böyle oluyor.

Gıda fiyatlarının en basitinden domatesin fiyatının pahalı olmasının sebebi üretimle ilgili değil. Üretim kapasitemiz çok yüksek fakat para değersiz olduğu için domates pahalı. Fazla üretilen sebzeler imha ediliyor neredeyse her yıl, ki fiyat düşüp üreticinin kâr oranı azalmasın.

Toprağa attığın tohumu gördün mü, onu yeşerten insan mı?

Üretim kelimesi yerine "düzenleme" yi kullanınca düşünce ufkumuz açılıyor.

• 120205044 kullanıcısına yanıt
    Tabiki kanitim var abd ve avrupa ülkelerindeki toprak dağılımlarını bi oku genelde yuzde 30 orman yuzde 50 60 mera var tarim ve hayvancılığa ayrılmış bütün alanlar tıkır tıkır isliyor ama yetmiyor gecenki brundi videosunda da vardı bu ulkeye meralar otlaklar tarlalar yetmiyor dunyada yeterince toprak yok tarim yapılacak hayvan otlatilacak YER YOK

Dunya max 5 milyar insana bakabilir bunun aksi iste budur milyarlarca insan berbat fukara hayatlar yasiyor

Kuresel isinma su kaynaklarini ve tarim alanlarini cok feci etkileyecek suan isleyen yerler de islemez olacak

Hayvanlar icin yeterince otlak yok yeterince besi de üretilemiyor bunlari bir okuyun araştırın devletler cayır cuyur orman yakiyor basta brezilya olmak uzere çünkü tarim alani cok çok kısıtlı orman yok ederek tarim alanı üretiyorlar

20 sene sonra göreceğim ben asil bu aziz tr halkını acliktan taş kemirmemiz yakındır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.