Şimdi Ara

Sürekli Arabayı isteyen kişi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
8.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Aracı farklı bir yere Parket;
    1.gün Mehmete verdin
    2.gün hasan aldı
    3.gün cemile verdin
    Yahu kayınço de millet istiyor ayıp olmasın diye veriyorum ama işin kazası var,tazminatı var,aracın yıpranması var huzursuz oluyorum adamlar da halden anlamıyor,vermemek için ne yapayım de,tıpkı burada sorduğun gibi kayınçoya sor.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Aracı farklı bir yere Parket;
    1.gün Mehmete verdin
    2.gün hasan aldı
    3.gün cemile verdin
    Yahu kayınço de millet istiyor ayıp olmasın diye veriyorum ama işin kazası var,tazminatı var,aracın yıpranması var huzursuz oluyorum adamlar da halden anlamıyor,vermemek için ne yapayım de,tıpkı burada sorduğun gibi kayınçoya sor.

+1

bak buda iyiymiş

• Artık bedava veremeyeceğini söyle. Masraflarım var, para lazım de.
    İşin içine para girince sittin sene bi daha araba falan istemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Orijinalden alıntı: hardlove_72

Arkadaslar benim kayincoda arabayi isteyip duruyordu banada hanim verme sen bidaha isteyemez dedi tabi demek kolay adama soylemek cok zor bi gun yine aldi arabayi aksam geldi hatta arabayi kapiya park etti sonrada bana telefon acti asagi gelde anahtari verim beni yukari yorma dedi tamam dedim bende mecbur lan serefsiz herif alt tarafi 4.kat beni ayagina cagirdi bende tamam dedim gittim anahtari verdi bi baktim arabanin sol ön tekeri patlak araba cantin uzerinde abi tekeri patlatmisin dedim bana ne dese iyi ben park ederken bise yoktu ben yapmadim dedi tamam abi dedim bu olaydan sonra aramiz acildi yuz vermedim simdi aramiz iyi ama hep aklimda o gunler agzini burnunu kirasim geliyo her gordugumde allah kimsenin basina vermesin

Benim okurken sinirim bozuldu gülüyorum nedesem bilemedim sen tam gözesinden içmişsin

kardeşim adam bi dengesizki şimdi düşün birinin arabasından sahibinin gözü önünde iniyorsun sahibi diyor ki abi arabanın ön tekeri patlak sende diyorsunki yok abi olurmu ben park ederken bişe yoktu ben yapmadım. karşıdaki insanın aklının sinir sınırlarını topyekün işgal ettin sen yaa sen ne yaptın abi varmı böyle bi mantık arkadaş kafamı duvarlara vurasım geldi ama gel gelelim adamla bi hısım akrabalığımız var ve daha evleneli 1 sene olmuş ne yapayım tamam abi dedim dişlerimi sıkarak allah kimsenin başına vermesin allah kimseyi kendi malıyla canıyla sınamasın

quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

Artık bedava veremeyeceğini söyle. Masraflarım var, para lazım de.
    İşin içine para girince sittin sene bi daha araba falan istemez.

öle deme kardeşim adam benim kayınço gibiyse ve o yüzsüzlük ondada varsa adamın umrunda olmaz valla olum hamit bu araba taksimde kaldı gel alda bunu yaptır der.

hataa benim kayınço benim araba içinde senin araba çabuk çürüyo aslında bi işe yaramaz sen onu sat model yükselt bile demiştir bana ve söylediğinden 1 gün sonrada tekrar istemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3mre55 -- 27 Ağustos 2013; 17:49:52 >

• En doğrusunu yapmışsınız hocam dediğin gibi akrabalık bağı var eğer hakettiği gibi davransaydın ister istemez Ailenin içinde yansırdı huzursuzluğa deymez karlı çıktın en azından bir daha vermemek için bahanen var lastik patlak dersin sağlam lastiği gördükçe kahrolur nasılsa
  • kayincom bi kere nisanlisini gezdirecekti.altina eski biu hyundai bulmus ama benden istememisti.benim arabayi verdim hyundai aldim al bununla gotur dedim.
    bi kac gun sonra gene benzer sebeple arabayi istedi , olmassss o o gune ozeldi dedim.
    hocam kayinco filan degil , hayir diyebilmek lazim hayatta.
    bizim bi arkadas arabasini isteyene cikarir taksi parasi veriri , ben arabami vermeyi sevmiyorum al taksi ile git der mesela...
    anlayacak birisi ise oyle yapabilirsin.askerde cok rastlarsin boyle tiplere...
    birisi bana sigaraya dadanmisti hayir diyemiyorum.cingene bi arkadas vardi ona sordum napmali diye.ohooo abi ondan bi sigara otlanirim istemeye mecali kalmaz benden kaxcar demisti mesela.en iyi savunma saldiri.
    bazi insanlar hakkaten incelikten kibarliktan tavirdan anlamiyor.acik acik "yetti artik kayinco , benim arabam mi senin araban mi lan bu" veya "eeee arabayi ortak kullaniyoruz doldur bakalim su depoyu kayinco" diyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 27 Ağustos 2013; 17:58:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

