Şimdi Ara

Fiber Taaahhüt bedeli Ödemeden İnternet İptal Ettirme !(Altyapı yoksa) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
5
Favori
22.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tam ödemediler hocam daha 2 ay felan kaldı ama dediğiniz gibi alırlar :) neyse ben cezayı ödemeyimde onada razıyım. Birde turkcell tv felan var pakedin içinde onlar için ayrı bi kesinti yapmazlar demi hocam. Sonuçta 5i1 yerde paketin adı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Orijinalden alıntı: 4KiLL!

Arkadaşlar 6 ay önce TTnet taahütünü bozup 510 tl faturayı turkcell superonline ödemeyi kabul etti. Kapıma kadar geldiler 50 liralık paket yapcaz dediler 87 liralık paket yaptılar şimdidede alt pakete geçemiyosunuz diyorlar.Bende kurtulmak istiyorum ama malum 2 yıl taahüt var. Neyse sorum şu. Aboneliği turkcell hattı olan arkdaşımın üzerne yaptık ve Allahtan arkdaşın evinin bölgesinde fiber altyapısı yok. bende askere gitcem önümüzdeki ay. Şimdi gitsem ben taşındım desem sonuçta abonelik arkadaşın adına kayıtlı fiber yok diye taahüt ödemeden iptal ettirebilirmiyim. Birde bu başta 500 liralık ttnet parasını isterlermi. Yada ekstra para alıyorlarmı. Cevaplarsanız çok sevinirim.

o 500 TL'yi ödediler ise her türlü alırlar onun dışın da arkadaşın taşındım diyerek bölgesinde fiber olmadığını taahhütsüz iptalini isteyebilir.

Turkcell tv için extra ücret alırlar mı acaba hocam bilginiz var mıdır? Sonuçta benim talebim olmadı paketin içeriğinde var.

• merhabalar
    sadece su faturası yeterli olur mu? yoksa ikametgah istiyorlar mı yine de?
  • Benim de Kasımda taahhüt bitiyor, 3-4 ay içerisind taşınıcam bende bakalım gittiğim yerde fiber olacak mı?
    Olmazsa aynı sorunu bende yaşıycam gibi gözüküyor birde bende Turkcell TV+ var onu ne yapacaklar bakalım.
  • bana fatura çıkardılar adsl kullanabilirsiniz dediler ben kabul etmedim. 650 lira fatura. Nereye itiraz edecem şimdi? taşındığım yerde fiber hizmetleri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

bana fatura çıkardılar adsl kullanabilirsiniz dediler ben kabul etmedim. 650 lira fatura. Nereye itiraz edecem şimdi? taşındığım yerde fiber hizmetleri yok.
    Tüketici hakem heyeti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tüketici hakem heyeti

Alıntıları Göster
    Merhaba

Bu hafta yeni evimize taşındık. Sorguladığımızda fiber altyapı var gözüküyordu fakat dün eve gelen ekip apartmanda tesisatın olmadığını söylediler.

Eylül 2020’ye kadar taahhütümüz var, konudan yola çıkarak taahhütü fesetmek istiyorum fakat bir sorum var. Paketimiz fiber + akıllı telefon (HTC) şeklindeydi.

Taahhüt iptal durumunda verdikleri telefonu bizden alırlar mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FRIENDS

Merhaba

Bu hafta yeni evimize taşındık. Sorguladığımızda fiber altyapı var gözüküyordu fakat dün eve gelen ekip apartmanda tesisatın olmadığını söylediler.

Eylül 2020’ye kadar taahhütümüz var, konudan yola çıkarak taahhütü fesetmek istiyorum fakat bir sorum var. Paketimiz fiber + akıllı telefon (HTC) şeklindeydi.

Taahhüt iptal durumunda verdikleri telefonu bizden alırlar mı acaba ?

Alıntıları Göster
    Almazlar hocam telefonun direk fiyatını yansıtırlar taahhütsüz olarak verilen telefon,tablet gibi ürünler direk kişisel kullanım olduğu için geri alınmıyor diye biliyorum büyük ihtimal cihazın bedelini ödersiniz.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, teşekkür ederim.

Halledebilirsek sonucunu buraya yazarım.

• Konuyu hortlatıcam ancak bir nakil işlmi gerçekleşti, 150 tl istiyorlar, iptal etmenin bir yolu var mı? bu ücreti ödememenin?

Turkcell tv öneriyolar, 5 tl fazladan veriliomus. 58 tl yapar senede, 1 sene sonra iptal edersiniz dediler.

Mayıs da tahhüt vermiştim.
    Lütfen yardımcı olun.
  • tasındıgınız yerde sanırsam fıber varkı tasıma ışlemi yapılabiliyor o zaman zor iptal etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Konuyu hortlatıcam ancak bir nakil işlmi gerçekleşti, 150 tl istiyorlar, iptal etmenin bir yolu var mı? bu ücreti ödememenin?

Turkcell tv öneriyolar, 5 tl fazladan veriliomus. 58 tl yapar senede, 1 sene sonra iptal edersiniz dediler.

Mayıs da tahhüt vermiştim.
    Lütfen yardımcı olun.
    Fiber nakil işlemi olduysa yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frk61ylmz

tasındıgınız yerde sanırsam fıber varkı tasıma ışlemi yapılabiliyor o zaman zor iptal etmek
    arkadaslar gelip ne yapıyoki merkezden açsın hattı , ben kendim de bağlarım kabloları :))

Bu iş için bu bedel fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

arkadaslar gelip ne yapıyoki merkezden açsın hattı , ben kendim de bağlarım kabloları :))

Bu iş için bu bedel fazla.

Alıntıları Göster
    Gerçek Fiber denilen olay kullanıldığı için kabloları binanın genelde bodrum katından binanıza göre özel olarak getirmek zorundalar yani tak çalıştır hazır sistem olmuyabiliyor. (Site yapılırken fiber kurulup doğrudan bütün evlere hazır giriş verilmiş ise başka.)

Gerekirse matkap vb. aletler bile kullanmak zorunda kalıyorlar 1-1.5 saat uğraş verdikleri bile olabiliyor.

Tabi ortalamaya vurursak muhtemelen bu kadar sıkıntılı olmuyor yarım saatte hallediyorlar veya hazır sistem ise tak çalıştır bile olabilir. Pahalı olduğuna şüphe yok.

• quote:

Gerçek Fiber denilen olay kullanıldığı için kabloları binanın genelde bodrum katından binanıza göre özel olarak getirmek zorundalar yani tak çalıştır hazır sistem olmuyabiliyor. (Site yapılırken fiber kurulup doğrudan bütün evlere hazır giriş verilmiş ise başka.)

Gerekirse matkap vb. aletler bile kullanmak zorunda kalıyorlar 1-1.5 saat uğraş verdikleri bile olabiliyor.

Tabi ortalamaya vurursak muhtemelen bu kadar sıkıntılı olmuyor yarım saatte hallediyorlar veya hazır sistem ise tak çalıştır bile olabilir. Pahalı olduğuna şüphe yok.

Alıntıları Göster
    aynen 2 yıllık bina, kutuya geldi taktı modemi. merkezden internet gelmesini sağladı 15 dk durmadılar.

• Bu ters durum içinde geçerli mi yani turkcell adsl var bende ama turkcell fiber altyapı olan yere tasindigimda ücretsiz iptal edebilir miyim?

• Mesajım bulunsun lazım olma ihtiamli var, vodafone ceza kitlemeye kalkarsa tüketici hakem heyetine vereceğim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.