Şimdi Ara

Sürekli Kopuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde 50 mbit internet kullanıyorum, yeni bir pc topladım, odama koydum, kutudan gelen kabloya da adsl uzatma kablosu çektim ara bağlantı yaparak. Lakin bunu yapmadan önce de kopma yaşıyordum son 2 haftadır var bu olay, 3 4 gündür de öyle aman aman bir şey yapmıyordum nette, ama kopma oluyordu dediğim gibi, şimdi online oyuna girince 10 dk da bir dsl ışığı sönüyor ve internet ışığı da sönüyor arkasından internet gidiyor, sonra kendiliğinden geliyor. Yani sanki yüklenme olunca kopma oluyor. Sebebi nedir? Hat değerleri mi gönderirim ama nereden bakacağım hiç anlamam. Yaptığım ek kablo da bu şekilde ama bunun sebep olacağını sanmıyorum.

Yardımcı olacak arkadaş var mı?

Sürekli Kopuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu cevap verebilecek? Az önce iki kablodan bir tanesini ayırdım, sadece bir kablo bağlı hız 50mb den 15 MB e düştü. Lakin kopma problemi de ortadan kalktı ilginç bir şekilde?

Bunu nasıl yorumlayabiliriz? Alt yapı yüksek hızı mi kaldırmıyor acaba fazla geliyor kopmalar yaşanıyor?

• Hat değerlerini atar mısın

• 192.168.1.1 veya 2.1 modem arayüzünden hat değerinizi atabilirsiniz.

• Dış hattan eve gelen kabloda 2 kablodan bir tanesini bağladığım zaman ki değerler aşağıda; yukarıda kopmadı yazdım ama bu durumda da net koptu fakat çift kabloya göre çok daha uzun sürdü kopması.

Sürekli Kopuyor
    Sürekli Kopuyor

Dış hattan eve gelen kabloda 2 kablodan ikisini de bağladığım zaman ki değerler aşağıda; bu durumda sürekli 5 dk da bir belki daha kısa sürede kopmalar yaşıyorum.

Sürekli Kopuyor
    Sürekli Kopuyor

Bahsettiğim bağlama şekli bu, ikisi ve tek olarak bahsettiğim ayrı ayrı.

Sürekli Kopuyor

@Paetzold @MustafaC5

• Binaya gelen kablodan sonra temassızlık var. Ankastre kutusundan modeme kadar cat5 yada cat6 çekin

• quote:

Orijinalden alıntı: srondad

Dış hattan eve gelen kabloda 2 kablodan bir tanesini bağladığım zaman ki değerler aşağıda; yukarıda kopmadı yazdım ama bu durumda da net koptu fakat çift kabloya göre çok daha uzun sürdü kopması.

Dış hattan eve gelen kabloda 2 kablodan ikisini de bağladığım zaman ki değerler aşağıda; bu durumda sürekli 5 dk da bir belki daha kısa sürede kopmalar yaşıyorum.

Bahsettiğim bağlama şekli bu, ikisi ve tek olarak bahsettiğim ayrı ayrı.

@Paetzold @MustafaC5

Hat değerleriniz kötü. Ek yapmadan yeniden kablo çekin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

Hat değerleriniz kötü. Ek yapmadan yeniden kablo çekin.

Alıntıları Göster

Çift kablo olan da mı kötü? Gürültü oranının yüksek olması zayıflama oranının düşük olması iyi bir şey değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC5

Binaya gelen kablodan sonra temassızlık var. Ankastre kutusundan modeme kadar cat5 yada cat6 çekin

Nereden anladınız bunu? Yanlış anlamayın ama gürültü değerinin yüksek olması ve zayıflama değerinin düşük olması iyi bir şey değil mi? Nereden gördüğünüzü soyleyebilirseniz bunu hemen Cat 6 kablo için araştırma yapayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: srondad

Çift kablo olan da mı kötü? Gürültü oranının yüksek olması zayıflama oranının düşük olması iyi bir şey değil mi?

Alıntıları Göster

ikinci resmi görmemiştim pardon. anlık modem arayüzünden hat değerlerinizi takip edin. sürekli değişiyormu snr margin mesela ona bakın. Kablo ekleri sıkıntı çıkarır genelde.

• Ekler hep sıkıntı çıkarır, illa ek yapacağım derseniz de iki uca RJ45 çakıp ek noktasına ek aparatı alın 5-10 TL bir şey. Diğer türlü ne kadar ek yaparsanız yapın yalıtım olmaz ya da güzel bir aktarım olmaz.
  • Ankastre kutusunun bu şekilde açık kaldığını fark ettim. Belki hep böyleydi bilmiyorum ama yağmur yağıyor son zamanlarda. Bu bir sebep olabilir mi?

Sürekli Kopuyor

• Kanka, tavsiyem hiç ek kablo yapma. Cat7 kablolar var. Cat6 a göre daha iyi. Bulabilirsen cat7 kullan aradaki data hattı için. Yoksa da yine tek kablo olarak cat6 çek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.