Şimdi Ara

Superonline Turbo Servisleri [Bilgilendirme] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
21.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sol vdsl altyapısı resimdeki gibi. Binada TT fiber var onun etkisi büyük ihtimalle. Hat 137 mbps destekliyor ama turbo indir kullanamıyoruz 👍

Superonline Turbo Servisleri [Bilgilendirme]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bnde bu hizmetten alacağım fakat orda yazan "İşleminizin sonucu şu telefona gönderilsin" diye yazı var oraya kendi numaramı yazsam olurmu sahibi ben deilim telefonumu oraya yazsam işlemler bana gelecekmi yani oraya bir kod fln gidermi çünki başka birinin wifisini kullanıyorum ve o bu işlerle çok ilgilenmiyor.Dediğim olurmu yani işlemler banamı gelir onun telefonunamı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nott0606

Merhaba bnde bu hizmetten alacağım fakat orda yazan "İşleminizin sonucu şu telefona gönderilsin" diye yazı var oraya kendi numaramı yazsam olurmu sahibi ben deilim telefonumu oraya yazsam işlemler bana gelecekmi yani oraya bir kod fln gidermi çünki başka birinin wifisini kullanıyorum ve o bu işlerle çok ilgilenmiyor.Dediğim olurmu yani işlemler banamı gelir onun telefonunamı?

Kendi telefonunu yazabilirsin.
    Zaten bilgilendirme işleminde sms sisteminin çalıştığını henüz görmedim.
  • Yani bn yazarsam islem vana gelecek oyle deilmi..

• quote:

Orijinalden alıntı: nott0606

Yani bn yazarsam islem vana gelecek oyle deilmi..

Evet. Size yazdığın numaraya gelecek.
  • günaydın arkadaşlar.

ben ilk defa bu hizmeti birkaç saat önce satın aldım.

standart bağlantı hızım (turbo yokken) 25 mbps. modemin/bilgisayarın kapasitesi kablosuzda 54.00 mbps.

bu turbo indir olayını yapınca 20 mbps'ye düştü :)

kablosuz bağlantı ile hız testi:

telefonla aradım, kontrol ettiler, yeniden düzenleme yaptılar ama nafile. kablosuzda hızım 7 mbps'ye kadar düştü! yükseleceğine daha da düştü, inanılır gibi değil.

neyse, kabloyu taktım -ethernet-, 60 mbps geldi başta. sevindim biraz. ama yine de 100 mbps olması gerektiğini söyledim telefonda. kadın bana "teknik yetersizliklerden dolayı her zaman bu hıza ulaşılamadığını" söyledi. bilgisayarım taş gibi.
    kablolu bağlantıda maksimum hız 100 mbps gösteriyor. yani modemin/bilgisayarın bu hıza çıkacak kapasitesi var. ama 60'ta kaldım...

Kablolu bağlantı ile hız testi sonucum:

ne diyorsunuz bu duruma?

başka bir ethernet kablosu mu takmalıyım? kendimce çözebileceğim bir yol var mı?

teşekkür ederim.

(ayrıca kablosuz bağlantıyla da 54 mbps maksimum modem hızı gözüküyor!!!)
    Control Panel\Network and Internet\Network Connections -> Ethernet'e sağ tıklayıp "status" dediğimde
    Speed değeri 100 mbps olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bazarov0 -- 7 Ocak 2017; 6:52:22 >

• Bazarov0 B kullanıcısına yanıt
    Modem wifi frekansi 40 mhz yap. Bilgisayar ve modemi 2 dk kapat ac
  • Hız testi yapan sitelerin gösterdiği bilgiler her zaman doğrudur diye bir durum yoktur.
    Şuan için aldığınız hızın maksimum değerini bir indirme programı kullanarak görebilirsiniz.
    Torrentten "seeds'i yüksek" bir dosya veya Internet Download Manager'dan bir youtube videosu veya serbest link edinilmiş bir veriyi indirip bu hızı gözlemleyebilirsiniz.

@Bazarov0
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

bu zımbırtı fiber için geçerli değilmi sadece ?

Evet, sadece fiber.
  • Olmuyor arkadaşlar.

SUPERONLINE FİBERNET AKTİF:
    Superonline web sitesine giriş yaparak da teyit ettim.
    - Ethernet kablosu takılı,
    - Tüm sekmeler kapalı,
    - Arkaplanda çalışan uygulama/program yok

-> TOSHIBA SATELLITE L50-A1-1DJ PSKKE Windows 8.1 Single Language 64 bit Laptop

ve

-> Pirelli DRG A226G modem

kullanarak yaptığım ölçümlerde aldığım en yüksek değerler:
    75 mbps indirme - 6 mbps yükleme

Torrent'ta Health'i iyi olan, Ratio'su, Seed,'i, Leecher'ı çok iyi seviyelerde olan yani vızır vızır dönen dosyalarda en fazla 80 MBPS gördüm.

------------------------------------

KABLOSUZ BAĞLANTI İLE DURUM ÇOK DAHA VAHİM.

Normalde 20 mbps'nin altına asla düşmezken, telefondaki kızın çektiği ayarla 4 mbps gördü bu gözler.

Şu modem ayarları sayfasından (192.168.1.1) wireless kanalını da değiştirdim.

11
    1
    13
    Otomatik

Sırayla tüm bu kanalları denedim. Sonuç hep aynı. Olması gerekenden düşük performans.

• Bazarov0 B kullanıcısına yanıt
    sorunun kaynağı modem kablosuz ağı iyileştir seçeneğini kullan...www.superonline.net sitesinde giriş yap
    https://www.superonline.net/hesabim/urunler/fiber/ad8fd17e-6171-4596-b94f-bea8cac79f41/kablosuz-baglanti-iyilestirme
  • Bu turbo indir de bir sorun ya da kısıtlama mı var?

Akşamüstü başlattığımda 130Mbit görüyordu şimdi 25 görüyor, daha 6 7 saat oldu başlayalı.. Biraz fazla download yaptım ondan hattı sınırlamış olabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sweeny

Bu turbo indir de bir sorun ya da kısıtlama mı var?

Akşamüstü başlattığımda 130Mbit görüyordu şimdi 25 görüyor, daha 6 7 saat oldu başlayalı.. Biraz fazla download yaptım ondan hattı sınırlamış olabilirler mi?

Olmaması lazım hocam sonra denedinmi

• Defalarca Turbo aldım hız sorunsuz idi ama bu gece şimdi aldım 20 dk dır bağlantı yerlerde ! Mesaj geldi modem kapattım 2 kere "bunu yapmama gerek bile olmuyordu" ama yok yok.Acaba pazartesi arayıp söylesem yeniden tanımlarlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Defalarca Turbo aldım hız sorunsuz idi ama bu gece şimdi aldım 20 dk dır bağlantı yerlerde ! Mesaj geldi modem kapattım 2 kere "bunu yapmama gerek bile olmuyordu" ama yok yok.Acaba pazartesi arayıp söylesem yeniden tanımlarlar mı ?

Son durum nedir birde turboyu almak içtin kredi kartımı lazım yoksa faturaya mı ekliyor otomatik

• Halen düşük aradım sabah bıraz yukseldı hız ıslem yaptılar falan ama halen dusuk

Faturaya eklenıyor

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.