Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

Gigabit ihtiyacınız yoksa veya amaç sadece wireless dağıtmaksa mi router var, forumda konusu var AC1200 3 antenli.
    Padavan-asuswrt yazılımı da kurmuş konu sahibi nasıl yapılır anlatıyor.
    Fiyatı 30-40$ gearbestte satılıyor.

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-router-3-padavan-kurulumu--125033605

100mb kullandigim icin amacim sadece wireless hizimi 50-60mb seviyesine cikarip evin her odasinda rahatca cekmesini saglamak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Paraya az daha kıyıp R6400 almanı öneririm o zaman.
    Benim r6300 antenler dahili, ona rağmen evin heryerinde çekiyor. R6400 de harici antende var.

hg253 den wan şifresinide aldın mı tamam tek cihaz mis gibi kullanırsın.

mi router 3 de wireless performansına garanti veremem. Alıp deneyesim var aslında ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Paraya az daha kıyıp R6400 almanı öneririm o zaman.
    Benim r6300 antenler dahili, ona rağmen evin heryerinde çekiyor. R6400 de harici antende var.

hg253 den wan şifresinide aldın mı tamam tek cihaz mis gibi kullanırsın.

mi router 3 de wireless performansına garanti veremem. Alıp deneyesim var aslında ama.

hg255s'den şifre alabilecek bir yiğit yok mu daha?
  • zupervisor Z kullanıcısına yanıt
    Yok. Olsa bile sisteme hg255 tanimliysa elinizde sifre olsa bile sistemin calisacaginin garantisi yok. Ben hg253 e degisim icin direttim, degistiridler, sifreyi aldim ve cihazi rafa kaldirdim. Kaldirmasam bile olurdu aslinda port80 acik, dmz calisiyor hg253 de mis gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acayip bir durum daha önce bahsettiğim hp15 laptopumun sadece 2.4 ghz ile modeme bağlanıp en fazla 30 mbit hıza çıkıyordu wifi ile. Ancak ethernetten bağlayınca 95 mbiti görüyordu.

Benim laptopum nispeten yeni 2 3 senelik. Bugün annemin yani benim eski ona verdiğim laptopum nerdeyse 8 10 senelik cihazı ilk kez modeme bağlıyım dedim. Birde baktım 10 senelik alet hem 2.4 hem 5 ghz lik bağlantıyı görüyor wifi listesinde ve ikisinede bağlanıyor.

Benim 2 senelik hp nin 5ghz i görmemesinin sebebi ne olabilir acaba ?

Tplink 2.4 ghz 150 mbit aktarım kapasiteli mini usb adaptor aldım. Şimdi 2.4 de 300 mbit lik kapasiteli adaptorler olduğuna göre 5 ghz desteğim olmasa bile 100 mbit i kullanabilmeliyim. Sonuçta 2.4 ghz 300 mbit yazıyosa demekki 2.4 300 ü görüyor. Ancak onunla da 30 mbitin üstüne çıkamadım.

Sorun nedir bir Allahın kulu biliyorsa çözsün valla ya. 100 mbit interneti kablosuz kullanamıyorum. 30 mbit nedir yahu.

• Covajj kullanıcısına yanıt
    Slm dostum dilim döndüğünce cevaplayayım.
    Cihazların 5GHZ yi görmesi ile 5ghz nin sunabildiği hız ile data alışverişi yapabilmesi aynı şey değil.
    Yani eski cihaz 5GHz görüp bağlanıyor diye 300MB (sözgelimi) hız alacağınızın garantisi değil.
    2.4 ile bağlanan cihazınız da yerlerde bir performans verecek diye bir şey de yok.

Ama neden görüyor diye soracak olursanız, tamamen wifi kartının çipinin sürücüsünün güncelleme almış olması, zaten geleceğe yönelik üretilen bir çip olması vb birçok sebep olabilir.
    Bir ara HD ready ve Full HD tv lerdeki karmaşa vardı. 720p ekranı olan tv ler bile 1080p görüntüyü kabul ediyordu. Bu demek değil ki görüntü 1080p. sadece tv aldığı sinyali kendi max. seviyesine indiriyordu.

wifi de de benzer durum söz konusu.

