Şimdi Ara

SUPERONLINE NETFLIX HIZ KESMESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
1
Favori
12.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de oluyor bazen, mesela dün akşam görüntü netflixte çamur gibiydi.

• Superonline bence hiz kesmez Netflix'de...Netflix hiz keser..

Netflix pandemi doneminde gecen Nisan Mayis'da hiz dusuklugune gitti...Netflix ile gorustum yok diyor yalan soyluyorlar..

Superonline fiber ile o zaman hiz testi yaptim, 15 mps verecegine 7.62 mps verdi o zaman 4k ultra..

Kendi Telefonumu 4g Tv'ye tanittim modem gibi,yine ayni sonuc..Netflix ile alakali anlayacaginiz..

Suan Android tv'de Netflix hiz testi yapiyorum 35 Mps internetim,33 Mps hiz aliyorum sorun yok suan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 3 Ocak 2021; 0:52:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fafafa

Bu yılbaşından itibaren bende de bu netflix çözünürlük sorunu başladı. Daha önce hiçbir sorun yoktu. Müşteri hizmetleri hızı kısmadıklarını söylüyor. Denemediğim yol kalmadı. Diğer uygulamalarda görüntü cam gibi ama netflix tost makinesi kıvamında. Dnsler işe yamadı bende, cgn sorunumda yok. Çözüm yolu bilen var mı acaba. Speedtest te hız yüksek fast te sürünüyor.

aynı durum bende de var, teknik geldi aynı sorunu tespit etti. Turkcell saha ekibimiz sorununuzu çözdü diyerek kapatıyor talebi, ben de çözülmedi diyerek yeniliyorum. Biraz seyrettikten sonra düzeliyor gibi ama 100 mb için çok zayıf yayın, hdr lerde 4.10 mbps 1080 üzerine çıkmıyor.

• mrkaraburc kullanıcısına yanıt

3-4 yıl once sol kullanırken bende de aynı modem vardı. bu modemin arayuzunden dns degisebiliyor ama biraz ugrasmak gerekiyor tam olarak neredeydi tam hatırlamıyorum ama birincil yerel dns gibi bir ifade vardı lan ayarlarında olması lazım.

edit:dns ile cozulecegini pek sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 2 Ocak 2021; 23:15:38 >
  • Yaşadığınız durum temsili;

SUPERONLINE NETFLIX HIZ KESMESİ
  • Su an 4k Ultra izliyorum,olmasi gerektigi gibi,

• Backstreet kullanıcısına yanıt

Hocam o sol üstteki bilgileri ne şekil öğrenebiliriz :)

• AMC A kullanıcısına yanıt

Kumanda üzerinde info tuşu varsa basarak öğrenebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Superonline bence hiz kesmez Netflix'de...Netflix hiz keser..

Netflix pandemi doneminde gecen Nisan Mayis'da hiz dusuklugune gitti...Netflix ile gorustum yok diyor yalan soyluyorlar..

Superonline fiber ile o zaman hiz testi yaptim, 15 mps verecegine 7.62 mps verdi o zaman 4k ultra..

Kendi Telefonumu 4g Tv'ye tanittim modem gibi,yine ayni sonuc..Netflix ile alakali anlayacaginiz..

Suan Android tv'de Netflix hiz testi yapiyorum 35 Mps internetim,33 Mps hiz aliyorum sorun yok suan..

Netflix yaklaşık geçen yıl 2-3 ay bant genişliğinde kısıtlamaya gitti doğrudur ancak bu kısıtlama kalkalı aylar oluyor.

Konunun netflix ile alakası yok.

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Sağolasın hocam

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Neye gore degisiyor bu durum o zaman? Bende sorun yok mesela,kisitlamadan sonra olmadi hiz dusmesi vs..Neye gore degisiyor bu sorun?

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Ben de bilmiyorum açıkçası kimisinde hiç sıkıntı yok her daim 4K izliyor kimisi izleyemiyor.
    Bölgesel dar boğazlar mı var ben de bilmiyorum
  • Bu konuda SoL ile görüşmemde aldığım bilgi; normal internet erişiminin etkilenmemesi için zaman zaman özellikle video gibi fazla kaynak tüketen ancak acil olmayan iletişimlerin kısıtlandığını söylemişlerdi. Yani seçtikleri yöntem, artan ihtiyaca göre kapasiteyi artırmak değil, mevcut kapasite ile maçı idare etmek.

• Yeni yıldan sonra aynı problemler bende de başladı. 100 mbit hız var her uygulama akıcı netflix 480p

• Kablonet te şuan cam gibi, superonline kısıtlama yaptığını kabul etmiyor. Peki biz ne yapabiliriz. DNS falan bir işe yaramadı bende. Yılbaşında başladı ve devam ediyor. Daha önce bu sorun kesinlikle yoktu.

• Ben daha yeni kablonetten Superonline a gectim, bence bu sorun bölgesel. Kablonette iken 100 mbit kullaniyordum ve benim de çok kötüydü şimdi Superonline da çok iyi Netflix, 4K problem yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu takipteyim superonline geçmeyi düşünüyordum birde ne göreyim bu sorun var ağlayacağım şaka gibi bıktım iss araştırmaktan :(

• Sorun Netflix tarafında olabilir. api.fast.com/netflix/speedtest adresinden sorgulanınca Superonline için doğu amerikan nodelarını gösteriyor. Avrupa yerine Amerika üzerinden izleyince çamura sarması normal, ama bunu yapan Netflix gibi.

• Bir süre önce sorun düzeldi sanırım. Artık eskisi gibi net seyredebiliyoruz.

• Yeniden başladı amerika serverlarına bağlanıyor hız düşük yer Bahçeşehir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.