Şimdi Ara

[Sürekli Güncel] Diablo III ile ilgili acemilerden sorular, ustalardan cevaplar [Yeni Soru] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
17.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shadowparty

Benim sorum safca olabilir ama cevap bulaamdım hiçbir yerde

elektive mode nedir

Skillerin yerlerini değiştirme bir nevi yani sal clickte olan skilli 1,2 vb. taşıyabiliyorsun elektive mod. options>gameplay>elektive(sağ en altta) elektive tik işareti koyarsan.dediğim işlemleri yapabilirsin.
  • 8. Evet.
    11. Level yükseldikçe, canları artar. Canlarının en fazla kaç olduğu konusunda ise, 60 Level Witch Doctor bi arkadaşı bekliyoruz konuya
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoreHowl

quote:

Orijinalden alıntı: shadowparty

Benim sorum safca olabilir ama cevap bulaamdım hiçbir yerde

elektive mode nedir

Oyunu ilk açtığında her skil kümesinin belirli yerleri vardır. Mesela primary moddan sadece bir skil kullandırtır. Elective modu açarak istediğin skili istediğin bara koyabilirsin İstersen bütün primary skillerini bara yerleştirebilirsin. Bu şekilde daha özgür oynanış ve kişisel buildini oluşturursun

Cevap için teşekkür ederim

• İlk mesajı bu şekilde sürekli düzenlersen süper olur. Baya güzel sorular/cevaplar olmuş, eline sağlık.
  • cevap için iki arkadaşa da teşekkür ederim
  • Arkadaşlar oyun başında hazırladığımız banner'ın anlamı nedir, ne işe yarar, nerede, neden kullanılır?

Oyun konusundaki cahilliğim affola
  • Yeni soru güncelendi, ben de 2 soru daha ekleyecektim aksi şeytan unuttum yarım saattir aklıma gelmiyor
  • teşekkürler
  • Hemen soruyorum farm/farm yapmak ne demek ? ( fazla vurmayın )
  • elective olayını öğrenmem iyi oldu yarın ilk işim onu denemek olacak
  • %100 MF sonrasi ziyan mi yoksa etkisi var mi?
  • Farm yapmak, herhangi bi alanda sürekli yaratık kesip onlardan gold, item almaktır. (farmlamaktır yani) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krynn66

Farm yapmak, herhangi bi alanda sürekli yaratık kesip onlardan gold, item almaktır. (farmlamaktır yani) :)

Nasıl yani mesela bir görevde bütün haritayı dolaşıp bütün mobları öldürmek mi yoksa aynı görevi tekrar tekrar açıp öldürerek gold item almak mı ?
  • Hangi tür karakteri oynamak kolay ben öyle bir sürü skill ile uğraşmayı pek sevmiyorumda
  • Farm yapmak demek,
    Mesela gold farm yapacaksın diyelim, üstüne gold find ve radius pick veren itemlerden bir set giyersin ve kendine bir hat belirlersin devamlı o hat üzerinde yaratıkları keserek gold kasarsın. Aynı şekilde mesela exp farm yapacaksan iyi exp veren bir görevi exp bonusu olan itemelrle tekrar tekrar kesebilirsin.

İlla bonusu olan itemelrle yapmak zorunda da değilsin ama daha hızlı farmlamak açısından amacına uygun bonuslu itemler ile farm yapman çok daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miayke

Farm yapmak demek,
    Mesela gold farm yapacaksın diyelim, üstüne gold find ve radius pick veren itemlerden bir set giyersin ve kendine bir hat belirlersin devamlı o hat üzerinde yaratıkları keserek gold kasarsın. Aynı şekilde mesela exp farm yapacaksan iyi exp veren bir görevi exp bonusu olan itemelrle tekrar tekrar kesebilirsin.

İlla bonusu olan itemelrle yapmak zorunda da değilsin ama daha hızlı farmlamak açısından amacına uygun bonuslu itemler ile farm yapman çok daha iyi olacaktır.

Aydınlatıcı cevabınız işin teşekkürler efenim Şimdi çaktım köfteyi

• Güncel, yeni sorulara cevaplar bekliyoruz
  • Tristam dan templear ıda yanımıza alınca acaba yaratıkların canlarıda coop daki gibi artıyormu yoksa aynımı kalıyor bide xp de iki katına cıkıyor mu???
  • 2 gündür herkes aralıksız oyunda heralde hiç kimse birşey yazmıyor
  • 12 - Oyun başında hazırladığımız banner'ın anlamı nedir, ne işe yarar, nerede ve neden kullanılır

Cevap: Bildiğim kadarıyla PVP baladıktan sonra o bayrak sürekli değişecek ve senin RANK durumunu belli edecek. Birazcık "show must go on" durumu.

13 - Farm nedir?

Cevap: Belirli bir item ya da gol düşürmek için, sürekli aynı haritadaki mobların kesilmesi işlemidir. Diablo3 gibi oyunlarda sürekli log off log inn yapılması gerekir ki moblar spawn olsun.

14 - Oyunun bütün haritalarını (Dungeon'lar dahil) nerede bulabilirim?(Jpeg resimler halinde)

Cevap: Hiçbir yerde bulamazsın, çünkü hiçbir haritanın 1 adet kesin net resmi yok, her haritanın deli gibi random düzeni var, birebir aynı haritaya 2 defa denk gelmen imkansıza yakındır.

15 - %100 MF sonrasi ziyan mi yoksa etkisi var mi?

Cevap: %110 GF build ile gold farm atıyorum bazen, herhangi bir sıkıntı yok.

16 - Yerdeki item'ları otomatik olarak toplayabiliyor muyuz(Tıklamadan ve sadece mavi ve sarı item'ları toplatabiliyor muyuz?)

Cevap: Bu güne kadar bulamadık böyle bir yöntem, 3. parti yazılımlara da blizard izin vermiyor. Ancak kendileri bi loot master geliştirirlerse o zaman olabilir.

17 - AH'da item koyduktan sonra 5 dakikalık Cancel süresi geçince item satışı artık iptal edilmiyor mu?

Cevap: malesef 5 dakika geçtikten sonra 2 gün boyunca iptal edemezsiniz. ilk 5 dakikada vaz geçmediysen item 2 gün boyunca oarada duracak.

18 - Co-op ile oynarken EXP de bir bölünme söz konusu mu ayrıca gold ve item dağılımı nasıl oluyor?

Cevap: EXP bölünmüyor, herkese eşit şekilde ve aynı oranda düşüyor ( dengeli bir Co-Op partide). Şayet Co-Op'da 2 10lvl fark varsa, 20lvl monk 30lvl barbar vb. bu defa iki oyuncuya da exp gelmeme durumu söz konusudur. Gold ve item dağılımı, yerde gördüğün senindir. Herkesin drobu ayrı düşüyor, yanındaki arkadaşına ne düştüğünü görme şansın yok.

19 - Tristam'dan Templar'ıda yanımıza alınca yaratıkların canlarıda co-op'taki gibi artıyor mu yoksa aynı mı kalıyor, bir de EXP de iki katına çıkıyor mu?

Cevap: Artmıyor, Templar, Enchanter ve Scoundrel senin yıoldaşların olduğu için onları senden ayrı tutumuyor oyun. Co-Op gibi zorlaştırmıyor oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keshberfo -- 28 Mayıs 2012; 10:08:24 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.