Şimdi Ara

Supplement Kullanımı Hk. Görüş-Öneri.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8 aydır BB yapıyorum, 1.78 boy 78 kiloyum yağ oranım %9 civarında
    Haftada 4 gün çalışıyorum her gün bir bölge(gögüs, kol, omuz, sırt)

Çalışma günlerinde;
    Spor öncesi Amino asit 40ml
    Spor sırasında BCAA 5gr
    Spor sonrasında protein tozu 30gr
    Yatmadan önce Amino asit 40ml
    Gündüz vakitlerinde 5+5 toplamda 10gr kreatin alıyorum bol su ile

Dinlenme günlerinde;
    sadece 5+5 kreatin

*Bu hafta yükleme dönemi olduğu için kreatini 20gr alıyorum 4. haftadan sonra kreatini 2-3 hafta bırakacağım ve ağırlık antreamanı sonlarına karın çalışmaları ekleyeceğim. Yaza kadar karın bölgesini belirginleştirmek istiyorum şuan göbekli değilim ama düm düz sadece üsteki 2 pack görünüyor :D

Spor Programıma göre supplement kullanımım doğrumu? daha iyi hale getirebilir miyim?

Yorumlarınızı merak ediyorum.

• K4NAME kullanıcısına yanıt
    Kreatin 5 gr yeterli . Programda bacak yok ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertmertmertx

Kreatin 5 gr yeterli . Programda bacak yok ?

Bacak çalışmıyorum şimdilik, önceden yüzme, futbol vs.. den alt bacak kasları çok iyi durumda ara ara üst bacak çalıştım fakat düzenli girmiyorum çok şişsin istemiyorum bacakları, çok cılızda bırakmıyorum.
    Hepsi birden zor oluyor bacak eklesem düzenli bu sefer diğerleri geri kalacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4NAME -- 25 Aralık 2015; 22:11:38 >
  • K4NAME kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bende öyle çok bacak girmiyorum ama bacak girince üst vücutta gelişir falan diyolar testesteron hormonundan dolayı bilemiyorum . 8 ayda nasıl iyi geliştinmi arkadaşların falan ooo çalışmışın sen falan diyolarmı ?

• lol @ bacaklarım çok şissin istemiyorum
  • Bu kadar supplement vücüdunuza zarar vermez mi hocam ben sadece protein kullandim inanilmaz sivilcelenmistim de.

• 20g creatine , skip leg day , yaza kadar karın

Brad pitt dışında bir eksiğin yok görüyorum. Başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertmertmertx

Açıkcası bende öyle çok bacak girmiyorum ama bacak girince üst vücutta gelişir falan diyolar testesteron hormonundan dolayı bilemiyorum . 8 ayda nasıl iyi geliştinmi arkadaşların falan ooo çalışmışın sen falan diyolarmı ?

yağ oranım %11 den %9 a düştü
    kilo 73 den 78 e çıktı
    kol 33cm den 41cm ye
    omuz 114 den 129 a
    göğüs 90 dan 109 a çıktı

bunlar 7 aylık değişim 8. ay henüz bitmedi. İyi mi kötü mü bilemiyorum ama bana sorarsan iyi hissettiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4NAME -- 28 Aralık 2015; 9:03:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

20g creatine , skip leg day , yaza kadar karın

Brad pitt dışında bir eksiğin yok görüyorum. Başarılı

İğneleyici gibi oldu bu dostum. Amacım profesyonel BB olmak değil. Sporu sadece güçlü hissetrdiği, sağlık ve estetik için yapıyorum.
    Yani brad pit gibi ünlü tayfanın yaptığı vucüt lara bakınca 40cm kol en fazla, iyi derece karın kası, sonra göğüs daha sonra omuz kastıklarını görüyorum. Yanlış düşünüyor olabilirim tecrübeli kişilerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Sonuçta 8 ayda bu işi ben biliyorum dersem, spor akademisi mezunu arkadaşlara veya uzun sene bu sporu yapmış kişilere haksızlık etmiş olurum.

Varsa tecrüben dikkatle dinlerim.
  • Bacak çalışmamak bence büyük eksiklik hocam. Bacak çalıştığın gün olsun mutlaka. Gerçi kişiden kişiye değişir ama bacak hacim kazanmayınca altı kaval üstü şişhane gibi oluyor biraz
    Antrenmanlarınızı hep aynı güne koymayın. Haftada hep aynı sayıda antrenman yapmayın. Vücudunuzu kaslarınızı şaşırtın tabiri caizse. Antrenmanlarınıza superset, dropset vs. ekleyin. Kreatin alımını da 5 gr la sınırlandırın bence. Kreatin kaslarda su tutulumuna neden olur bildiğiniz üzere. Böbrekler susuz kalabilir su içmeyi ihmal ettiğiniz zamanlarda. Arkadaşımın son girdiği kan testi veya idrar testi sonucunda(çok anlamam) doktor böbreklerinde kreatin fazlalığı veya benzer bir anormallik tespit etti. Dikkat etmekte yarar var. Herkesin metabolizması farklı bu yüzden en iyisi supplementleri tavsiye edilen miktarlarda kullanmak.
    İyi çalışmalar dilerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.