gerçek durumu test için sadece bir data indirip deneyin bu performans size gerçek durumu gösterir.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için. Peki 2.4 ghz hız limiti satılan ürünlere bakılırsa 300 mbit lik usb adaptörler var. Benim pc neden kendi modemi ile gerekse usb ile alamıyor bu hızı ? 300 mbit 2.4 de kapasite var ise benim direk 2.4 bağlantısından 90 ları görmem lazım kabloda gördüğüm gibi. Ancak 30 un üstüne çıkmıyor.
    wifi kartı modem değil... + komşuların kullandığı wifi ağları, binanın duvarları, radyo, mikro dalga fırılar, ayna bile wifi hızını düşürebilir... saçma ama durum bu...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    s7edge 95 mbiti görüyor laptopun yanına jammer koysan yine 100 mbitlik interneti 30 almaz yani o kadarda değil :D
    huaweinin chip seti dandik wifi chipleri düşük kalite çoğu wifi kartıylada uyumsuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Covajj

s7edge 95 mbiti görüyor laptopun yanına jammer koysan yine 100 mbitlik interneti 30 almaz yani o kadarda değil :D

Hocam modeme girin Home Network - WLan Settings - Advanced Settings e tıklayın.

En azından 2.4 ghz olsa bile Transmission Mode da 802.11 b/g/n yazdığından emin olun. 11n bandwith i de 20 Mhz olarak ayarlayın. Sanıyorum benim modem kurulduğunda sadece b/g modu aktifmiş o yüzden 2.4 de g yani 54mbps den fazla bağlanmıyordu şu an 65 mbps 802.11 n modunda bağlanıyorum. Hangi moddan bağlı olduğunuzu da cmd ile ms dos a girip
    oraya

netsh wlan show interfaces

yazarsanız size wifi bağlantısını hangi modda olduğunu gösterir. Benim laptop da eski olduğundan 5ghz i görmüyor o konuda yorum yapamıyorum, n moduna geçtikten sonra stabilite sorunlarım modemde azaldı diyebilirim.

Not : Bu arada sizler için özel test yaptım. 100 mpbs kablo ile netbook u bağladım. Oradan 802.11 n ile laptop tan dosya indirdim. Hız 52 mbps'i geçmedi ! Yani 100 mpbs internet alsam kablosuz olarak 2.4 ghz de 52 mbps üzeri alma şansım yokmuş :D 2side ethernet ten bağlandığında stabil 100 mpbs hız aldım normal olarak 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 14 Mayıs 2017; 7:39:40 >

• Dostlar, peki bu modem üzerinden dahili olarak gigabit bağlantısı kullanan var mı,
    dahili olarak gigabit hızı alabilir miyim

ilgi ve cevaplara teşekkürler şimdiden
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    kablo + bilgisayardaki ethernet portu uygun olmazsa gigabit bağlanmaz... o routerın portları gigabit... sadece cat5e ve cat6 kablo kullanman şart...
  • Arkadaşlar herkese selamlar..başka bir konuda da durumumu anlattım size de danışmak istedim.öncelikle ps 4 kullanıcısıyım ve division da nat tipi 3 sorunundan dolayı nat tipi 2 alan arkadaşlarımla sesli görüşme gerçekleştiremediğimi belirtmek isterim. ben kısa bir süre öncesine kadar uydunet kullanıcısıyken böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum. ancak evi taşımamla beraber dsmart tv yayını artı d-smartın fiber internetini kullanmaya başladığımdan beri (3-4 aydır) bahsettiğim nat tipi 3 sorununu yaşamaktayım..Elimdeki modem Huawei HG255S ancak bir türlü nat tipi 3 olayını nat tipi 2 yapamadım..bunun çözümü nedir modem değişim talebi mi yapmalıyım nasıl bir yok izlemeliyim güncel bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Oynadığım bir oyunun yeni açılan bir private serverında oynamak için siteye giriş yapmak istedim. Siteye girmiyor hiçbirşekilde. Oyunu indirdim oyuna da girmiyor. VPN kurdum. VPN ile sorunsuz bir şekilde giriyorum. Modemi açıp kapatıyorum, resetliyorum ip değişmiyor. Aradım, statik ip mi kullanıyorum eğer öyleyse kapatmak istiyorum dedim. Statik ip de kullanmıyormuşum. Bunun çözümü nedir var mı bir bilen? Yardımcı olursanız sevinirim. Siteye bu modem dışında heryerden rahatça giriliyor. Bir tek ben giremiyorum. Altı üstü bir oyun sitesi.
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, sonunda servis sağlayıcı sorunu çözdü artık nat tipi 2 alıyorum..
  • Arkadaşlar bir bilgisi olan yok mu? Gerçekten cok can sıkıcı bir durum.
  • Merhabalar bu modemi hala kullanıyormusunuz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GkhnAkyolTr kullanıcısına yanıt
    Daha yeni kullanmaya başladım, neden sordunuz acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.