Şimdi Ara

Superonline upload hızını artırdı şimdi sıra Türk Telekom’da!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
2
Favori
24.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
435 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell Superonline bugün itibariyle kullanıcıların upload hızını yükseltti. Pek çok Superonline abonesinin upload (gönderme) hızı 20 Mbps’e çıktı.

Superonline, henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Forum’daki kullanıcılarımızın yorumlarına baktığımızda Superonline abonesi herkesin hızının arttığını görüyoruz. Superbox abonelerinde ve Superonline altyapısını kullanan diğer sağlayıcı abonelerinde hız artışı yok. Upload hızındaki artışın ne kadar süre geçerli olduğu bilinmiyor.

Upload hızı, Türkiye’nin kanayan yaralarından biri. Kullanıcılar yıllardır düşük hızdan şikayetçi. İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS), maliyetlerin artacağını ve altyapının bu trafiği karşılamayacağını öne sürüyor.

Ayrıca Bkz.Netflix’e ebeveyn denetimi geldi: PIN kodu dönemi başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle eve kapandığımız şu günlerde upload hızı kritik önem taşıyor. Öğrenciler derslerini görüntülü görüşmeyle devam ettiriyor. Çalışanlar, işini internet üzerinden sürdürüyor. Aynı anda kullanım olduğunda upload hızı yetersiz kalıyor. Turkcell Superonline, upload hızını yükselterek karantina günlerinde aboneleri için önemli bir adım attı.

Şimdi sıra Türk Telekom’da

Evlere kapandığımız şu günlerde dijital eğitimin aksamaması, dijital iş yerlerinin kesintisiz şekilde çalışmasını sürdürebilmesi ve oyuncuların bağlantı problemi yaşamaması için başta Türk Telekom olmak üzere tüm İnternet servis sağlayıcılarını download ve upload hızlarını yükseltmeye davet ediyoruz.

Twitter'da TT etkinliği başladı: #UploadHızıArtırılsın

Superonline dışındaki servis sağlayıcılarını kullanan Forum DonanımHaber üyeleri ve diğer internet kullanıcıları, Twitter'da #UploadHızıArtırılsın etiketi altında taleplerini servis sağlayıcısına iletiyorlar. Siz de bu etiketle tweet atarak kullanıcıların sesini ilgili firmalara duyurmasına yardımcı olabilirsiniz.

Forum üyelerimizin upload hızının arttığına dair testlere bu konudan ulaşabilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/superonline-upload-hizlari-artti--142757814

Kaynak:

• Arkadaşlar Türkcell'den aldığım bilgiye göre evde çalışanlar çoğaldığı için "HOME OFFİCE" çok şikayete yönelik müşteri memnuniyeti açısından bu şekilde arttırıma gitmişler süre sınırı yok bilginize.

Türk Telekom halen yerinde saymaya devam etsin yok "GAMER" paketi diye insanlardan ne kadar fazla para çukkalarız diye uğraşıyorlar.

Tüketiciler olarak buna bir dur dememiz lazım gerekli yetkililere gerek twitter'dan gerekse mail yoluyla iletmemiz gerekir.

Türkcell bu konuda tüketicilerin sesini dinledi ve memnuniyet açısından uploadları yükseltti ve 20 MBPS UPLOAD , Türk Telekom'un 5 katı sesimizi duyurmazsak 4 MBPS upload'a mahkum bırakacaklar.
    2010 yılında süperonline fiber interneti başlattı. O zamanlar 100mbit ile bayağı önde başlamıştı. O tarihlerde Taylandda internet bayağı kötüydü. 2012 de filan 30 down, 3 mbit up fiber paketleri vardı. 2016 dan beri ise 100mbit upload veriliyor Taylandda. Her yere FTTH çekiyorlar (müstakil evlere bile) ve artık 1000 Mbit down, 100 mbit up standart oldu. 2017 de 200 mbit, 2018 de ise 500 mbit uploadım vardı, 2019 da bedavaya 700 mbite çıkardılar (up/down simetrik)

Şu an 700/700 olan paketim taahhütsüz ve 24 ay taahhüt verirsem 1000/1000 yapıyorlar, ben 900/500 şeklinde ayarladım paketi (ücretsiz ve online yapılıyor) çünkü 1gbit de zaten 930-940 mbit üzeri göremiyorsunuz.

