Şimdi Ara

Fiber Taaahhüt bedeli Ödemeden İnternet İptal Ettirme !(Altyapı yoksa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
5
Favori
22.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superonline dan cevap geldi fiber olmayan yerlere taşınanlar 30 gün içinde taşındığını gösteren belge sunar ise (Elektrik Su Faturası vb.) Cayma bedeli ödemez. Varsa tablet gibi kampanya cihazlarının kalan taksitleri ödenir.

Superonline Fiber kullanan arkadaşların en büyük sorunu fiber olmayan bölgeye nakil yaptığında Adsl hizmetine düşürülüp fazla fiyat ödemeleri ve taahhütlerinin 23 ay kullansalar bile yeniden 24 ay taahhüte MECBUR BIRAKILIYORLAR.

Hem internet hızınız kat kat düşüyor hem taahhüdünüz yeniden başlatılıyor hem de daha yüksek fiyatlar isteniyor.

Böyle durumlar için yönetmelik var ;

24 Ocak 2015 Resmi Gazete ;

Madde 16 (2) : Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

Birinci Fıkra ise : Tüketiciye sağlanan indirim bedelleri, cihaz veya diğer bedellerin tahsil edilmemiş toplamı.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150124-2.htm

Ayrıca Superonline'ın incelediğim taahhütnamelerinde taşınınca altyapı yok ise kişi adsl hizmetine düşürülür ve sözleşmesi yeniden başlar diye bir madde yok ki olsa bile yönetmeliğe uymadığından bu maddeye itiraz edilebilir.

Sonuç : Superonline veya başka bir firma taşındığınızda size taşınmadan önce ki hizmeti veremiyor ise taahhüt bedeli cayma bedeli ve diğer bedelleri ödemeden taahhüdü fes edebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 18 Temmuz 2020; 3:17:58 >

• Abonelik Sözleşmesinde ;

4.10 ABONE iletişim bilgilerinde olabilecek değişiklikler ile devir ve nakil taleplerini TURKCELL SUPERONLINE’a bildirmekle yükümlüdür. Belirtilen bildirimin yapılmaması nedeniyle doğacak her türlü sorumluluk ABONE’ye aittir. ABONE’nin adres değişikliği nedeniyle nakil taleplerinde, abonenin bulunduğu yerdeki altyapının yetersiz olması veya altyapının bulunmaması nedeniyle aboneye hizmet verememekten TURKCELL SUPERONLINE sorumlu tutulmayacak olup önceden ABONE’ye bilgi vermek suretiyle TURKCELL SUPERONLINE tarafından abonelik sözleşmesi feshedilecektir.

Burada hizmet veremez isek veremediğimiz hizmetten dolayı sorumlu olmayız diyor zaten biz hizmet veremediği için şikayet etmiyeceğiz hizmeti veremediği halde cayma bedeli istemesinden dolayı şikayette bulanacağız. Yönetmelik gayet açık.

Ayrıca abonelik sözleşmesinde ve taahhütte kişi fiber altyapısı olmayan yere taşınırsa hizmeti adsl üzerinden verilir gibi bir madde bulunmamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 20 Ocak 2017; 22:48:54 >

• Hocam konu için çok teşekkürler. Bende nasil halledeceğim diye kara kara düşünüyordum.

Ben kayseride ogrenciyim okulum bitiyor memlekete dönecem. Ocak ayina kadar taahhütlü so 50 mbit kullaniyorum. İkametgahim Aksaray'da kayseriye hic aldirmadim. Elektrik su faturasi gibi bir durumda yok. Bu durumda nasil cayma bedelsiz iptal ettirebilirim. Aksaraya gittiğimi nasil kanitlayabilirim ? Sıkıntı çıkartırlar mi. 1 hafta sonra döneceğim aksaraya simdiden arayip islemleri baslatmali miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben adsl kullanırken taşındığım yeni evimdeki binada sadece fiber kablolama yapılmış ve adsl hizmeti verilemiyordu.Aradığımda direk iptal ettiler,belge vs sormadılar taahüt cezası falan da ödemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarin arayacagim bende bakalim neler olucak. Fiber oldugu icin modemi de teslim etmem gerekiyor. Oda bi sıkıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: az093

Yarin arayacagim bende bakalim neler olucak. Fiber oldugu icin modemi de teslim etmem gerekiyor. Oda bi sıkıntı

