DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.508
Cevap
78
Favori
112.968
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1470 Mesaj
      19 Mayıs 2018 23:44:46
      quote:

Orijinalden alıntı: krampon kelebeği

arkadaşlar bu modemin ayarını en ideal nasıl yapmamı önerirsiniz?
      Eğer modeme uzak noktalardan da bağlanacaksanız en stabil yöntem:

2.4 ghz, 802.11 b/g/n, 20 mhz dir ve 72 mpbs üst sınır ile bağlanabilirsiniz. 40 mhz de stabil çalışmıyor o yüzden 144 mpbs bağlanamıyorum benim modemde. Malesef modem problemli.

5ghz de iyi gibi ancka onun da kapsama alanı çok dar, başka odaya gittiğinizde direk dalgalanma ve kopma başlıyor bağlantıda.

• Binbaşı
      1552 Mesaj
      21 Mayıs 2018 03:35:08

Ben bu şekilde kullaniyorum max 150mbps

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=132844267

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      krampon kelebeği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Binlerce Top ve Tüfek, Yapamaz Aslâ, Göz Yaşının Seher Vakti Yaptığını,
      Düşman Kaçıran Süngüleri Çok Def’a, Toz Gibi Yapar, Bir Mü’minin Düâsı.
    • Çavuş
      61 Mesaj
      21 Mayıs 2018 04:48:26

20/40 ayarındaydı 20 yapmıştım önceden kötü olmuştu dün 40 yaptım şu an daha iyileşti. 5g evin her yerinde idare edecek düzeyde oluyor tek oda hariç. yani onda hiç sıkıntım olmadı diyebilirim, mobil hariç. demek ki eve göre kişiye göre değişiyor bu ayarlar.

yine sorun olursa bunu deneyeceğim. 1-2 gündür düzeldi şu an hiç oynamamam iyi olur :) teşekkürler
      |
      |
      Bahsedilenler: Cnrps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör lodos denizcisi

• Binbaşı
      1552 Mesaj
      21 Mayıs 2018 04:56:46

Rica ederim.
      Gercekten bu modemin kablosuzu berbat.
      Eski zyxel P-660W-Tx adsl modem vardi. Köprü modunda kurulum yaptim ve hg255s e bagladim, access point olarak kullaniyorum. Hg 255 ile yanyana duruyorlar. Modemlere uzak balkona gidiyorum, balkona her iki modemin sinyali de geliyor tek diş fakat zyxel ile internete rahatça girebiliyorken hg255 ile giremiyorum. Çok saçma bi durum. 2010 teknilojisindeki bir modem karşısında bile performans sıfır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      krampon kelebeği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      453 Mesaj
      22 Mayıs 2018 14:46:08
      Arkadaşlar önereceğiniz router veya powerline tarzı bir ürün var mı? Şuan donanımhabere bile zar zor giriyorum. Modem arada düzgün çalışıyor, arada ise deliriyor. Kurtulmak istiyorum şu rezillikten.

iPhone 6 Space Gray 64 GB

Msi Ge62VR - i7 7700HQ - Gtx 1060 - 256 GB SSD - 1 TB HDD - 8 GB Ram
    • Yarbay
      3033 Mesaj
      22 Mayıs 2018 14:49:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Dexsite

Arkadaşlar önereceğiniz router veya powerline tarzı bir ürün var mı? Şuan donanımhabere bile zar zor giriyorum. Modem arada düzgün çalışıyor, arada ise deliriyor. Kurtulmak istiyorum şu rezillikten.
      modemin adrsinden fabrika ayarlarına dönüp dener misiniz?

Hiç ayar yapmayın. Şifre bile değiştirmeyin. Default şifresini kullanın

• Yüzbaşı
      453 Mesaj
      22 Mayıs 2018 14:54:47

Hocam şimdi baktım da modem salonda dibine gidince 40 mbit falan almaya başladı. Ama normalde ben kendi odamdan 20-25 mbit alıyordum. 3-4 çizgi çekmesine rağmen odada 0.5 mbit falan çekiyor. Bunu nasıl çözebilirim? TPlink AV500 powerline wifi düşünüyorum. Sizce nasıl olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      pphammer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 6 Space Gray 64 GB

Msi Ge62VR - i7 7700HQ - Gtx 1060 - 256 GB SSD - 1 TB HDD - 8 GB Ram
    • Yarbay
      3033 Mesaj
      22 Mayıs 2018 14:59:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Dexsite

Hocam şimdi baktım da modem salonda dibine gidince 40 mbit falan almaya başladı. Ama normalde ben kendi odamdan 20-25 mbit alıyordum. 3-4 çizgi çekmesine rağmen odada 0.5 mbit falan çekiyor. Bunu nasıl çözebilirim? TPlink AV500 powerline wifi düşünüyorum. Sizce nasıl olur?
      Dediğiniz konuda çok bilgili değilim.
      Modemin wifi si tıkanınca hemen fabrika ayarlarına dönüyorum.
      |
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      22 Mayıs 2018 19:10:35

Merhaba ben av500 nano kullaniyorum yaklasik 1.5 yildir. Wifi ozelligi yok benimkinde ben kablo ile kullaniyorum hicbir sikinti olmadan 100mbps ye kadar gordum turbo butona bastigimda normalde 50mpbs kullaniyorum ayrica cihazim modemden cok uzak olmasina ve tesisat kalitesiz olmasina ragmen. Alabilirseniz hem wifi hemde kablolu powerline 3 lu set var ondan alin. Tabi direk duvara takmaniz gerekiyor coklu prizler hiz dusumu yapabiliyor ve ayrica korumali prizde calismiyor powrline adaptorler. Coklu prize takacaksaniz coklununda kaliteli olmasi gerekiyor ben 2 farkli cokluda denedim birinde 25 mpbsyi gecemedi digerinde 100mpbs gordu tabi coklularda ilk prize takmak gerekiyor. Eger cok guc tuketen bir cihaz powerline ile ayni prizde calisiyorsa hiz dusuyor mesela firin camasir makinesi kosu bandi mikrodalga gibi. Ben pc ile ayni 6li prizde calistiriyorum 100mpbs gordum pcde 750w psu olmasina ragmen. Ama ayni prize bagli olmadiklari halde ayni elektrik hattini kullandiklari icin bazen camasir makinesi calistiginda hiz 10 15 mpbs dusebiliyor. Ancak sonucta boyle cihazlar surekli calismadigi icin benim icin sorun teskil etmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Dexsite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
Yeni Abonelik d-smart
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.