Ahanda buyrun speedtest

Bütün interneti kirası pahalı denizaltı kablolardan kullanan Taylandda bu hız varken, Avrupanın dibinde karasal fiberi bedavadan azıcık pahalıya kullanan Türkiyede bu hızların verilmesi resmen ahmaklıktır. Altyapı yetmiyor filan HİKAYE! VDSL2 de 1gbit verin demiyoruz zaten ama eve kadar Cat6/Fiber gelen binalarda 1gbit verememek nasıl bir beceriksizliktir? Vizyon eksikliği böyle birşey olsa gerek!
  • türktelekom quits chat

• Hayır superonline upload hızlarını temelli yükseltti MH'den teyit alındı. paketim 35 , 35/20 görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 8 Nisan 2020; 19:3:10 >
  • geçen yıl istanbul dan ankara ya geldim çankaya da oturuyorum 1 aydan daha fazla interneti bağlamadılar yok altyapı bize ait değil yok türk telekom hikaye okuyup durdular sonunda iptal ettim sözleşmeden düştükleri parayı da geri aldılar. bedava da verseler TURKCELL E HAYIR....

• Antlion A kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara kablo bağlarsan rahat 35 görürsün bendeki 50 kablolu rahat 50 görüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telekom eylül ayında olan İstanbul depremindeki büyük kesintiden sonra toparlanamadı. Online işlem merkezindeki yavaşlığı düzeltmesi lazım, bimcell ve pttcell gibi alt kuruluşlarında 4.5G internet 1 Mbit bağlantı veriyor bu sorunları çözmeli.

• Devlet kurumu olan Türksat Kablonet’ten de böyle bir hamle bekliyorum.

Zaten standart paketlerdeki en yüksek upload hızı 5 Mbit ile Kabloneteydi.

Zaten hızı artırsalar daha az birikme olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 8 Nisan 2020; 19:18:0 >
  • tüm operatörler 15 yapsa bile yeter

• Tüm Türkiye de 30 mbit Download 5 mbit upload dan aşşağı hiç biyer kalmaması gerek yıllardır kanayan yaramız

• Arkadaşlar Türkcell'den aldığım bilgiye göre evde çalışanlar çoğaldığı için "HOME OFFİCE" çok şikayete yönelik müşteri memnuniyeti açısından bu şekilde arttırıma gitmişler süre sınırı yok bilginize.

Türk Telekom halen yerinde saymaya devam etsin yok "GAMER" paketi diye insanlardan ne kadar fazla para çukkalarız diye uğraşıyorlar.

Tüketiciler olarak buna bir dur dememiz lazım gerekli yetkililere gerek twitter'dan gerekse mail yoluyla iletmemiz gerekir.

Türkcell bu konuda tüketicilerin sesini dinledi ve memnuniyet açısından uploadları yükseltti ve 20 MBPS UPLOAD , Türk Telekom'un 5 katı sesimizi duyurmazsak 4 MBPS upload'a mahkum bırakacaklar.
  • Benim millenicom ev telefon var eğer telefonu kapatırsam internet çalışır mı İNTERNET TTNET

• bi bize mi işlemiyor bu durum sürünerek internete giriyoruz evde

• Telekom 0.8 mbps olan hızı 1 bile yapmaz. Yapsa keşke. Altyapı leş olduğu için yemiyor çünkü hala DSL ile işi götürmeye uğraşıyor çoğu yerde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konuda da gerçekten kalıcı değişiklikler şart
  • Turknet

Superonline upload hızını artırdı şimdi sıra Türk Telekom’da!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece fiber abonelermi yoksa vdsl de faydalanıyormu vdsl abonelerinin ipi tt a bağlı olduğu için sanırım sadce fiber aboneler için geçerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TürkNet'te çoğu kullanıcı telekom altyapısı olan vaede ve upload hızlarında bir değişiklik yok. Kendi altyapısı olan YAPAda yer alan kişilerde uzun zamandır sınırlama yok fakat ne yazık ki YAPA yaygın değil henüz.
  • Kablonet te yükseltti. En kısa fıkra 😂

• sinirsiz 25 di paket 50/20 oldu masallah
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.