Şimdi Ara

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bbirey Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
2.121
Cevap
82
Favori
287.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • modemi kullanıyor musunuz? sıradan bir modem gibi derken hangi modeme göre kıyas yapıyorsunuz biraz açıklayabilir misiniz?

• Mirket34 kullanıcısına yanıt

Bilgisayarla telefonu bir tutmak ilginç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • creed90 kullanıcısına yanıt

Huawei için bir şey diyemeyeceğim. Bahsettiğim zte 3600h içindi. ancak arkadaş zte 3600h de giriş yeri var demiş.

• tt38 T kullanıcısına yanıt

Zte 3600h yi kullanmaktayım. Kıyasladığım modemler asus dsl750, ac51, xiaomi mi router 4a giga, adı aklıma gelmeyen işyerindeki telekomun verdiği, kuzenin evinde Superonlinenin vdsl internet için verdiği modemler gibi.

Size göre iyidir, bana göre diğerleriyle aynıdır. Kullanılan alanlara göre farklılık gösterebilir.

Eyvallah. olması gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 12 Ekim 2021; 21:11:40 >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Nedir mesela ilginç olan ve yazının neresinde bir tutmak ibaresi geçiyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Üstad eyvallah ya... Yeni kablo yaptım 25 metre jakları çaktım hiçbir sorun kalmadı.

Kablonun gümlediği zaman bak dğn gece deli etti beni, aşağıda kısa kabloyla yapıyorum yukarı çıkıyorum biraz çalışıp gidiyor bende debelenip durdum. Aşağıda testte tutunca kablodan olduğu ortaya çıktı.

Teşekkür ederim bazen insan tek noktaya odaklanınca en basit ayrıntıyı gözden kaçırabiliyor. Bir de modem filan değişince oraya odaklandım :)

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Aynen dediğiniz gibi hocam. Yeni bir şeylerle uğraşıyorsun, bir türlü olmuyor, aksilikler üst üste gelince işin içinden çıkamıyorsun. Tek bir noktada takılı kalıyorsun, en basiti bile yapamaz hale geliyorsun. Bu durumlarda biraz ara verip sakinleşmek gerekiyor. Benim başıma çok gelmiştir. İşi çözüp çok basit olduğunu görünce kendi kendime gülmüşündür.

• Aynen hocam neyseki çözüldü derken şimdi komple internetim gitti tüm ışıklar yanıyor ama net yok arıza kaydı açtılar. Ont üzerinde lan ışığı yanıp sönmesi normal mi?

hiç dikkat etmedim. modeme yeniden kurulum yapsınlar ayrıca ont ye kabloları yanlış takmış olabilirsiniz. onun içinde bir yönlendirme yapsınlar.

• Tamamdır hocam sanırım dhpc açık kaldığından çakışma verdi tv+ dahil hiçbrişey çalışmadı halloldu şimdi. Çok teşekkür ederim size de.

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM 

• Bu modemle AC750'yi wifiyi dağıtmak için kullanabiliyor muyuz acaba?

• Arkadaşlar Süperonline wifi 6 modemine ek olarak birde dağıtıcı bir modem kullanayım mı ? Malum birden fazla cihaz olunca alet sapıtıyor. 2 akıllı tv, telefonlar, konsol, bilgisayar derken modem bir noktada performansı kaybediyor. Bunun için öneriniz nedir ? Ekstra Router modem kullanmalı mıyım ?

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt

Keenetic Ultra alıp superonline'ın verdiği routerı aradan çıkarıp direkt gpona bağladım ultrayı, daha sonra ise evin diğer ucunda 5GHz çekmediğinden kablo çekip access point olarak Keenetic Viva koydum aylardır sorunsuz çalışıyor, turknet vdsl olan hattımı da elimde keenetic extra dsl olduğundan bridge moduna sokup ultradan pppoe bağlantısı yaptım, düşük ping gerektiren uygulamaları turknetten, yüksek bantgenişliği gerektiren uygulamaları superonlinedan yönlendiriyorum rahat rahat, sağlayıcı cihazına da bağlı kalmamış oluyorum.

• octopusokan O kullanıcısına yanıt

İkiside ayrı ayrı aktif oluyor hocam. İsimlerinide istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. SSID1 ve SSD5 i kapatın. 2 ve 6 yı ayarlayın. İsim,şifre vs.

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM
    SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

• kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt

Hg255s vardı,en arka odamda 5ghz hiç yoltu. 2.4 tek diş ve sürekli kopma oluyordu.ZTE modemde iste aynı odada 5 ghz. 3 diş kullanıyorum. 100mb. hızın 60mb. ni alıyorum. Bence çekim gücü harika. Ayrıca bir çok ark. 2.4 ve 5 ghz ayırmayı yapamamış. Aynı anda aktif etmeyide üst mesajda anlattım.

• Usluco kullanıcısına yanıt
    Üstad ne kadar yükseklikte tutuyorsunuz modemi?

Ben de TP-Link Ac1200 vardı o nasıl çekiyorsa ZTE de hemen hemen aynı çekiyor gibi. Yerden yaklaşık 1.5 metre yükseklikte duruyor. Ama konum olarak ortadaki bir yerde değilde kuzey köşede olan bir odanın iç duvarında orta kısmında. Dolayısıyla güneyde bulunan balkonda 5 ghz çekmediği gibi 2.4 de duruma göre gidip geliyor halbu ki aradaki metre mesafesi en fazla 7-8' dir. Arada 2 duvar olmuş oluyor. Üst katta inca dağıtıcı var dandik, güney köşe odada, kuzey balkonda neredeyse 2 diş çekiyor. Arada beton tavan, duvarlar filan var. Acaba konumlandırmayı mı yanlış yapıyorum.

Benimkide yaklaşık 1.5 mt. yüksekte,en dip odada masanın üzerinde duruyor. Mesafe kadar duvar kalınlığıda önemli hocam.Bende, evin diğer köşeside gayet güzel çeksede mesafe olarak daha yakın olan banyoda, sinyaller nerdeyse kesiliyor. Çünkü araya 2 tane çok kalın perde beton giriyor.Bina yığma bir yapıda ve perde betonlar yaklaşık 20-25 cm. Sonuç olarak Hg255s ye nazaran çekim gücü neredeyse 2 kat arttı. Ama ben genede Keenetic air i router olarak kullanıyorum.

• Usluco kullanıcısına yanıt
    Genel anlamda ZTE modem için 1 haftalık izlenimim, stabil çalışması, çekim gücünün fena sayılmaması (elimdeki diğer modemle (TPLink Ac1200) kıyasladığımda altında kalmıyor sonuçta daha iyisini de kullanmadığım için göreceli olarak iyi diyorum.

Modem ısınma vesaire yapmıyor, görünümü şık. Aynı anda 2 tv, 1 TV+, 5-6 telefon, pc ve router bağlı sorun yaşatmadı.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.