Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Hdd nin dosya sistemi HFS+ veya Fat32 ise çalışıyor bilginize

buna bağlı sanırım , ancak hddyi boşaltmadan değiştirme imkanım da yok malesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. İş yerimde eskiden Airties 5650 kullanıyordum. Modam arayüzünden bir bölümde alabileceğim max hız ve bana verilen hız gibi değerler yazıyordu. Şimdi fiber internete geçtim. HG255s yolladılar. Bölgemde 1000 mbps internet hızı desteklendiği söylendi. Modem arayüzünden girip teyit etmek istedim fakat o bölümü bulamadım. Nasıl teyit edebilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonanımcıAhmetD

Merhaba arkadaşlar. İş yerimde eskiden Airties 5650 kullanıyordum. Modam arayüzünden bir bölümde alabileceğim max hız ve bana verilen hız gibi değerler yazıyordu. Şimdi fiber internete geçtim. HG255s yolladılar. Bölgemde 1000 mbps internet hızı desteklendiği söylendi. Modem arayüzünden girip teyit etmek istedim fakat o bölümü bulamadım. Nasıl teyit edebilirim ?

bunu bende arıyorum bulamadım yardımcı olurlarsa teşekkür ederim.

Bu modemde DNS ayarı varmış sanırım ben bilgisayardan dns değiştirip giremiyorum modem arayüzünden de denedim olmadı

• Denerod D kullanıcısına yanıt
    hocam olmuyor bende

• IsO6 kullanıcısına yanıt
    hocam neyi denediysem denedim olmadı :(

• Leonardo DiCaprio. kullanıcısına yanıt
    Hocam frekansi 40 mhz yapinca ag baglanti hizi yukseliyor

• DonanımcıAhmetD kullanıcısına yanıt
    Öyle bir teyit bölümü mevcut değil fiber kablo ile 1000mbit alırsınız sorun değil converterı değiştiricek 1000lik takıcak hepsi o

• Vodafone ve HG255 kullanıyorum. Kullanıcı adı ve şifrem elimde var, ben şimdi Asus veya TP-link router alırsam HG255'i devreden çıkartabilir miyim?
    MAC adres kopyalamadan yapan var mı?
  • meke kullanıcısına yanıt
    routerın seri numarasını kontrol ediyor interneti keserler...
    Kopyalayraı kullanıyorum ama kopyalamayıncada çalışıyor sokıntı yol mac adresi kontrolü fttb yapılıyor olmalı benimki ftth fiber kablo modemin dibine kadar geliyor converter ile dönüştürüp kullanıyorum

vdf da izin veriyor diye biliyorum istesen bir vdf ara sor, router alırken ne olur olmaz mac clone özellikli olanları tercih edin.
  • Teşekkürler, Evime kadar fiber geliyor, HG255 evveli PON cihazı var.

Hali hazırda elimdeki Zyxell 3312 ile denedim olmadı. Muhtemelen seri numarası kontrol ediyor, çünkü aynı modemi bir evvelki SOL ile de denemiştim yine olmamıştı.
  • FReeStyLeMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, işe yaradı
  • Son bir kez daha sorayım, DSL Modem değil Router alacağım, doğru mu?
    PON'a bağlayıp kullanıcı adı, şifre ve MAC adres kopyalayıp çalıştıracağım.

Teyit istememin sebebi, modem diyen var, router diyen var, DSL model ASUS bağlayıp çalıştırdım diyen var.
    @zaq999 @imhotep_of_grudge @luzumsuzdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 14 Mart 2018; 15:1:29 >
    onun için wan şifresini alman şart son dönemde farklı router kullanımı olduğundan seri no kontrolünede başladılar... + DSL model dediği modelin VDSL ve fiber desteğide var... ucuzda değil... forumda konusu var dene belki şifreyi alabilirsin...
  • imhotep_of_grudge kullanıcısına yanıt
    Ben zaten Vodafone'a geçtim, kullanıcı adı/şifreyi paylaştılar.
    Emin olmaya çalıştığım HG255 yerine sadece router mı alacağım, yoksa DSL Modem router mı?
    fiber destekleyen router alman gerek... portları gigabit olursa daha iyi performans alırsın... fiber aygıttan çıkan ethernet kablosunu wan yazan yere takacaksın gerisi kolay...
  • Ambarad kullanıcısına yanıt
    Bence WAN şifresinin verilmemesinin nedenlerinden birisi budur. Adamlar tam çakal.

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu
    Elinizde cihazın mavi portuna pondan çıkan kabloyu takıp mac clone yapıp kullanabilirsiniz çalışmıyorsa diğer cihazlarda da çalışmaz boşuna almayın.Altyapı farklı demek ki.Fakat şifreniz sadece rakamlardan oluşan bir şifre değil mi yanlış almadıysanız gidip asus router da alsanız çalışmaz.Sistemler değişik sol altyapısında benim eve CAT kablo geliyor gözüküyor oysa fiber kablo var hatta kendim bizzat arayıp söyledim düzeltin diye inanmadı resim istedi gönderdim sorun yoksa öyle kullanın işte size ne gibisine getirdiler ancak anladığım bize FTTH diye FTTB veriyorlar sanırım emin değilim bana gelen fiber kablo otoparkın ordaki bir switchtden geliyor bu switchede turuncu kablolar gidiyor hani bütün evlere yeticek kablo kadar kablo geçmiyor içlerinden bu kesin aynı fiber kılı paylaşımlı olarak kullanıyoruz buda FTTB oluyor teknik bilgi eksikliğim yok ise.
    Düzeltme:Heryerde yazım hatası var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 15 Mart 2018; 15:58:19 >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Evet durum çok şüpheli.
    Elimdeki Zyxell Mac adres kilitli, TTnet kampanyasından alınmış bir model ve MAC Adres değişmiyor.
    Başka arkadaşlar da yorum yaparken hep MAC Adres klonlama ile çözmüüşler, şimdilik o eksik.

Zaten HG255'in wireless performansı düşük, çekim alanı kısıtlı ve takılmalar oluyor, her halükarda Access Point alıp kullanacağım.
    Router alayım çalışırsa çalışır, çalışmazsa AP yaparım diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.