Şimdi Ara

Superonline Yurt disi vs Yurt ici fark (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Superonline Yurt disi vs Yurt ici fark
  • Tekrar test ettim. En basit dille, şu an Netflix izlerken, Netflix bana ipv4-c034-nyc005-ix.1.oca.nflxvideo.net adresini atıyor.

Host adlarına yabancı olanlar için, servis sağlayıcılar havaalanı kodlarını host adreslerinde kullanırlar. Üstteki adres New York şehrini işaret ediyor.

Siz ne DNS kullanırsanız kullanın, ister ECS olsun olmasın, taşıyınız ne olursa olsun bu adres New York, ve bu sunucuyu bana Netflix atıyor.

Tekrar söylüyorum, Netflix steering için birincil kendi karar veriyor, şu durumun Superonline ile alakası yok. Netflix beni Amerikaya yönlendirdikten sonra routing vs önemi kalmıyor.

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

Sizin IP bloğunuz 212.253.192.0/19.

Ana taşıyıcı GTT. Sonra HE ve Seabone var. Minnacık da TATA ve KPN node'ları mevcut. Fast.com sonucunuzun düzgün çıkmasının nedeni iyi bir bloğunda olmanız. TATA'ların bazı bloklarında da Newyork semalarına gezinti hediye ediliyor :). Sonuç olarak TATA'nın ilgili IP bloğuna düşerseniz siz de Newyork seyahati kazanabilirsiniz....

• bu nasıl bir saçmalık.

vpn bulgaristan

sol direk bu iyi hali çoğunlukla 19-20mbps çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 25 Şubat 2021; 23:3:24 >

• PowerPC kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 25 Şubat 2021; 23:8:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

IP'nizi değiştirerek mevcut IP bloğundan kurtulmaya çalışın. TATA'nın en kötü IP bloğundasınız şu an :)...

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

denedim kurtulamıyorum. hangi bloklar iyi?

212.253.192.0/19

212.253.124.0/23

Yukarıdaki bloklardan IP kapmaya çalışın. Statik IP talep ettiğiniz de bu blokları takip edin. Tabi 176 ile de başlayan güzel bloklar var. Yeni IP geldiğinde veya statik IP aldığınızda özelden paylaşırsanız bilgi verebilirim. Tabi statik IP almadığınız sürece iyi bir blok da denk gelse kaç gün kullanacağınızın garantisi yok.

• Netflix IP adresinizden hangi sunucuyu kullanacağınızı seçiyor.

IP adresinizi değiştirerek Netflix'in hatalı yönlendirme yapmadığı bir IP bulabilirsiniz. Statik IP kullanıyorsanızda ya düzeltmelerini bekleyeceksiniz ya da yüksek gecikmede sorun çıkarmayan donanım kullanacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 26 Şubat 2021; 0:13:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

bu nasıl bir saçmalık.

vpn bulgaristan

sol direk bu iyi hali çoğunlukla 19-20mbps çıkıyor.

Ayni durum bende de hocam. VPN acinca hiz artiyor, anlamadim olay nedir. Statik ip'ye gecsek duzelecek mi bu simdi?

• gao8e7 G kullanıcısına yanıt

@gao8e7 ISS değiştirme imkanınız varsa alternatifleri deneyebilirsiniz, o altyapıdan Vodafone alabilirsiniz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 27 Şubat 2021; 23:16:56 >
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Yanlışım varsa düzeltin Türkiye'de Netflix ile peeringi olan servis sağlayıcılar Turk.net ve Comnet'in

@tuzsuz_deli_bekir Vodafone ve Millenicom'un da vardı diye biliyorum. Türk Telekom'da Romanya, Milan, Vienna ve Frankfurt'a bağlıyor. Kayıp sıfır oluyor.

• Turknet

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Çok haklısınız daha öncesinde 176 ile başlayan IP'de pingler yüksek ve netflix hızları düşüktü. Statik IP talep ettim, 212.253.124.0 bloğundan geldi. Pingler düşük ve hız daha iyi. Tek sorun 3 gündür Cloudflare pingleri yüksek çıkmaya başladı. Aydın'dan 1.1.1.1'e 16ms ile erişirken şuan 40-44 ms arası değer çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanbb -- 5 Mart 2021; 2:36:18 >
  • ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Bu IP bloğunda 6 taşıyıcı kullanmışlar. Son derece kullanışlı olmuş. Dediğiniz gibi son 2-3 gündür bazı değişiklikler olmuş. Başka DNS kullanılmasını istemediklerinden, Cloudflare bilinçli olarak dolaştırılmaya başlanmış gibi. Ayrıca önceleri hız testlerinde Bursa lokasyonu çıkarken şimdi İzmit çıkıyor. Umarım onu bunu engelleyecem diye bu bloğu da diğerlerine benzetmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Bu IP bloğunda 6 taşıyıcı kullanmışlar. Son derece kullanışlı olmuş. Dediğiniz gibi son 2-3 gündür bazı değişiklikler olmuş. Başka DNS kullanılmasını istemediklerinden, Cloudflare bilinçli olarak dolaştırılmaya başlanmış gibi. Ayrıca önceleri hız testlerinde Bursa lokasyonu çıkarken şimdi İzmit çıkıyor. Umarım onu bunu engelleyecem diye bu bloğu da diğerlerine benzetmezler.

176.43.19.0/24 ve 176.233.96.0/24 IP bloklariyla CloudflareDNS'e benim de 40-50 saniye arasinda ping degerleri veriyor. CGNAT IP aldigimda ise cok daha dusuk seviyelerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

176.43.19.0/24 ve 176.233.96.0/24 IP bloklariyla CloudflareDNS'e benim de 40-50 saniye arasinda ping degerleri veriyor. CGNAT IP aldigimda ise cok daha dusuk seviyelerde.

Alıntıları Göster

176.233.96.0 bloğunda 5 taşıyıcı mevcut. Ana taşıyıcı ise GTT. Bu bloktan IP yakalayabilirseniz internet kullanımınız rahat olur. Bahsettiğiniz diğer blok ise zaten klasik TATA taşıyıcılı ve bana göre sorunlu bir blok.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.