Modemi bayiye teslim edip kağıt alacaksın teslim ettiğine dair. Adres olayına gelince Aksaray'a taşındım de taşındığım yerde Superonline fiber var mı diye kontrol edin eğer varsa nakil yapalım dersin onlar bakar yoksa adsl verelim derler sende eğer fiber altyapınız yoksa iptal edin adsl hiç kullanmam dersin ceza bedeli olmadan iptal ettir ısrar ederse veya ceza bedeli söyler ise yasal hakkın olduğunu resmi gazete de belirtildiğini Superonline resmi hesabından fiber altyapı yoksa iptal edileceğinin söylendiğini dersin.
  • Cok sagolun hocam.

• bende aynı durumdan sikayetciyim bakalım nolacak gıdecegım haftasonu..

gidecegım yerde adsl var 16mbpsye kadar turknet aknsız hızmet verırken bunlar bana aynı paraya 8mnps 50 gb vericekmıs saka gibi birde 24 ay bakalım noalcak tesekkurler anlatım ıcı ndenenecek bu yontem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

bende aynı durumdan sikayetciyim bakalım nolacak gıdecegım haftasonu..

gidecegım yerde adsl var 16mbpsye kadar turknet aknsız hızmet verırken bunlar bana aynı paraya 8mnps 50 gb vericekmıs saka gibi birde 24 ay bakalım noalcak tesekkurler anlatım ıcı ndenenecek bu yontem

Deneme yok hocam senin yasal hakkın olmaz diyemezler ben resmi Superonline hesabından defalarca bu cevabı aldım. Kesinlikle adsl geçmek zorunda değilsin arayıp söyle ben adsl kullanmıyacağım taşınacağım yerde fiber altyapınız yok adsl benim işime yaramaz hiç kullanmam daha iyi dersiniz işlemler ona göre yapılır.

Buyrun 1-2 ay önce aldığım cevap ;

Taşındığınız adreste Fiber altyapımız yoksa ve ADSL kullanmak istemiyorsanız herhangi bir cayma bedeli yansıtılmadan abonelik iptali sağlatabilirsiniz.
    Cayma bedeli alınmaması için iptal dilekçenizle birlikte ikametgah belgesi, elektrik ya da doğalgaz faturanızı iletmeniz gerekmektedir

• AYNI durum bizimde başımızda. Annem yurtdısına gitti.
    aboneliği dondurduk Benim evimde internet hattı yok. ne fiber ne adsl . altyapı yok Bu adrese tasınmıs gibi nakil başlatsam elektrik su ft vs isterlermi?
    Annemin adresi ile benim adresim farklı. abonelik annemin adına Adres nakli yapmadan annem nakil istese belge istenir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus_123321 -- 20 Haziran 2017; 16:36:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus_123321

AYNI durum bizimde başımızda. Annem yurtdısına gitti.
    aboneliği dondurduk Benim evimde internet hattı yok. ne fiber ne adsl . altyapı yok Bu adrese tasınmıs gibi nakil başlatsam elektrik su ft vs isterlermi?
    Annemin adresi ile benim adresim farklı. abonelik annemin adına Adres nakli yapmadan annem nakil istese belge istenir mi?

Hiç bir altyapı yoksa sadece ikametgah isterler direkt iptal edilir cezasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

ikametgah falan veremiyoruz. annemin adresi başka benimki başka. sıkıntı olur mu?
  • quote:

quote:

quote:

ikametgah falan veremiyoruz. annemin adresi başka benimki başka. sıkıntı olur mu?

Kardeşim abonelik kimin üstüne ise o ikametgah belgesi vermek zorunda. Veremezseniz sıkıntı olur ceza çıkarırlar adam kanıtla diye ikametgah istiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeşim abonelik kimin üstüne ise o ikametgah belgesi vermek zorunda. Veremezseniz sıkıntı olur ceza çıkarırlar adam kanıtla diye ikametgah istiyor.

yukarda bu şekilde yazılmıs. ONdan sordum

Ben adsl kullanırken taşındığım yeni evimdeki binada sadece fiber kablolama yapılmış ve adsl hizmeti verilemiyordu.Aradığımda direk iptal ettiler,belge vs sormadılar taahüt cezası falan da ödemedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yukarda bu şekilde yazılmıs. ONdan sordum

Ben adsl kullanırken taşındığım yeni evimdeki binada sadece fiber kablolama yapılmış ve adsl hizmeti verilemiyordu.Aradığımda direk iptal ettiler,belge vs sormadılar taahüt cezası falan da ödemedim

Deneyin şansınızı yeni adresinizi söyleyin kontrol ettiklerine hiç bir altyapı göremeyecekleri için direkt iptal edebilir lakin sizden belge isteme hakları var isterseler belge vermek zorundasınız.

