Şimdi Ara

Süperonline TILGIN modem ile birden fazla Wifi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Süperonline Fiber kullanıcısıyım. TILGIN modemim var.
    Ayarlarda birden fazla SSID ve LAN ayarı yapılabildiğini gördüm. Bunu deneyeniniz oldu mu?

Aslında şöyle bir şey yapmak istiyorum. Gelen misafirler genellikle internete bağlanmak istiyorlar ve ben onlarla hem wifi şifremi paylaşmak istemiyorum hem de benim ağımda gezmelerini istemiyorum.

İkinci bir SSID ile yayın yapsam, adına da misafir desem ve onları kendi ağımdan izole etsem bu mümkün mü?
    Mümkünse, onların hızını ve bazı özelliklerini sınırlayabilir miyim? Mesela her port açık olmasın, download yapamasın vb. gibi.
    Hatta sadece belirli web sitelerine girebilmelerini yada sadece maillerine bakabilmlerini sağlayabilir miyim?

• Bağlantı sınırlaması için muhtemelen tılgının gerçek yetkili şifreleri gerekiyor.
    Hani Süperonline şirketinin ne olursa olsun vermediği.
  • Birden fazla wifi açıp portları ayarlayabilirsiniz. Tilgin kullandığım zaman yapmıştım. Şu an pirelli var, o yüzden ayarları tam hatırlamıyorum.
  • TILGIN MODEM >KABLOSUZ>YENİ SSID>OLUŞTUR>WPA ETKİN>WPA2>PAROLA VE İSİM>UYGULA>AYARLARI KAYDET

KABLOSUZ LİSTENE BAK GÖRECEKSİN.AMA DATA KISITLAMASINI BİLMİYORUM. SEVGİLER..
  • aynı modem bende de mevcut fakat arada bir bağlantı kopuyo acaba wifi bağlantı konfigurasyonlarından olabilir mi 802.11ggibi standartlardan kaynaklanıyo olabilir diye düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi acaba teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.