Şimdi Ara

Sürekli mac adresi degisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çalıştıgım yerin internetine bağlanmak için mac adresimi tanıtmak gerekiyor. 3 ay falan hiçbir sıkıntı olmadi. Daha sonra mac adresimin surekli degistigini farkettim. Bir çözümü var mıdır ?

• Mac adresi değişmez sabittir. Yerel IP adresinden bahsediyorsun herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Sürekli mac adresi degisiyor
     Sürekli mac adresi degisiyor
  • İlginç. Peki daha önce farklı bir rom yükledin mi. Mtk chipsetinden dolayı böyle durumlar olabiliyormuş. Bir de verdiğin mac adreslerinden farklı bir firma çıkıyor.
    Buradan sorgulatabilirsin.
    http://www.coffer.com/mac_find/

Gionee cihazlar b8:b4:2e ile başlıyor. En azından benim ki öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flymoon -- 19 Aralık 2014; 14:05:46 >
  • Hayir hiç yükleme yapmadim. Virusten oldugunu dusunerek fabrika ayarlarına dönmüstüm ama değişen bir şey yinede olmadi.
    Mac adresini sadece sonu değişiyor. Baştaki 00:08:22 hic degismedi.
  • Fiziksel bir adresin değişmemesi gerek normalde. Bence durumu telpaya bildir. Servise getirmeni isterlerse ve istanbuldaysan bir kaç saate hallediyorlarmış.

• Mecidiyeköy'deydi sanırım bayisi. Servise verip 2 hafta beklemek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Servis bunu düzeltemez.Anakart değiştirirler muhtemelen ama kendiniz düzeltmeye çalışırsanız;
    Bu sorun NVRAM in hasar almasından kaynaklanıyor.(Telefona bir konuda müdahale etmişsiniz nvramdaki mac adresinin kayıtlı olduğu dosya bozulmuş.)
    Mac adresi kutunun üstünde yazıyor olabilir.Oradan mac adresini bul sonra

quote:

Download MTK Engineering Mode shortcut app from here :
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter
    2.Turn Off your Wifi .Open MTK Engineering Mode shortcut app and Click MTK Settings.
    (Incase you are not able to access Engineering mode, skip to alternate method below)
    3.Swipe To Connectivity Tab.
    4.Click Wifi
    5.Click NVRAM
    6.In Byte String Access put values as
    addr(h,byte) : 4
    length(byte) : 6
    7.Click Read. The 12 Digits shown in value(h) field is your current wifi mac address.Better make a note of it.
    8.Erase the value(h) field and now put your own 12 digit mac address,
    IMPORTANT:
    RULES FOR WIFI MAC ADDRESS
    1.Should be 12 Digit long only
    2.Should have hexadecimal characters only (0-F)
    3.Second digit of mac address.
    9.Click write.
    10.Exit to Home, Turn Off and turn On your Wifi Again.
    11.Now Check your Wifi mac address in Phone Status.It should be Changed to what you entered in Step 8.

Adımların hepsini yap. Düzelecektir.
    Not:Sorumluluk size aittir.root gerektirmez ama risk içebilir.

Yaklasık 6 ay önce kardeşimin telefonu MAC değistirmeye basladı sonra MTK Engineering Mode uygulamasıyla düzeldi 15 gün önce telefonu sıfırladım simdi düzelmiyor. Yardım edebilir misiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.