Şimdi Ara

Sürat Kargo (Okumanızı tavsiye ederim)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
20.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, konuyu doğru yere açtım mı emin değilim fakat fırsatlar sayfasında özellikle bol alışveriş yapanlar için yardımcı olacağını düşündüğüm, yaşadığım bir olayı anlatacağım.

Her kargo şirketinin bazı şubeleri beni hayattan bezdirir, misal Adana'da x firması iyi dağıtırken, İstanbul'da özensiz. İşte Sürat Kargo'nun evimin yanındaki şubesi bana hayatı bezdiren şubelerden.

Evimin yakınında olduğundan kesinlikle adrese teslim etmezler, telefon açmazlar, bir ilçeden bir ilçeye kargomu 15 günde(tamamen benim çabamla) teslim eden bir kargo firması.

Geçenlerde kendilerinin kredili kargo kampanyalarını okudum ve hoşuma gitti. Velhasıl kampanyadan faydalandım ve memlekete gitmeden eşyalarımı Sürat kargo aracılığıyla gönderdim. Şube elemanının davranışları ve verdiği bilgilerin tutarsız olması beni şüphelendirdi evde Sürat Kargo'nun online sitesinden didik didik kurcalarken, kargom hakkında bir çok bilgiye erişebildim.

Arkadaşlar burası çok önemli;

Bir bavul, bir ayakkabı kutusu, bir hoparlör ve monitör hepsi kutularında olacak şekilde 4 parça İstanbul'dan Adana'ya kargoladım. Adam yerinden kalktı gözleriyle süzdü, 127 lira fiyat çıkardı. Kampanyadan faydalandığım için ucuz olduğunu yoksa daha uçuk fiyat çıkacağını söyledi. Ne makbuz kesti, ne imza attırdı gönderdi. Adamın o davranışlarından rahatsız olup araştırmasam belki sessiz sedasız ücreti ödeyip gidecektim.

Öncelikle eleman her kargoma 30 desi/kg'dan 120 desi girmiş. İmkanı yok gönderilerim o kadar desi tutmazdı. Şube teslim alacağım için telefon numaramı falan hep yanlış girmiş kafasına göre belge oluşturmuş.

O kadar sinirlendim ki adam ve firma hakkında dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacaktım. Müşteri hizmetlerini aradım, çalışanın adı da yazıyordu belgede hepsini söyledim yasal yollara başvuracağımı belirttim. Diğer gün sabah düzenleyen eleman bizzat aradı, ben dolandırmadım bana arkadaşlar ölçüp söylediler direk girdim diyor. Oysa kendisi göz atıp fiyat verdi :) neyse uzatmadım özür dile, sorunumu çöz dedim. Biraz da sert çıkıştım.

Diğer gün kargom tekrar aktarmaya gitti. Ve bana 64 lira fatura çıkardılar. Bir bavul, bir ayakkabı kutusu, 24 inç monitör ve 2+1 hoparlörün kargosuna ödediğim fiyattır. Benimle beraber sadece bir bavul gönderen vatandaşa sadece gözüyle süzüp 52 lira kesmişti.

Kesinlikle hakkınızı arayın arkadaşlar, bu yolla haksız yoldan kaç insan üzerinden para kaldırıyorlar kim bilir. Kesinlikle desi düzgün ölçmesini isteyin. Şansımdan kargonun alıcı ve göndericisi bendim ve sürat kargonun internet sitesinde tüm bilgilere eriştim, her kargo bunu yapıyor mu bilmiyorum. Aslında yapmaları gerek diye düşünüyorum. Bilinçli olun ki 64 liralık gönderi ücretine 127 lira ödeyip kendinizi zarara sokmayın.

Sürat Kargo (Okumanızı tavsiye ederim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben Sürat kargo kadar özensiz, disiplinsiz, vurdumduymaz başka kargo görmedim.

