Şimdi Ara

şurada sinyal vermem gerekiyor mu? (vermedim ve direksiyon sınavını geçtim) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her şerit değiştirme sinyal vermeyi gerektirir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kadobay kullanıcısına yanıt
    şurada sinyal vermem gerekiyor mu? (vermedim ve direksiyon sınavını geçtim)

yol bilem sayılmaz

otoban yapılırken oraya biri giriş yapmayı unutmuşlar heralde

millet delikten çıkmaya çalışan böcük gibim oraya yığılıye

güzergah nedeniyle sağdan soldaki otoyola dimdik girebiliyom ve durmak şart

tek yönlü otoyola girmek için sola sinyal veryom ama normal bir giriş olmadığı halde

anayoldaki sürücüler anlayış göstermese kaza oluyor zira bu girişin bitişiğinde normal şekilde sağa yol ayrımı var

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Her şerit değiştirme sinyal vermeyi gerektirir

Yolda şerit yoksa şurada sinyal vermem gerekiyor mu? (vermedim ve direksiyon sınavını geçtim) 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Şeridi sen çek o zaman 🤭

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

yol bilem sayılmaz

otoban yapılırken oraya biri giriş yapmayı unutmuşlar heralde

millet delikten çıkmaya çalışan böcük gibim oraya yığılıye

güzergah nedeniyle sağdan soldaki otoyola dimdik girebiliyom ve durmak şart

tek yönlü otoyola girmek için sola sinyal veryom ama normal bir giriş olmadığı halde

anayoldaki sürücüler anlayış göstermese kaza oluyor zira bu girişin bitişiğinde normal şekilde sağa yol ayrımı var

Dediğiniz yol otoyol bağlantı yolu mu otoyol mu?

Otoyollara böyle bi giriş olmaz, konumu neresi?

haritada bilem yogh şurada sinyal vermem gerekiyor mu? (vermedim ve direksiyon sınavını geçtim) 

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

haritada bilem yogh  

Bahsettiğiniz yer "Otoyol" değil, bölünmüş karayolu ve şehir planında dahi yan yol olarak görünen sokak ile Dumlupınar Buvarı arasında yol bağlantısı yok. Muhtemelen illegal caddeye çıkış yeri olarak kullanılan bir açıklık var.

• sinyal vermen lazım eğer sinyal vermezsen düz gitmek isteyen birisinin önüne kırıp kazaya sebebiyet vermiş olursun

• Bir soru da benden: Burada sola sinyal gerekir mi?

her yeri otoyol bariyeri

illegal deel polis bekliyor yoğunluk olan saatlerde

• Sola sinyal verecek olan aracın mantıken sola dönmesi gerekir ama orada sola dönme gibi bir durum yok ki. Google maps linki paylaşmış bir kişi oraya bakınca ne yapılmak istendiği açıkça belli. Konu sahibi düz karşıya geçerken sol taraftan gelen araçlar kırmızı ışıkta duracaklar. Tek yapması gereken olduğu yolun en sol şeridine geçip ışık yeşil yandığında düz devam etmek. Şerit değiştirme yok sola dönmek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

Bir soru da benden: Burada sola sinyal gerekir mi?

Hayır hocam. Zaten sizin yolunuz sola doğru kıvrılıyor. Karşı şerit ters. Sola sinyal vermeniz sol tarafa park edeceğiniz anlamına gelir.

• Burada bir tane Trafik Şube Amiri olsa neredeyse 7-8 kişinin ehliyetini geri alırdı. Düz yolda kalkış esnasında bile sola sinyal vererek kalkmanız gerektiğini defalarca anlatıp üstüne uygulamalı olarak size sınavda sormalarına rağmen bu karede sola sinyal gerekli değil nasıl diyebiliyorsunuz.

