Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam teorikte 867 Mpbs= 108 MB/sn ye,ben klasik HDD ler ile 50 MB/sn zaten hergün alıyorum.Bir keresinde Ad-hoc bağlandığım anlık olarak o değeri okudum,ne kadar doğrudur bilmiyorum.Ancak Asus kendi dongle nı kullanırsan o hızları bulacağını gösteren broşürler yayınlıyor,youtube da test videolarıda var, 10 ft da 800 Mbpss yi görüyorlar,ben usb wifi için o kadar para vermek istemediğim için böyle takılıyorum işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Hocam teorikte 867 Mpbs= 108 MB/sn ye,ben klasik HDD ler ile 50 MB/sn zaten hergün alıyorum.Bir keresinde Ad-hoc bağlandığım anlık olarak o değeri okudum,ne kadar doğrudur bilmiyorum.Ancak Asus kendi dongle nı kullanırsan o hızları bulacağını gösteren broşürler yayınlıyor,youtube da test videolarıda var, 10 ft da 800 Mbpss yi görüyorlar,ben usb wifi için o kadar para vermek istemediğim için böyle takılıyorum işte.

Teorikte 867 mbps çift yön için geçerli. Aynı anda hem upload hem download. Tek yönlü veri transferinde o hızın yarısını alırsınız.
    50 MB = 400 mbit ise teorik hıza çok yakın değer, herhalde binada sizden başka 5ghz kullanan yok yada binanızı yapan müteahit malzemeden hiç çalmamış diğer wifi sinyallerini iyi kesiyor duvarlarınız.

• arkadaslar bu modeme sahibim ağdaki cihazların hızlarını nasıl sınırlayabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba
    ben Turk.net kullanıcısıyım ve bu modemi bugün 2. el aldım, bir kaç konuda turknet uyumlu olduğunu gördüm türknet vdsl2 modem olmalı diyor bende dediğim gibi ona istinaden aldım, ve bilgilerimi girdim fakat internet yok modem de sadece wlan ışığı yanıyor, varmıdır konu hakkında bir bilginiz ?
  • vatanist V kullanıcısına yanıt
    hg255s modem değil bir router. sizin ihtiyacınız olan bir vdsl modem.

• DivingDeep kullanıcısına yanıt
    yani boşuna mı almış oldum ben bunu ?
  • muratai kullanıcısına yanıt
    benle beraber 6 tane 5ghz sinyali var
  • Şunun artık lütfen root passwordunu bulun ya da bir şekilde wan şifresini öğrenin çıldırıcağım süperonlineda ısrarla modemimi değiştirmiyor kıracağım yakında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheContact

Şunun artık lütfen root passwordunu bulun ya da bir şekilde wan şifresini öğrenin çıldırıcağım süperonlineda ısrarla modemimi değiştirmiyor kıracağım yakında.

Öyle bir dünya yok. HG255s de ne şifre alırsın ne root.

hg253s e değiştirdim ben rahat ettim aldım wan şifremi oh mis.
    Ne dedin de değiştirdiler

• Benim modemi bugün ZTE ile değiştirecekler. Bunda wan şifresini bulabilir miyiz araştırıp bilgi veririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheContact

Ne dedin de değiştirdiler

izmirde superonline bayiye gittim (barış iletişim) benim eve bakan, ellerinde 253s vardı, önce üst paketi satmak istediler sonra baktılar yılmıyorum yemiyorum modem değişikliğini yaptılar.
    çok iddialı olmuş :)
  • Bu modemi taktıklarından beri her gün en az 10 kere internetim kesiliyor ve sorun şu, wireless üzerinden bağlı olan tüm cihazlar aynı anda modemden kopuyor. WPA2PSK yerine WEP yaptığımda bu sefer internet hızım 0.01 mbps'ye kadar düşüyor. WPA/WPA2 yaptığımda hiç bağlanılmıyor zaten. Bu modelin encryption konusunda çok ciddi sorunları var ve defalarca iletişime geçmeme rağmen müşteri hizmetleri neden bahsettiğimi bile anlamıyor. MAC filtreleme kullanıp encryption'ı kapatmaya çalışınca da arayüz buna izin vermiyor. Root şifresi olmadığı için bu işlemi de yapamıyorum ve işlemi müşteri hizmetlerine de yaptıramadım. Orada oturan insanların tek bildiği şey kanal değişimi sanırım. Bunu alıp HG253s takın desem bir sonuç alabilir miyim, var mı böyle yaptıran?
  • pexalol P kullanıcısına yanıt
    kendi routerın varsa peşine tak rahat et,hg253 taksan sorunların çözülmeyecek ki,her zaman kendi routerını kullanmak zorundasın
  • pexalol P kullanıcısına yanıt
    ZTE H267a talep edin. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

• Hocam bu modem yeni dağıtılmaya başlanmış anlaşılan burada da konusu var haziran da açılmış yorumlarınızı merak ediyoruz hg255s den memnun olmadığım için bende arayış içindeyim

https://forum.donanimhaber.com/zte-h267a-modem--127055060-2

• modemde saçma bir açık var. admin hesabı ile giriş yapıldığında normal ssid'nin encryption'ı kapatılamıyor ama 2. ssid'yi kurunca herhangi bir encryption olmadan kurulabiliyor. bu şekilde kullanmaya başladığımdan beri bağlantım kesilmedi, yine kesilirse değişim talep edeceğim. bu kadar basit bir sorunu 1 aydan fazla süredir çözememiş olmaları çok garip. elemana root hesabına erişimi olan birinin gelip bunu ayarlaması gerek diyorum adam bana kanalınızı değiştirin diyor

@Frontoza
    @FaTeeH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pexalol -- 28 Temmuz 2017; 19:33:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

ZTE H267a talep edin. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

wan şifresi çalınabiliyor mu?
    veya bridge mod varmı?
  • Arkadaşlar bu modem bende mevcut fakat DSL girişi yok, VDSL internetimde kullanabilir miyim bir yolunu bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.