• Hocam gecenlerde mersinde gittim eskisehirden halledin dedi eskisehire tasindik is guc mhyi arayinca adsl yoksa cayma bedeli falan diyince mesaj attim hesabimdan genel müdürlüğe gidiyor diye ordan aradi adres aldi basladi adsl diye tahhut belgesindedeyok zaten almiyorum dedim tamam faks cekin ikametgah falan dedi yollayacagim yarin konu icin tesekkurler eger adsl deseydi sizin attiginiz resmi gazete yazisiyla tuketici heyetine vericekdikm

4ay kalan tahhhut icin 24ay vermek sacma

Bu arada superonline 16mbps 50gb 59diyordu turknet aknsiz 16alicagim aradim baslattim islemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 4 Temmuz 2017; 11:50:28 >
  • peki fiber internetin yanında turkcell TV+ ve sabit hat alırsak aynı şekilde hiç bedel ödemeden iptal edebiliyor muyuz?
  • Arkadaşlar merhaba konu ile ilgili bir bilgim yok bilgisi.olsn varsa aydınlatırsanız sevinirim..

Superonline adsl kullanıyordum,tasındım.nakil için müşteri hizmetlerini.aradım 7 gün içinde olur.dediler. Hafta sonu bn şehir dışında iken gelmişler eve, ev arkadaşım açmış kapıyı güya işlemi yapıp gitmişler ama evde hala internet yok. Tekrar müşteri hizmetlerini.aradım elektrikçi çağırıp halledin diyor bizlik birşey yok.aşagıdaki kutuda portlar vs. Varmış bağlantı yapılması gerekiyornuş.. Du ru m nedir ne yapmam gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wesile -- 17 Eylül 2017; 22:4:17 >
  • Arkadaşlar 6 ay önce TTnet taahütünü bozup 510 tl faturayı turkcell superonline ödemeyi kabul etti. Kapıma kadar geldiler 50 liralık paket yapcaz dediler 87 liralık paket yaptılar şimdidede alt pakete geçemiyosunuz diyorlar.Bende kurtulmak istiyorum ama malum 2 yıl taahüt var. Neyse sorum şu. Aboneliği turkcell hattı olan arkdaşımın üzerne yaptık ve Allahtan arkdaşın evinin bölgesinde fiber altyapısı yok. bende askere gitcem önümüzdeki ay. Şimdi gitsem ben taşındım desem sonuçta abonelik arkadaşın adına kayıtlı fiber yok diye taahüt ödemeden iptal ettirebilirmiyim. Birde bu başta 500 liralık ttnet parasını isterlermi. Yada ekstra para alıyorlarmı. Cevaplarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4KiLL!

Arkadaşlar 6 ay önce TTnet taahütünü bozup 510 tl faturayı turkcell superonline ödemeyi kabul etti. Kapıma kadar geldiler 50 liralık paket yapcaz dediler 87 liralık paket yaptılar şimdidede alt pakete geçemiyosunuz diyorlar.Bende kurtulmak istiyorum ama malum 2 yıl taahüt var. Neyse sorum şu. Aboneliği turkcell hattı olan arkdaşımın üzerne yaptık ve Allahtan arkdaşın evinin bölgesinde fiber altyapısı yok. bende askere gitcem önümüzdeki ay. Şimdi gitsem ben taşındım desem sonuçta abonelik arkadaşın adına kayıtlı fiber yok diye taahüt ödemeden iptal ettirebilirmiyim. Birde bu başta 500 liralık ttnet parasını isterlermi. Yada ekstra para alıyorlarmı. Cevaplarsanız çok sevinirim.

o 500 TL'yi ödediler ise her türlü alırlar onun dışın da arkadaşın taşındım diyerek bölgesinde fiber olmadığını taahhütsüz iptalini isteyebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.