Şimdi Ara

Sürekli kopma sorunu, biryeri arayınca internet geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4-5 gündür bu sorunu yaşıyorum her 10dk bir internet kopuyor, adsl ışığı sürekli yanıp sönüyor, biryeri telefonla arayınca net geliyor, 10-15dk sonra yine gidiyor.

Splitter'da sorun yok, ana hattı splitter olmadan taktım yine olmadı

Var mı bu sorun ile karşılaşan çözümünü bilen ?

Sanırım ya modem bozuldu ya da tel hattında sorun var.

• Aynı sorun bende de vardı dediğin gibi 10 15 dk. da bir net kopuyordu, bizim apartmanın telefon kabloları bina dışında açıktaydı ben ondan sanıyordum sonra kablolar içeri alındı yine vardı problem. Büyük boyutlu bir dosya indiremiyordum hiç, hep yarısında kesiliyordu, en sonunda gıcık oldum aradım ttneti, kontrol edelim dediler sonra bir sıkıntı gözükmüyor dediler, bende "hiç birşey indiremiyorum eğer ttnet te böyle internet kesilir yapacak birşey yok diyorsanız bari onu söyleyin uğraştırmayın beni söktürecem ben bu neti benim işime yaramıyor ki, birşey indiremedikten sonra" dedim, bir sıkıntı burada gözükmüyor tekrar kesilirse arayıp arıza kaydı bırakın dediler, hay sizin dedim kapattım. 1 ay oldu ben telefon edeli ondan sonra daha 1 kere bile kesilmedi; ben ttnet in bir halt yemesi falan diye düşündüm ama bilemiyorum arar aramaz düzeldi, merkezden birşey yapıyorlar diye düşünmüştüm yani okadar zamandır çektiğim şey aradıktan sonra bi daha hiç olmadı denk gelmemiştir heralde... Bence sende bir ara sor kardeşim

• Valla teknik servis geldi şimdi telekomdan, tüm kabloları yenilediler falan filan şu an kesilme yok inşallah da olmaz
  • Zamanında defalarca kez yaşadığım bir sorundur... Foruma da kaç kez konusunu açtım... Genelde hepimiz splitter kullanarak ve kablolarımızı değiştirerek kurtulduk problemden...

Umarım tekrarlamaz...

http://resim.donanimhaber.com/m_42987405/mpage_1/f_/key_//tm.htm#43016511
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.