Kargoyu kabul ederken sisteme kargo poşetinin üstündeki adresi değil, kafadan adres giriyorlar. Sonra bu adres alıcının adresi değil dediğimde, sisteme girilen adres önemli değil, kuryelerimiz kargo poşetinin üstündeki adrese dağıtım yapar diyorlar. Evet aynen kargo poşetinin üstündeki adrese dağıtıyorlar. Doğru şubeye geldiyse ama... Yani kargo poşetinin üstündeki adres ile sisteme kafadan girilen adrese aynı şube bakıyor ise... Aksi halde işler fena halde karışıyor... Kaç tane kargom sırf bu nedenle yanlış şubeye gitti. Kargoları sürekli şubeye giderek almak zorunda kalıyorum, her seferinde de şikayet ediyorum, adamlar tınmıyor. Kayıt alıyorlar, sonra kargo teslim edildikten sonra arayıp kargoyu teslim almanız sağlanmıştır diyorlar, sanki kendileri müdahale etmişte kargomu getirmişler gibi. O kadar şikayet ettim, hala aynı tas aynı hamam gidiyor. Böyle bir firmanın kredili kargosunu filan almam, alanda da iyi cesaret vardır derim.
  • sürat kargo çok berbat bir kargo aman dikkat edin

her defasında problem yaşarım sırf bu kargo var diye almadığım bile olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

Ben Sürat kargo kadar özensiz, disiplinsiz, vurdumduymaz başka kargo görmedim.

Kargoyu kabul ederken sisteme kargo poşetinin üstündeki adresi değil, kafadan adres giriyorlar. Sonra bu adres alıcının adresi değil dediğimde, sisteme girilen adres önemli değil, kuryelerimiz kargo poşetinin üstündeki adrese dağıtım yapar diyorlar. Evet aynen kargo poşetinin üstündeki adrese dağıtıyorlar. Doğru şubeye geldiyse ama... Yani kargo poşetinin üstündeki adres ile sisteme kafadan girilen adrese aynı şube bakıyor ise... Aksi halde işler fena halde karışıyor... Kaç tane kargom sırf bu nedenle yanlış şubeye gitti. Kargoları sürekli şubeye giderek almak zorunda kalıyorum, her seferinde de şikayet ediyorum, adamlar tınmıyor. Kayıt alıyorlar, sonra kargo teslim edildikten sonra arayıp kargoyu teslim almanız sağlanmıştır diyorlar, sanki kendileri müdahale etmişte kargomu getirmişler gibi. O kadar şikayet ettim, hala aynı tas aynı hamam gidiyor. Böyle bir firmanın kredili kargosunu filan almam, alanda da iyi cesaret vardır derim.

Aynen bu durum var.Bizzat yaşıyorum.Misal N11 den bir ürün aldım.Satıcı fatura yada irsaliyeyi kargo cebine ekliyor,şubedeki görevli sadece mahalle il ilçe ismini yazıp kargoyu faturalandırıyor.Kapıya gelen kurye elinde fatura açık biçimde adresi buluyor.Fatura kesmeyen satıcılarda mecburen şubeden alıyorum ne sokak ismi ne bişey var kargoda.
  • Açık ara türkiyenin en rezil kargo firmasıdır. Uzak durulması gerekli.
  • Online alışveriş yaparken ürünün fiyatından sonra 2. baktığım unsur kargo firması ve satıldığı il.Çok defa sürat kargolu olan bir ürünün fiyatı ucuz olmasına rağmen 2-3 lira daha verip başka bir satıcıdan aras,mng,yurtiçi olanını tercih ettim.

