Şimdi Ara

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: juveline Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.108
Cevap
81
Favori
285.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 Ghz wifi bağlantıyı kapatmam için şu bölümden "off" yapmam yeterli değil mi ? Netflix 4K'da sürekli bitrate düşüp çıkıyor 15 mbps görüyor fakat her 1-2 dakikada 9 mbps'ye iniyor. 5 ghz yi kapatıp denemek istiyorum yapmam gereken başka bir işlem yok değil mi ?

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM
  • Sol çalışanı turkcel sunucu denk gelince öyle oluyor aldanma dedi bana. Yüksek gösteriyor dedi kısaca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk kurulum esnasında ZTE istememe rağmen servis Huawei HG8245X6 getirdi.Wifi çekim gücünde ciddi problem yaşıyorum.100 mbit tarifede modem yan odasında kullanımda 100 kbps ile 10 mbit arası hızlar alıyhorum, modem dibinde 70 mbit yan odada 30-40 mbit maksimum alıyorum.Defalarca görüşmeme rağmen ellerinde ZTE modem olmadığını olsa dahi gpon cihaz ile buraya bağlantı yapamadıklarını söylüyorlar.Wifi çekim gücü konusunda bu modem gerçekten bu kadar kötü mü yoksa benim cihazda mı sorun var sizce.Tavsiyeler nedir.

• Merhaba arkadaşlar hali hazırda 35 mbit fiber kullanıyorum. Modemim HG255s ve memnun değilim. 150 TL'lik 100 mbit ve tvplus'lı pakete başvurdum. Wifi 6 Modem talep edeceğim. Hangi wifi 6 modemi talep etmeliyim? Demek istediğim hangisi iyidir? Bir de önerilecek modemin hattımla uyumlu olduğunu nasıl öğrenebilirim?

• Lütfen anlayan biri yardımcı olabilir mi?

Hızım 100mbit fiber, modem ZTE H3600 model.

Laptoptan wifi ile hız testi yaptığımda 180-190 mbit hız görürken evdeki tüm telefonlardan wifi ile test yaptığımda sürekli 96-98 aralığında hız görüyorum.

5ghz açık, wifi ye 5ghz bant ile bağlanıldı. Kabloluda da 180-190 mbit görüyorum. Bu sonucun gerçek sonuç olmadığını biliyorum ancak neden laptop wifisi 190 ları görürken telefonların hiçbiri göremiyor. Tüm ayarlarla deneme yanılma yapıp oynadım değişmiyor bir türlü.

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirket34 -- 10 Ekim 2021; 5:6:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mirket34 kullanıcısına yanıt

Bilgisayarda speedtest yaparken single modu seçin doğru sonuç çıkacaktır. 100mbps kullanıyorsanız alacağınız maksimum hız sonucu 96 mbps civarı olacaktır. Hatta çoğu aboneye 85-90mbps verirler. Size yine iyi hız veriyorlar.

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim. Dediğiniz gibi pcden single mode ile test yaptım 96 verdi, multi mode da 196.

Dediğim gibi ben zaten 196-180 gibi hızların gerçekçi olmadığını biliyordum ancak telefonda multi de yapsam single da aynı sonuç var.

Sizce tüm telefonların mutli mode da bile hep 100'ün altında kalması neden olabilir?

• phoenix_88 kullanıcısına yanıt

ZTE H3600 modem talep edin. Emin olun çok memnun kalacaksınız...

• Yine yardıma ihtiyacım var...

Daha önce vdsl hat kullanırken, tplink ac1200vr modemden cat6 kabloyla inca routere köprüleme yapıp üst kattaki odada kullanabiliyordum.
    SOL fibere geçince hiçbir ayar yapmadan direk kabloyu ZTE H3600 modeme takınca yine kullanabildim sonradan ne olduysa aniden inca router lan ışığı sürekli sönmeye başladı. Şimdi incaya bağlanmaya çalıştığım zaman ip adresi alınıyorda kalıyor ve sonra ip alamayıp düşüyor.

İncaya reset attım tekrar kurdum. 192.168.1.200 adres verdim, Dhpc kapattım, pc başında kontrol ediyorum bağlanıyor üst kata götürüp taktığımda yine aynı hale dönüyor.

Nerede yanlış yapıyor olabilirim? Bu konu benim için çok önemli yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

neden direk ZTE H3600 e bağlanıp kullanmıyorsunuz? wi-fi çekim alanı çok iyi bir modem. hız kaybı da olmuyor uzak mesafelerde.

üst kata giden kabloda bir sorun olmasın.

• tt38 T kullanıcısına yanıt
    Üstad nedense ben o kadar iyi bir çekim gücü göremedim. Tplink modemimle neredehse aynı. Bir yan odada hemen bir çubuk düşüyor üst katta modemin üstü olmayan ve diğer dip kısım olan odada hiç çekmiyor. Mecburen köprüleme yapmak zorundayım.

• Zannetmiyorum ama olmazsa sağlam kabloyla modemin yanında birkaç saat çalıştırıp telefonu routera bağlayıp routerdan kullanacağım bakalım kablodan mı? Zaten kabloyu haftasonu değiştirmeyi düşünüyordum kablodansa sorun olmaz elimde kanlom jakım pensem var ama cat6 jak çakmak ile uğraşmak istemiyorum zorlar diye haftasonu bir tanıdığım halleder.

wifi dağıtım alanı sıradan bir modem gibi. Bence abartmaya gerek yok.

• Üstad ben zaten pek bir fark göremedim demiştim sanırım diğer arkadaşa yazdınız :)

aynen sıkıntı yok:)

• Huawei modem de mi aynı şekilde? Huawei için sormuştum.

• Arayüzde kullanıcı adı ve parola girilecek yer var üstad. İnternet deyip wan derseniz oradan wan internet kısmında kullanıcı adınız ve parolanız yazıyor ve yazılabilir durumda. Sadece kullanıcı adınızı görebilirken parolanızı göremiyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.