Şimdi Ara

SUPERONLINE NETFLIX HIZ KESMESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
1
Favori
12.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be birtek ben değilmişim. Statik IP de kurtarmadı.. Hala Ashburn US..

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Merhaba, IP bloğunuzun değiştirilmesini isteyin. Bende de statik ip var. 213 bloğundan bir ip. 35 mbit de en az 25 - 30 ile indiriyorum netflix den.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Akilli tarife mi kullaniyorsunuz ? Belli zamanlarda 25 e dusen hani?

• quote:

Orijinalden alıntı: taydag

Merhaba, IP bloğunuzun değiştirilmesini isteyin. Bende de statik ip var. 213 bloğundan bir ip. 35 mbit de en az 25 - 30 ile indiriyorum netflix den.

213 lü statik ip aldım. Fast com 15-16 netflix 5.2 sabit tıkanıyor. Yönlendirme US Ashburn bunu bi çözebilsek

• fast.com da 35mbit hattım için 33-34mbit alıyorum ama yönlendirme ashburn US, sürekli US, hiç avrupa görmedim daha. 2 ay oldu bağlanalı ilk haftamda netflix çamur gibiydi, şimdi haftada 2 gün net bildiğiniz 144p seviyesinde. Adam akıllı bir tv zevkimiz var o kadar para veriyoruz onu da kullanamıyoruz. Dandik ötesi vodafonenet de bile 1 yıl hiç bu sorunu yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

fast.com da 35mbit hattım için 33-34mbit alıyorum ama yönlendirme ashburn US, sürekli US, hiç avrupa görmedim daha. 2 ay oldu bağlanalı ilk haftamda netflix çamur gibiydi, şimdi haftada 2 gün net bildiğiniz 144p seviyesinde. Adam akıllı bir tv zevkimiz var o kadar para veriyoruz onu da kullanamıyoruz. Dandik ötesi vodafonenet de bile 1 yıl hiç bu sorunu yaşamadım.

Hocam hiza bakma. Ping latency ye bakcan. 130ms fln ise unut 4k yi benimde 140ms cikiyor US de. Iptal ettim netflix i SOL i BTK ye şikayet ediceğim. Avukat metin hazırlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Hocam hiza bakma. Ping latency ye bakcan. 130ms fln ise unut 4k yi benimde 140ms cikiyor US de. Iptal ettim netflix i SOL i BTK ye şikayet ediceğim. Avukat metin hazırlıyor

Alıntıları Göster

fast üzerinden hız testinde ping 150-160 ms civarında. speedtest den bakarsan 8 ms. nasıl oluyor anlamış değilim.

Tv 4k değil, FHD ama sağolsun sol sayesinde onu da izleyemiyorum.

Hayır bir yıldır vodafonenet kullanıyordum, aynı sol altyapısı ile ama bir gün bile bu sorunu yaşamadım. Binada hem ttnet hem sol kutusu hem de kablonet var, bodrum kattan 14.kattaki evime kadar fiber kablo var ama tırt. wifi 6 modemi bile sıfır vermediler, eli yüzü pis. kaç kez şikayet ettim ama sol de bitmiş kalite olarak.

Turknet e başvurmuştum aslında, onlar da ttnet kurulum ekibini yönlendiremedi, 7 gün kurulum yapamadılar iptal ettirmiştim. Sonrasında ttnet e başvurdum onlar da kurulum ekibi zamanında gelmedi, sürekli salladılar, en son çare sol a geçiş yapmıştım ama bir adilik olur diye 1 yıllık abone oldum. SOL bitmiş.

• Selamlar ben de superonline altyapılı vodafone fiber'den geri superonline'a geçtim bugün. Sanırım büyük bir hata yaptım. Vodafone'da fast.com "Vodafone türkiye/netflix" sunucusuna bağlanırken şu an sizin gibi amerika ashburn'e bağlanıyor. 2 sene taahüt ayvayı yedim. Acaba 48 saat içinde geri iptal falan var mı bir araştıracağım hemen iptal etmeyi denicem. Siz ne yaptınız acaba ? Herhangi bir çözüm yok sanırım ?

@StreamRolleR

@MegaWolt38

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Selamlar ben de superonline altyapılı vodafone fiber'den geri superonline'a geçtim bugün. Sanırım büyük bir hata yaptım. Vodafone'da fast.com "Vodafone türkiye/netflix" sunucusuna bağlanırken şu an sizin gibi amerika ashburn'e bağlanıyor. 2 sene taahüt ayvayı yedim. Acaba 48 saat içinde geri iptal falan var mı bir araştıracağım hemen iptal etmeyi denicem. Siz ne yaptınız acaba ? Herhangi bir çözüm yok sanırım ?

@StreamRolleR

@MegaWolt38

İptal için başvursan bir sıkıntı çıkmaz sanırım, en kötü kurulum bedeli vs talep edebilirler. Hızınız 50mbit üstüyse sorun olmaz. Şuanda o sorun kalmadı bende ama wifi 6 modemden kaynaklı kopmalar fazla.

Superonline, kesinlikle eski superonline değil bana göre.

• quote:

İptal için başvursan bir sıkıntı çıkmaz sanırım, en kötü kurulum bedeli vs talep edebilirler. Hızınız 50mbit üstüyse sorun olmaz. Şuanda o sorun kalmadı bende ama wifi 6 modemden kaynaklı kopmalar fazla.

