Şimdi Ara

Sürekli Arabayı isteyen kişi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
8.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende istiyorum herkesten aldigim cevaplari soyliyim:

Allah Allah
    Yok yaa
    Tabi canim
    Kesin
    Olduuu
    Kaskosu yok
    Tamam (vermedi)
    Hee neeee
    Cevap vermedi

Hep boyle sacma seyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akşamdan buji kablolarından bir tanesini sökün ve eve koyun.

Arabayı istediği zaman anahtarı verin.

Çalıştıramayacağı için "Hadi ya. Noldu ki? Arıza mı yaptı acaba?" falan diyerek bilmeze yatarsınız.

Olaya uyanırsa, zaten kaçacak yeriniz yok demektir.

Eğer kaza falan yaparsa, ehliyeti olsa bile çok başınız ağrıyabilir.

(Bazı uyanık avukatlar bu kazaları araştırırlar ve eğer ölen varsa, onların ailelerine gidip tazminat davası açtırıyorlar. Kazanılan tazminattan da iyi para alıyorlar).

Özellikle de yolda giderken birine yardım etmek için arabaya aldığı bir otostopçu falan ölürse, hapı yuttunuz demektir.

Çok örnek var bu şekilde.
  • Yakınlarda yüksek ücretli otopark varsa bırak oraya sole bı 30 40 lıra gırsın her aldıgında belkı vazgecer
  • Eşinle aranı bozmamak için kayınbiladerinle aranı iyi tutacaksın. Arabanı istediğinde de vereceksin. Ancak ona çok iyi bir şekilde arabanla yapmaması gerekenleri söyleyeceksin. Bunları her ikimizi de zor durumda bırakmaman için senin bir abin olarak tavsiye ediyorum dersin. Bu arabayı sana veridiğimde bütün sorumluluğun kendiside olduğunu aracın başına bir iş gelirse külahları değişeceğini söyle. İşin ciddiyetini anlasın. Sen uyarılarını yaptın ama hala anlamadı o zaman eşinle konuş. Çözüm bulunur. Kasko ile ilgili uyarılarını mutlaka yap. Kendine mutlaka çeki düzen verir
  • Abi bu tip insanlara karşı acaba bozulur mu küser miyiz ayıp olur mu diye düşünmeye kesinlikle gerek yok.

Ben de acil işim olduğunda emanet araba alıyorum ama gerçekten acilse alıyorum. Ve arabayı teslim ederken yaktığım mazotu yerine koyuyorum ve arabayı kesinlikle hor kullanmıyorum.

Ama senin kayınçonun ar damarı çatlamış tabiri caizse. Direk söyle bahane uydurma kesinlikle. Bahane uydurduğunu da anlamaz istemeye devam eder.

Sonuçta mal sahibi kolay olunmuyor. Düşüncesiz insanlara tahamüllüm yoktur direk söylerim ne düşünüyosam varsın ben kötü olayım.
  • senin kayınçonun ar damarı yırtılmış kardeş, bu gibi keşileri kesip atmazsan sen zarar edersin, her gün stres altında olacagına , 2 kelime ile işi sonlandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Hanımı boşa kayınçodan kurtul. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Direkt dediğinde sıkıntı olur küslük -tartışma vb. Sirayet hanımada eder huzurumuzda kaçar, zar zor verdiğimi eşşek olsa anlar. Bakalım. Aklımada bişey gelmiyor.burada derman arıyorum. Belki biri nasıl davranmam gerektiini bildirir... birde unutmadan evleninde hanımın ailesiylede evlenmiş oluyorsunuz..bekarlara

abi korkutma bu kadar bizde evlilik arifesindeyiz ya :((
  • yakında kayınço olmaya adayım ama, bir kez bile enişte veya yeni aile üyemizin bana kayınco dediğini görmedim abi kardeş gibiyiz, herşeyimizi paylaşırız, fakat hiçbir zaman onun olan şeye benim gözü ile bakmadım, bence *okunu çıkarmış kayınçonuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Oldum olası arabalarımı kimseye vermeyi sevmem,temizliğine dikkat ederim,sigara içmem,park yerini bile seçerim yani,
    bu sıralar hanımın abisi dadandı,keyfini gezdirmeye arabayı istiyor artık sabah akşama çıktı doz.araba benim ,ama elimde durmuyor, hor da binerler emanete değerde vermezler.arabaya gıcık olmaya başladım. Hanıma diyorum sen vermem de diyor. Direkt vermem desen olay başka yerlere gidecek.tavırda yapıyorum.ama tık yok.. bana bir akıl verin...

Başkasının aracını hor kullanılma kısmı doğru geliyor banada. Benimde böyle bir takıntım var aracı benden başka biri kullanırsa o arabadan soğuyorum ve hemen satıyorum Takıntı işte yapacak bişey yok. Yalnız kayınçonuz işi için kullanıyorsa aracı ( öyle bile olsa bence çok fazla alıyor belliki iş için değil eğlenmeye alıyor) verebilirsiniz. Fakat eğlenmek için oraya gideyim buraya gideyim diye alıyorsa ayıp ediyormuş. Kendi aracını oda vermez heralde zırt pırt diye düşünüyorum. Üstelik alkolluyken falan aracı kullanmaya kalkar çarpar kaskoda bi işe yaramaz sonra kalırsınız oyle. bence durumun bu tarafını anlatmaya çalışın ona.
  • Benim arabam olsa babam ve kardeşimden başka hiçbir kimseye kesinlikle vermem.Arabayı verince araba haşat olmuş şekilde bize dönüyor.
  • Rüya gördüğünü ve rüyada kayınçonun ağır bir kaza yaptığını söyle.en azından psikolojik baskı olur almaması için

• oha hanımın ailesiyle evlenmek ne demek araya mesafe koy rent a car aracı mı bu yahu sürekli veresin. bazen yağ kaçırıyor falan diyoruz biz isteyene ama bazen acıyoruz veriyoruz bu seferde ya teyp bozuluyor yolda yada bişey bozuluyor anlamıyorum. her yönden sıkıntı. inş bir yol bulursunuz.
  • çok ihtiyacı vardır amenna, hatta aciliyette sen getirir götürürsün ama verme bence, tek cevap: veremem.. bitti..

kayınço şarkısı var, dinle güzel bi havası var ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=4ZDXCyrOp1U
  • Kendin hayır diyemeyip buradan medet umuyorsan işin zor.
    İstersen bize yolla biz bi konuşalım kayınçoyla.

• sen verirsen tabi ister.... hayır demesini öğren.
  • Uygun bir dil ile anlatmanız lazım, sonrasında pişman olan siz olursunuz. "Cehenneme giden yol, iyi niyetin yaşlarıyla kaplıdır" diye bir söz var, aklınızdan çıkartmayın.
  • Mtv odeme zamani da boyle arkadaslari yanimizda gormek isteriz

• eşinize söylersiniz gitsin konuşsun. siz kendiniz konuşmayın. eşiniz sanki kendi uyarmak istemişcesine konuşsun. arabayı her getirdiğinde içi kir pas içinde eşim de rahatsız bu durumdan falan. siz konuşursanız tavır yapabilir ama kendi kardeşi konuşursa tavır yapamaz. hatta söyleyin fırçalasın biraz. yani olay eşinizde bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Uygun bir dil ile anlatmanız lazım, sonrasında pişman olan siz olursunuz. "Cehenneme giden yol, iyi niyetin yaşlarıyla kaplıdır" diye bir söz var, aklınızdan çıkartmayın.

Bu fikri destekliyorum. 3. kişilerden veya başka türlü duyması hoş olmaz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.