Şimdi Ara

SüperOnline'la bitmeyen sorunlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Süperonline ile yaşadığım sorunu dile getireyim.Taşındığımız gün fiber süperonline var sadece burda aradık bayiyi kart bırakmışlar. Geldiler eve çalışanlar,biz sınırsız kota paket istediğimizi söyledik ve hızıda 25 yada 50 mb civarı olsun dedik.Yıl olmuş 2017 zaten biz gibi aktif kullanıcılar napsın kotalı interneti

Birşey bilmeyen çalışan arkadaşta 50mb hız ile sınırsız internet var dedi 200 gb dolunca hızı 25'e düşücek dedi.
    fiyatıda uygundu yani bizde iyiymiş dedik alalım dedik.

Şimdi sorunlara başlayalım internet bağlandı ve wifiden sadece yan oda ve modemin bulundugu odada çekiyor.

Yani modem ile benim odamın arasında 1 oda var ve ordan 50 mblik hız 1mb bile zor geliyor.(yaklaşık 5 metre yani)
    Aradım ve düzelmiycekse ordan oraya iptal ettirmek istiyceğimi söyledim, tabi biz burdan ayar çekeriz felan gibi güncellenir gibi düzelir dediler bizi oyaladılar ( zannediyorum ki oyalamaların sebebi düzelmiycek ve 15 gün olan interneti iptal hakkımın dolması için oyalıyorlar)

Öyle böyle derken bekledik bekledik en son olmayınca teknik servis geldi baktı halledemedi anormal böyle olmaması laızm dedi şaşırdı.
    Gittiler aradı süperonline oldu mu sorun diye yok dedik sonra tekrar geldiler ve bu seferde bahaneye bakın duvarlar kalınmış sinyal gitmiyormuş internetle aram 5 metre sadece ne kadar kalın olabilir şatoda mı yaşıyoruz?

Tek çare olarak Kendilerinin sattığı 150 tl civarı olan tplink aldık sinyal dagıtıcı az çok hallettik sorunu tp linkte 10 günden aşagı gelmedi zaten

Asıl gelelim soruna aradan zaman geçti bi baktın internet girmiyor Bizim internet kotalıymış!!!
    200 gbdan sonra hızı düşmüyormuş,tümden kesiliyormuş gelen çalışan bize 200den sonra hızı yarıya düşüyor dedi, o bize neti bağlayan arkadaşta işten ayrılmış zaten.

Ve biz aradık süperonline dedik biz bunu almadık,hata varsa telafi edeilir vs dediler sonra dönüş yaptılar siz onaylamışsınız diye ulan zaten adam bana söylüyor tarife olarak bu diyor, biz öyle tamam olsun dedik kotalı mı olsun dedik adamın sundugu tarifeyi onayladık. Ne yapalım adam dogruyu sundu mu diye 40syfalık kadıgı okuyup mu yapalım?
    Şimdi ben kotalı kullanamayacagım için yani doluyor nasıl bir yola başvurmalyım? Bana sınırsız diye kotalı tarife vermiş arkadaş.

• Okumasanız bile en azından göz gezdirseydiniz hızlar ve kotalar için ayrıca galiba 14 gün iptal etme süreniz var veya üst pakete geçebiliyorsunuz diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Dostum kotalı oldugunu ay sonunda farkettim kota dolunca 14 gün geçti zaten ilk 10 gün felanda odamdan çekmedigi için adam gibi kullanamadım

Ve adam evime geliyor şunu baglıyorum dedi bizde öyle yaptık yani

• PcMert kullanıcısına yanıt
    Çok ters bir durum ne yazık ki. Platgin pkaetlere geçiş imkanınız var mı acaba bir mh ye sorun derim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Onların fiyatları nedir acaba? 80i felan aşma şansımız yok

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ters hocam bağlayanı birdaha görebilsek zaten

25mbps 89 galiba

Üst pakete geçiş imkanı var diye biliyorum (üst fiyat anlamında galiba)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 9 Ağustos 2017; 17:51:41 >
    @Mr.Data da yazmış tek alınabilir tarife var o da 24Mbps full sınırsız 89TL. Dilerseniz BTK'dan zorlayın iptal ettirmekl için. Başka İSS'e geçersiniz.

• hicbir iss de 50mbit akk sonrasi 25mbite dusmez, dediginiz gibi aktif bir kullani iseniz bunu zaten biliyor olmaniz gerekirdi.

• DarthLuca D kullanıcısına yanıt
    Eski internetim 25mb di 3'e düşüyordu onların farındayım

Gelen eleman öyle söyledi direk çalışan bunu yapalım dedi bne olsam şöyle yapardımı geçelim eleman geliyor özellgini söylüyor hoşunuza gidiyor sonra dur bi internetten bakaıym eleman dogru mu söylüyor diye kim der?

Süperonline fiberde vardır diye düşünmüşüzdür yani sorgulamak akıla gelmiyor bazen ki

Bağlatan elemanda işten ayrılmış şansa
  • Superonline kullanıcısyım, ne burda ne de başka bir ISS'de duymadım AKK bitti mi internetin tümden kesildiğini.

Bir de bu duvar olayını küçümsememek gerek, eski evimizde bende neredeyse tam çeken kablosuz internet bir yandaki odadan hiç çekmiyordu. Enteresan işler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.