Şimdi Ara

Sure var diyosunuz standart sapmada mat diyorsunuz ne mantik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tyt mat icin lafim yok ama ayt ye baktigimda herkesin mati fenden yuksek o kadar zaman vardi diyorsunuz ama zamanla fen degil mat daha cok yapildi. Standart sapmasi ayt matin fenden cok getireceğini söylüyorsunuz mantik bunun neresinde? Feni sadece sayisallar cozdu bunu saymıyorum bile sinava katilan herkes degerlendirildiginde(artik alan yok herkes ne isterse cozucek ve butun puan turlerindeki siralamasi hesaplanacak) mati hem ea hem sayisallar cozdu feni sadece sayisallar. Yanlis mi düşünüyorum acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• çok yanlış berbat öğrenci çok az net yapan kolay yapılan mat sayısı azdı ne kadar çok kişi girerse o kadar kar çünkü kötü yapan kesim artıyor fen sayısallara fizik haric kolay geldi
  • Hocam oyle diyorsun da standart sapmada butun ogrencilerin cozduklerine bakmayacaklar mi? Bi ea mat edebiyat cozdu diye fen standart sapmasina dahil edilmiycek mi? Onceki yillarda ea olan fen sınavına girmiyordu bu sene giriyor 0.5 net kurali da yok böyle bakarsak fenin standart sapması ucar

• Bbm09 B kullanıcısına yanıt
    bakılmaz hocam saçma olur belli bir net kuralı vardır edebiyat da artar o zaman
  • Hocam bu sene net kurali yok işte onu diyorum. Net kurali olsa benim ea puanimin hesaplanmamasi lazim(mf yim) ama hesaplanacak. Neye göre mf veya ea diycekler? Cok sacma standart sapmalar gorebiliriz bence yeni sistemle

Sure hikaye bilmeyen birine 1 gun ver yine cozemez sure olayi matta max 1 2 soru farkettirmistir.

• Hocam standart sapma sınava giren tüm 12lere göre hesaplanır ve her zamanda mat fenden daha az yapılır. Bunu hesaba kat. Sınavın çoğunluğunu oluşturan vasat altı öğrenciler belirliyor standart sapmayı. Sadece ilk 100k da belki mat fenden daha fazla yapılabilir belki ama ondan sonra fen öne geçer.

• Yavuzselim66 kullanıcısına yanıt
    Peki artik alana gore sinav olmamasi ve herkesin butun sinavlari çözebilme, cozmese bile puaninin hesaplanacak olmasi standart sapmaya katilicak olmalari anlamina gelmez mi? Feni sadece mf ler cozdu ama mati hem mf hem ea lar cozdu boyle degerlendirildiginde fenin çözülme orani diplere dusucek

• Hocam genel olarak bakin artik ben sayisalim fene mata giricem devri bitti butun puanlarim hesaplanacak bu demek oluyor ki bütün standart sapmalara dahil edilecegim.matematigi çözen 2 alan varken(ea ve mf) fen i cozen tek alan yani mf ler var. Böyle bakarsak fenin standart sapmasi yuksek olmaz mi? Ea lar veya sozeller 0 fen neti ile fenin standart sapmasini costurmayacak mi?(artik sinav secimi olmadigi icin kimin sayisal kimin sozel kimin ea oldugu belli degil, 0.5 net kuralinin da olmadigini dusunursek herkesin standart sapmaya dahil olmasi gerekir)

Haklisin standart sapma acisindan ama ilk 50k da kac tm ci olur yani dusuk siralamalari etkiler ama ilk 50 k yi az etkiler ve siralama karisik gelcek ama dusuk siralamalarla yuksek yere girebilcez gibi duruyor.

• Yavuzselim66 kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettigim sey o degil. Turkiye ortalamasinda mat 10 gelecekse fen 6 gelecek cunku feni sadece sayisallar çözdü ea ve sozellerin fen neti 0. Standart sapmaya gore 1 fen sorusunjn degeri bi mat sorusundan fazla olmasi muhtemel.

işaretleme yapman lazım hesaplanması için eksi atılıyor yoksa
  • Bunu nerden ogrendiniz hocam kilavuzda boyle bir bilgi yok?

kafanı yorma böyle kardeşim sıralama yerine eksi atılıyor dediklerin mantıklı ama ösym aptal değil mata ösym çok önem verir hesaplama böyle
  • Sizin dediginiz eskidendi diyorum ben de ben hic edebiyat cozmedim gecen sene olsa - atilacakti ama bu sene ea puanim hesaplanacak cahil cahil konusmak yerine once bi ogrenmenizi tavsiye ederim.

• Bu sınavlarda ne olursa olsun matematik yapan kazanır.
    Matematik daima fenden yüksek puan getiriyor.
    Çünkü sınava milyonlar giriyor ve sınavdaki kek soru sayısı çok azdı hatta hiç yoktu nerdeyse.
    Matematik ortalamaları aşırı düşük gelecek özellikle ayt yerlerde olacaktır.
    Sınava hiç matematik bilmeyerek giren 4 işlem sorularını belki çözerim hesabında olan yüzbinler giriyor ve bu yıl hiç böyle soru gelmedi.Sapma da tüm adaylara göre hesaplanır.
    hadi eyvallah biliyorsan neden soruyorsun
  • Kafa mi buluyorsun ben ea puanimin hesaplanmasini mi soruyorum standart sapmayi mi soruyorum ne icip geliyorsunuz anlamıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.