Zaten yola katılırken sola sinyal vermek zorunda, yola katıldığında ise aracın yola çapraz veya dikey hatta drift atarak bile girse aracın hareket edeceği her şerit kısmına sinyal vermelidir buna üşenmeyin lütfen. Sinyal tüm trafik şöförlerine uyarı amacıyla konuldu yalvarırım boş yolda bile verin şu sinyali.

• quote:

Orijinalden alıntı: DelikanliCekirge

Burada bir tane Trafik Şube Amiri olsa neredeyse 7-8 kişinin ehliyetini geri alırdı. Düz yolda kalkış esnasında bile sola sinyal vererek kalkmanız gerektiğini defalarca anlatıp üstüne uygulamalı olarak size sınavda sormalarına rağmen bu karede sola sinyal gerekli değil nasıl diyebiliyorsunuz.

Zaten yola katılırken sola sinyal vermek zorunda, yola katıldığında ise aracın yola çapraz veya dikey hatta drift atarak bile girse aracın hareket edeceği her şerit kısmına sinyal vermelidir buna üşenmeyin lütfen. Sinyal tüm trafik şöförlerine uyarı amacıyla konuldu yalvarırım boş yolda bile verin şu sinyali.

Sola sinyal verilmesi gerektiğine dair eleştiri ve yorumunuz hemen bir üst yorumdaki fotoğraftaki durumla alakalı ise;

ana yolun devam ettiği doğrultu yol çizgisinden de belli iken bu yol üzerinde çizdiğim ok yönünde giden aracın sinyal mi vermesi gerekir? foto:1

eleştiriniz ilk paylaşımdaki fotoğrafla alakalı ise dönel kavşak olmayan bir kavşak yapısında ileri istikamette gidecek araçların sol ya da sağ sinyal mi vermesi gerekir? foto:2

• quote:

Burada bir tane Trafik Şube Amiri olsa neredeyse 7-8 kişinin ehliyetini geri alırdı. Düz yolda kalkış esnasında bile sola sinyal vererek kalkmanız gerektiğini defalarca anlatıp üstüne uygulamalı olarak size sınavda sormalarına rağmen bu karede sola sinyal gerekli değil nasıl diyebiliyorsunuz.

Düz yolda kalkarken bile sola sinyal vermek gerek demişsiniz. Kırmızı ışıkta durunca veya E5 te dur kalk yaparken sürekli sinyal vermek gerek o zaman?

2 fotoğrafta da aracın olduğu şeritten yola devam ediliyor. Neye istinaden sinyal verilmesi gerek diyorsunuz acaba?

• burak993 kullanıcısına yanıt

Saygıdeğer hocam o yorumumda aracın duraklama halinden ilk kalkış pozisyonuna geçme kısmından bahsetmiştim ama yorumumu kendim de okuyunca evet sizin anladığınız anlama çıkıyor burada benim hatam olduğu için özür dilerim.

İkinci cümlenize geçecek olursam benim anlatmak istediğim felsefe sinyal kolunun gereksiz kullanım gibi bir lüksünün olmayışıdır. Esasen fazla sinyal kullanımı arkanızda ve önünüzdeki kişilerin o kadar fazla size konsantre olmasını sağlayan çok önemli bir unsur. Yukarıdaki mesajlarda yokuş aşşağıya doğru giden yolda sağa dönme ihtimalinizin de olması dolayısıyla sinyal kullanımı çok sağlıklı olacak.

Saygıdeğer hocam birinci fotoğrafta kırmızı oklarla belirtmiş olduğunuz istikamette ben şahsen kesinlikle sola sinyal veya sağa sinyal işaretini kullanırdım. Bunun sebebi sizlerin de gördüğü gibi minibüs ve yola bağlanmaya hazırlanan bir binek aracı görüyorsunuz. Bu araçların sizin tam olarak kararlı şekilde nereye gideceğinizi bilmeleri durumunda ki bu sağa veya sola olabilir ona göre pozisyon almalarını şahsen önemli buluyorum. Eğer siz o kırmızı ok istikametinde gitmeyip minibüsün geldiği yola girecekseniz o aracın sizi beklememesini sağlarsınız. Normal şartlarda girilmez tabelasını görüyorum bu yolda asla sinyal verilmemesi lazım haklısınız. Fakat maalesef Türkiye şartlarında yaşıyoruz ve girilmez tabelası olan sokaklara çok kez giriliyor ve çıkılıyor.