Alıntıları Göster

bende bakıyorum bu ara kablonet bitiyor 24 de superonline veya vodafone 100mbit düşünüyorum ama bu netflix olayı çok can sıkıcı tv de 1080p var ama cepte hdr+ desteği var sıkıntı olursa diye çekiniyorum

• quote:

Alıntıları Göster

Öğrendim 14 gün içinde iptal hakkım varmış, kurulum ve aktivasyon ücreti olan 550 lirayı istiyorlar. Amerikaya bağlanıyor fakat görüntü kalitesinde şimdilik bir sıkıntı göremedim birkaç gün hem sabah hem akşam testler yapıcam bir sıkıntı görürsem iptal ettirmeyi düşünüyorum.

edit: Şimdi detaylı bakıyorum Pc ve tv arasında ciddi bir fark oluşmuş. Amerikaya bağlanması mı yoksa modem kaynaklı mı emin değilim ama tv'de info'ya basınca 1.82 mbps/1080 yazmasına karşılık pixellenme var biraz ve akıcılık pc'den daha düşük frame atlaması oluyor muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 17 Ağustos 2021; 14:37:46 >

• Vodafone fiber hattım henüz iptal olmamıştı geri vodafone modemi takıp değerleri inceleyince fark olmadığını gördüm arkadaşlar iptal etmekten vazgeçtim. Yani Vodafone'da fast.com daha iyi evet, TR sunucuya bağlanıyor 6 ms çıkıyor, superonline amerika 130 ms fakat televizyonun info tuşundan açılan bilgilerde mbps değerleri bire bir aynı çıktı. Bu değerler açtığımız filmlere/dizilere göre değişiyor fakat her 2 iss'de de aynı değerlerde açılıyor. 4K'da durum ne onu bilmiyorum netflix paketim 4K değil fakat 4K'sı olan varsa reddit'ten baktım 15 mbps açılması gerekiyomuş. Normal 1080 için 2-3 mbps'ler yeterliymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: cs875

bende bakıyorum bu ara kablonet bitiyor 24 de superonline veya vodafone 100mbit düşünüyorum ama bu netflix olayı çok can sıkıcı tv de 1080p var ama cepte hdr+ desteği var sıkıntı olursa diye çekiniyorum

Alıntıları Göster

Kablonet hem netflix hem de steam de çok iyi diyorlar test sonuçlarında da öyleymiş ama sahada nasıl bilemiyorum. İlk 2 ay netflixte yaşadığım sorun şuan superonline da kalmadı ama wifi kopma sorunu devam ediyor. Modem kaynaklı da olabilir ama hala çözüm sunamadılar.

• Superonline rezilliktir. Statik IP de kurtarmaz. Avrupa sunucusuna bağlanmaz, bağlansa da 50 yi geçmez. Operanın düz VPN'i ile bağlandığımda bile (Amsterdam konumlu Avrupa) yine US'ye bağlanıyor ama ne hikmetse TR-US 20mbps alırken VPN ile bağlanınca VPN(Amsterdam)-US 50-60 altı olmuyor. Kısıtlama yapmadıklarını sürekli söylediler ama bu bile yeterli bir kanıt. 12'sinde taahhüt bitecek direk çıkacağım.

Not: Görüntü kalitesi çamurdan hallice. Pingler uçuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeviLofDark -- 19 Ağustos 2021; 14:18:31 >
  • Netfilix hız testi . Hızım 100 mbps fiber
    SUPERONLINE NETFLIX HIZ KESMESİ

• TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt

merhaba,

Statik IP yi 2 ay kulandım. Bursa yerleşik olamam rağmen beni İzmir'de gösteren bir IP bloğundan vermişlerdi. FAST hz testini yaptığımda 25-30 mbit arası hız alıyordum (Bağlantım 35 mbit fiber) . Speedtest testlerim de fena değildi. Genel anlamda lokasyondan bağımsız 30 mbit hız alıyordum sadece pingleri değişiyordu.

Superonline ın koyduğu wireguard gibi özel vpn protokol blokajlarının da kalktığını gördüm. Kısaca statik IP bir çok derdimi çözmüştü.

• taydag kullanıcısına yanıt
    Hocam 50 kullanan arkadaşım da ben de 25-30 alıyordum statik ip bir işe yaramamıştı 35de o hızları almak normal. Zaten sürekli USA sunucusuna bağlanıyordu fast üzerinden anca vpnle avrupaya bağlanıyordu ve 50 civarı alabiliyordum. Başka iss geçtim hız anlamında bir sorunum kalmadı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Hocam 50 kullanan arkadaşım da ben de 25-30 alıyordum statik ip bir işe yaramamıştı 35de o hızları almak normal. Zaten sürekli USA sunucusuna bağlanıyordu fast üzerinden anca vpnle avrupaya bağlanıyordu ve 50 civarı alabiliyordum. Başka iss geçtim hız anlamında bir sorunum kalmadı.

Merhaba hangi İss ye ve hiza gectiniz acaba, fast uzerinden hiziniz nedir? Sol 100 fiber kullaniyorum fast uzerinden gorebildigim 13-15 civari hep, gunduz saatlerinde arada 23-24 oluyor en fazla. Tv info tusundan baktigimda ya 1080p, gunduz izlersem de 7.260mbps 2160 cok nadir o da. Defalarca teknik servis geldi bakti, modem degisti, modem ac kapalarla avrupa sunucularina baglandi (italya, almanya, ingiltere) hic fark olmuyor. En son statik ip denedim o da cozum olmadi, taahhutumun bitimine on ay var biter bitmez degistirmek istiyorum superonline’ı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.