2 sefer isim ve soyisim benzerliğinden sürat kargo başka adrese gönderdi. 2 seferde de gittim şubede müdahale ettim.
  • bu kadar büyük ölçekli kargolarda kesinlikle önce kendiniz götürmeden önce ölçüp evde desi hesaplayın personele. bu 28 bu 15 bu 30 desi derseniz kalkıp ölçmez bile zaten ölçmüş bu deyip sizin verdiğiniz değeri yazar. itraz edersede senin göz
    nde metremi var hayırdır kalk ölç dersin hallolur. 1 2 cm den fazla giremez senin ölçtüğünden fazla giremez tartışmaya yanaşmak istemez. yoksa yurtiçi kargoda bile artık. ezbere kutunun üzerinde 3 desi yazıyor ölçülü kutu adam 5 yazıyor bol keseden yazıyor 1 deside en kötü 1.5 lira para fark ediyor. adamların umrunda değil akşama kadar milletin hakkına giriyorlar. Ölçüm tartımda hile yapanlar bizden değildir diyor ama sadece kimliğinde Müslüman yazan kendinin en gavurdan hiç bir farkı olmayan sığır bir millet olma yolunda çok istikrarlı ilerliyoruz.
  • Sürat kargoyla pek işim olmadı ama Aras Kargo benim için en rezili süretide yanına not ediyorum
  • Valla hocam başta dediğim gibi bir kargo firmasını özellikle genelleyip tüm çalışanların hakkına girmek istemiyorum çünkü bazıları işin adabını çok iyi biliyor. Benim her hafta 3-4 kargom olur, mesela Ptt çalışanı Postacı Hakan abim var, kayıtsız gönderi bile olsa gelmeden arar, kardeşim evde misin diye gün içinde iki defada olsa gelir. Ben gelip alim derim kızar bana ben ne güne duruyorum diye. Bakıyorum millete başka postacı kapısının önüne atıyormuş. Tutup tüm Ptt'yi suçlamak adama haksızlık olur :)

Bizim sözümüz böyle işini düzgün yapmayıp haksız kazanç yiyene, yaptığı işin hakkını vermesi lazım.

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 3 Mayıs 2020; 21:38:48 >
  • n11 ve Gittigidiyor'dan sipariş vermeden önce satıcıya mesaj gönderirim ve kesinlikle Sürat ile göndermemelerini söylerim. Gerçekten rezalet, telefonlara bile bakmayan, saçma sapan cevaplar veren ve derhal işlerine son verilmesi gereken bir kargo. 3-5 kuruş ucuz diye satıcılar ilk olarak Sürat'ı tercih ediyorlar. Diğer kargo firmaları ile ufak tefek sorunlar yaşasam da Sürat benim için kargo listesinde sonda bile değildir, yok hükmündedir.
  • Bizim burda en berbat iki firma; Aras ve Sürat. En iyisi ( hızlısı ) UPS kargo. Yurtiçi de idare eder. Ama ne zaman Aras'la bir şey gelse dağıtıma çıkarıyorlar ama ertesi güne kalıyor. Ne zaman bunlarda getirse hep gittim şubeden aldım. UPS ise sabah 10'da kapımda. :) Reklam gibi oldu ama cidden böyle.
  • UPS dışında hepsi kötü
  • Daha önce benimde satıcının ödediği kargo parasını Annemden alıp gittiler, almaya gittim mobil şube gezici şubede dediler,getirsin o zaman dedim getirmediler. Zaten hep geç geliyor kargoları,şimdi bir kargom var gelecek bakalım kaç güne gelir inşallah para ister o zaman tekme tokat dalıcam çok sinirliyim
  • Bu kargo iyi şu kargo kötü muhabbetleri sıktı artık. Yorumların birçoğu gereksiz. Kargo firmalarının kalitesi her şubede değişmektedir. Belli bir standartları yoktur. Benim oturduğum semtte ise en iyisi Aras, 2. Sürattir. Yurtiçi en rezil firmadır burda. O semtte Sürat kötüyken başka ilçede en iyi kargo olabilir. Şu yorumları yazmayın artık.
  • Bahsettiğiniz şey kargo firması değil şube sorunu. Ben hiç sorun yaşamadım. Hızlı gitsin, sağlam gitsin diye Yurtiçi ve MNG'yi çizdim. Şu anda Aras ve Sürat ile devam ediyorum.
  • Sürat kargo cidden kötü bir firma, asla işim düşmez internet sipariş geçerken sürat kargo olmamasına özen gösteririm.
  • Ben Tarsusta yaşıyorum.Sürat kargo bugüne kadar karşılaştığım en iyi kargo firması.Diğer kargolardaki rezaletleri anlatsam bitmez.Genelleme yapmaktan kaçınmalı ama şubeden şubeye yine değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdrumit -- 10 Şubat 2016; 18:03:55 >
  • bu surat kargo paralelcilerin degilmi.

• sürat kargodan iş yerime kargo gelmiş. odada yoktum. kimseye sormadan odanın kapısına bırakıp gitmişler koca kargoyu... ne diyeyim ben bunlara şimdi... imza falan da almadılar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.