İkinci fotoğrafta ise bir eleştirim yok, yol düz devam ediyor.

• quote:

Saygıdeğer hocam o yorumumda aracın duraklama halinden ilk kalkış pozisyonuna geçme kısmından bahsetmiştim ama yorumumu kendim de okuyunca evet sizin anladığınız anlama çıkıyor burada benim hatam olduğu için özür dilerim.

İkinci cümlenize geçecek olursam benim anlatmak istediğim felsefe sinyal kolunun gereksiz kullanım gibi bir lüksünün olmayışıdır. Esasen fazla sinyal kullanımı arkanızda ve önünüzdeki kişilerin o kadar fazla size konsantre olmasını sağlayan çok önemli bir unsur. Yukarıdaki mesajlarda yokuş aşşağıya doğru giden yolda sağa dönme ihtimalinizin de olması dolayısıyla sinyal kullanımı çok sağlıklı olacak.

Ne özürü hocam olur mu öyle şey. Gerekli açıklamayı ve düzeltmeyi yapmışsınız. Teşekkür ederim.

Haklısınız o konuda aslında alışkanlık olması gereken bir hareket. Çok kişinin başı yandı bir plastik kol ve ampul yüzünden.

Tekrardan açıklamanız ve güzel üslubunuz için ben size teşekkür ederim. İyi akşamlar dilerim.

Konu sahibine de hayırlı olsun. Başlıkta sınavı geçtiği yazıyor şurada sinyal vermem gerekiyor mu? (vermedim ve direksiyon sınavını geçtim) 

• quote:

Saygıdeğer hocam birinci fotoğrafta kırmızı oklarla belirtmiş olduğunuz istikamette ben şahsen kesinlikle sola sinyal veya sağa sinyal işaretini kullanırdım. Bunun sebebi sizlerin de gördüğü gibi minibüs ve yola bağlanmaya hazırlanan bir binek aracı görüyorsunuz. Bu araçların sizin tam olarak kararlı şekilde nereye gideceğinizi bilmeleri durumunda ki bu sağa veya sola olabilir ona göre pozisyon almalarını şahsen önemli buluyorum. Eğer siz o kırmızı ok istikametinde gitmeyip minibüsün geldiği yola girecekseniz o aracın sizi beklememesini sağlarsınız. Normal şartlarda girilmez tabelasını görüyorum bu yolda asla sinyal verilmemesi lazım haklısınız. Fakat maalesef Türkiye şartlarında yaşıyoruz ve girilmez tabelası olan sokaklara çok kez giriliyor ve çıkılıyor.

İkinci fotoğrafta ise bir eleştirim yok, yol düz devam ediyor.

Şu durumda, burada on tane Trafik Şube Müdürü de olsa fotoğraftaki durumda sinyal vermediği gerekçesi ile 67/1-c den ihlal tutanağı dahi yazamaz değil mi? (ehliyetin geri alınması şartları bellidir)

Sinyal kullanımının zorunlu olduğu her yerde (şerit değiştirmeler/dönüşler/duraklama ve duraklama-park edilen yerden harekete geçişlerde) yol boş olsa dahi verilmesinde hemfikirim.

Bunun dışında gereksiz yere hatalı sinyal kullanımı diğer sürücülerin hata yapmasına yol açabilir.

Girilmez tabelası olan yerlere girmek isteyen çekirgeler bir zıplar iki zıplar eninde sonunda ya kazaya neden olur ya da 1339 tl lik ceza tebligatını posta kutusunda bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 28 Nisan 2021; 20:20:9 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.