Şimdi Ara

Superonline Huaweii modeme router bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
1.794
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Superonline Huaweii modeme router bağlamak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3022 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Sabahtan beridir şu işi halletmeye çalışıyorum fakat olmuyor. Superonline'ın verdiği modem gerçekten rezalet, wifi yan odadan anca çekiyor. Bir arkadaşıma yurt dışından D-link modem aldırttım fakat modem Adsl/router adı altında. Evin en uç noktasından bile full çekiyor hatta sokakta gelirken bile bağlanıyor o kadar güçlü, lakin bir türlü kuramadım. D-link modem arayüzü aşırı karmaşık ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Huawei modemin lan girişinden dlin'k in lan girişine ara kablo çekiyorum fakat internet sınırlı gözüküyor. D-link'in ip sini 192.168.1.1 den 1.3 e falan aldım, internette 1.252 ye falan alın diyorlardı fakat d link 1 ile 9 arası bir sayı girin diyor. Dhpc'yi kapattım yine olmadı. Dlink hızlı kurulumda "bridge" kurulu yaptım yine olmadı.

Tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Superonline izin vermiyor mu yoksa başka modem kullanmaya? Benim bildiğim router bağlayıp onu sadece wi-fi olarak kullanmak gayet normal birşey.

Bütün gün bununla uğraştım gerçekten olmuyor, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

|
    |

• Yarbay
    3022 Mesaj
    yok mu yardımcı olacak?
    |
    |
    yardımcı olacak var mı.
    |
    |
    Merhaba öncelikle aldığınız dlink modemin arayüzü ne girip modem özelliğini kapatıp router modunda çalıştırman gerekiyor daha sonra Huawei modemininden bir portundan dlink in arkasındaki bi porta takarak yayın yaptı ra bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: wbbox

Merhaba öncelikle aldığınız dlink modemin arayüzü ne girip modem özelliğini kapatıp router modunda çalıştırman gerekiyor daha sonra Huawei modemininden bir portundan dlink in arkasındaki bi porta takarak yayın yaptı ra bilirsin.

tam olarak nerden kapatabilirim?
    |
    |
    Cihazların arayüzüne göre değişiklik göstermekte yalnız temel herşey aynı burdan nasıl yapılacağına dair bilgi alabilirsin.Çözüme ulaşacağına eminim.

http://wbbox.blogspot.com.tr/2016/12/modemlerde-bridge-kopru-modu-nedir-nasl.html
    quote:

Orijinalden alıntı: wbbox

Cihazların arayüzüne göre değişiklik göstermekte yalnız temel herşey aynı burdan nasıl yapılacağına dair bilgi alabilirsin.Çözüme ulaşacağına eminim.

http://wbbox.blogspot.com.tr/2016/12/modemlerde-bridge-kopru-modu-nedir-nasl.html

tamamdır hocam oldu. Ben dhpc server'ını kapatmıyormuşum o yüzden olmuyormuş, teşekkürler.
    |
    |
    Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
SEO
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.