En doğrusunu yapmışsınız hocam dediğin gibi akrabalık bağı var eğer hakettiği gibi davransaydın ister istemez Ailenin içinde yansırdı huzursuzluğa deymez karlı çıktın en azından bir daha vermemek için bahanen var lastik patlak dersin sağlam lastiği gördükçe kahrolur nasılsa

valla olayın üstüne 4-5 ay rahat ettik istemedi sonrasında 2 kere daha istedi ikisindede eniştemde dedim şimdi bi 97 model opel aldı rahatladık allahtan ne hali varsa görsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: TYR

Topu hanıma at, bu işi en iyi o halleder.

kesinlikle aileni karistirma guzel kardesim ,
    esinin haberi bile olmadan konus kayinco ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

zor bir durum, özellikle yakıt durumunu merak ettim. harcadığını yerine koyuyor mu, yoksa tam depo alıp yarım depo getirenlerden mi?

ben de bunun cevabını merak ediyorum harcadığı yakıtı yerine koymuyorsa biraz sert bi şekilde söylerdim.benzin olmuş 5 lira keyfine binilmiyor artık arabaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmestali03

olmaaaazz olmaz efendim; bu işin çaresi kalmamış artık. ya arabayı vermeye devam edeceksin yada olmaz deyip trip, küslük vs. göze alacaksın. eşinizi bu işe hiiiç mi hiç bulaştırmayın.
    bu tip adamlara aracın sorunu var desen anahtarı alır tanıdık usta var diyerek sanayiye götürmeye kalkar.
    sigara içmişsin, bozuk yola girmişsin desen amma da kıymetli araban varmış der kabahatli çıkarsın.
    en başta deseydin ki; "kayınçom benim prensibim gereği aracımı kimseye vermem istediğin yere ben götüreyim seni " deseydin en fazla 2 gün trplenirdi. şimdi senin küslükten başka çaren yok. ( tabi anlattığın kayınço kriterine göre). yoksa iyi niyetli birine ne desen kabul eder küslük yapmaz zaten iyi adam kendi düşünür bunları.
    sana tavsiyem: hiç tavsiyem yok . su akar yolunu bulur...

+1

• immobilizersiz bir anahtar çektirin.. arabayı istediği zaman o anahtarı verin..

çalıştıramasın..

• hayır deyin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardlove_72

Arkadaslar benim kayincoda arabayi isteyip duruyordu banada hanim verme sen bidaha isteyemez dedi tabi demek kolay adama soylemek cok zor bi gun yine aldi arabayi aksam geldi hatta arabayi kapiya park etti sonrada bana telefon acti asagi gelde anahtari verim beni yukari yorma dedi tamam dedim bende mecbur lan serefsiz herif alt tarafi 4.kat beni ayagina cagirdi bende tamam dedim gittim anahtari verdi bi baktim arabanin sol ön tekeri patlak araba cantin uzerinde abi tekeri patlatmisin dedim bana ne dese iyi ben park ederken bise yoktu ben yapmadim dedi tamam abi dedim bu olaydan sonra aramiz acildi yuz vermedim simdi aramiz iyi ama hep aklimda o gunler agzini burnunu kirasim geliyo her gordugumde allah kimsenin basina vermesin

Benim okurken sinirim bozuldu gülüyorum nedesem bilemedim sen tam gözesinden içmişsin

Bende nedensizce güldüm çok zormuş kimsenin başına vermesin. Ben olsam az yede kendine bir araba al dersim hocam muhtemelen kimsenin bebek bakıcısı değilim arabama titrerim. Gitsin babasından istesin.

• senin kayınço tam sopalıkmış...
  • Prensip olarak aracımı kimseye vermiyorum diyecektin,ama ilk istediğinde.Şimdi yüz bulmuş sürekli istiyor o yüzden,yine de geç değil seni kırmamak için bugüne kadar verdim ama bundan sonra kusura bakma de olsun bitsin .
    Bence yalan dolana gerek yok.

• Ağzımdan kötü laf çıktı babam gelse ona bile vermem deyin en azından bizim çevrede işe yarıyor babam hep böyle diyor isteyenlere neden diye sorarsanız amcam broadway ile döner kavşağa epeyi hızlı girdi araba kaldırıma vurup sürüklendi felan 2.5 milyarlık masraftan sonra sadece kuzenim kullanabiliyor arabayı başka kimseye vermiyor
  • Zor bir durum gerçekten.

Babam hep der erkek kardeşi olan biriyle evlenemezsiniz, izin vermiyorum diye Ha çok mu sevdiniz erkek kardeşini bana getirin ben bi iki tokatlıyım , baştan yanınıza hiç yaklaşmasın diye Haklıymış meğersem
  • Isin zor versen bi dert vermesen bi dert simdiden kolay gelsin

• Verme olsun bitsin bi gun yarin arabayi vurur gorursun sonra..

• Inceldiği yerden kopar. Bir kere "parasini beraber mi kazandık aslanim " der geçerim.
    Sen dusunecegine bırak o düşünsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dec_chaos -- 27 Ağustos 2013; 22:40:21 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.