Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modem salondan güzel çekiyor fakat odamda çekmiyor. 2.4 ghz açık sadece, odamda kullanabilmek için ne yapmalıyım?
  • tracedy6 kullanıcısına yanıt
    Mesafeler konusunda hiç bir şey yazmamışssınız. Veya sinyali etkileyebilecek farklı elektronik eşyalarınız varmıdır modem yakınlarında ?
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    2 duvar var hocam, evet var ne yazık ki. Playstation ve digiturk uydu alıcısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracedy6

2 duvar var hocam, evet var ne yazık ki. Playstation ve digiturk uydu alıcısı var.

Manyetik olarak etkileyemez o cihazlar bildiğim kadarıyla.Büyük aktif bas kabini gibi cihazlar etkiler diye biliyorum.Ama en büyük etken beton duvarlar. Modemin konumunu değiştirme imkanınız varsa iki odaya eşit mesafede duracak şekilde yer ayarlayabilirsiniz.Modemi ayak altında kalmayacak şekilde duvarada montaj etme imkanınız varsa çok daha güzel olur.
    Valla hocam arka odalara hiç gitmiyor bağlantı. Üstte bir yere koyabilirim ama ortada bir yer zor gibi koyabileceğim alan yok, o alanlar için modemi çoklama gibi bir şey yapamaz mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracedy6

Valla hocam arka odalara hiç gitmiyor bağlantı. Üstte bir yere koyabilirim ama ortada bir yer zor gibi koyabileceğim alan yok, o alanlar için modemi çoklama gibi bir şey yapamaz mıyım?

Modemin wireless sinyalini kuvvetlendirici küçük basit aparatlar alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

arkadaşlar dun dikkat ettim wireless bağlantı bazen kısa süreliğine kopuyor 1 dk sonra tekrar geliyor. tv den film izlerken farkettim. ağ hatası versi izlerken sonra telefondan baktım wireless sinyal yok ayarlardan baktım modemi göremiyorum derken tekrar geldi. başka bu sorunu yaşayan varmı dün akşam 2 kere bu sorunu yaşadım. modemde sadece 5ghz açık 2.4 ghz i kapattım kullanılmıyor diye.

Hocam birebir aynı sorunu yaşıyorum.
    Kronik midir acaba, çözüm bulabildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

arkadaşlar dun dikkat ettim wireless bağlantı bazen kısa süreliğine kopuyor 1 dk sonra tekrar geliyor. tv den film izlerken farkettim. ağ hatası versi izlerken sonra telefondan baktım wireless sinyal yok ayarlardan baktım modemi göremiyorum derken tekrar geldi. başka bu sorunu yaşayan varmı dün akşam 2 kere bu sorunu yaşadım. modemde sadece 5ghz açık 2.4 ghz i kapattım kullanılmıyor diye.

Hocam birebir aynı sorunu yaşıyorum.
    Kronik midir acaba, çözüm bulabildiniz mi?

Dostum sıkıntı kronik. Bende modem kablolar fiber kutusu herşey komple değişti.
    Şu anda sıkıntı yok gibi hayırlısıyla.

• Arkadaşlar merhaba geçen perşembe günü kuruldu bu modem fiber yeni bağlattım, kablolu bağlı cihazlarda sıkıntı yok rahatça internete erişiyorlar fakat kablosuz bağlantıda dizüstü bilgisayar ile ağa bağlanmama rağmen "internet yok güvenli" diyor, sorunları gider diyorum bağdaştırıcıyı sıfırlıyor yeniden bağlanıyor fakat bu sefer "varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" uyarısını veriyor sorunları giderme penceresi, ilk getirdiklerinde 5 ghz yayın yapan ağı kapattım bunun dışında ne yapabilirim var mı bir öneriniz. Cep telefonundan sıkıntısızca bağlanabiliyorum ağa bu arada.
    Teşekkürler. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
    Selamlar.
  • Arkadaşlar bendeki tüm cihazlar değişti ve sıkıntım kalmadı.İnternetim kopmadan insan gibi kullanmaya başladım. Türkcell tv aboneliği de aldım.İki farklı odama iki farklı tv ye hat çektiler.Hızımda veya pinglerimde hiç bir anormallik yaşamıyorum, Twitchden stream de yapabiliyorum.

Sorunu çözülemeyen arkadaşlara acil çözümler diliyorum. Hepinize iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drilan

Modemimi 253s ile değiştiler ve tum sorunlar çözüldü. 255s iğrenç bir modem. Kapsama alanı olarak bir oda daha az ama umrumda değil internet resmen kendine geldi. Dual bant olmasın stabil olsun diyenler 253s arasın bulsun. Modemi değişen arkadas da su an en iyisi 253s çok stabil dedi. 255s için de içler acısı ama yapacak bir şey yok sirket bunu veriyor dedi. En azından kopmalar bitti ama daha ilk gün gerçi erken bi yorum olabilir.

Üzerinden 1 hafta geçti 253s kullanalı.ilk günden hissettiğim performans artışı aynen devam ediyor. İnternetim resmen çağ atladı. Sıfır takılma ve kopma su ana kadar. Sıkıntı yaşayan arkadaşlar modem değişimine gitmek zorunda kalırsa 255s yerine 253s tercih etsin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drilan -- 1 Mart 2017; 13:26:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • drilan D kullanıcısına yanıt
    sorun yaşatanların arızalı seriden çıkma olması nedeniyle performans alamıyorsunuz huawei modemlerin yazılımıda donanımıda kötü... performans anlamında fiyasko... SUPERONLINE niye bu çöp markasını tercih eder ki?
  • Herkese selamlar.
    Modemin saati 1 saat geri görünüyor.
    Bunu düzeltebilmenin yolu var mıdır? Menülerde böyle bir yer bulamadım.
  • online oyunlarda wifi ping sorunu yaşayan var mıhttps://www.asus.com/tr/Networking/PCE-AC55BT/ bu ürünü aldım iade ediyim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseker

Herkese selamlar.
    Modemin saati 1 saat geri görünüyor.
    Bunu düzeltebilmenin yolu var mıdır? Menülerde böyle bir yer bulamadım.

modem e giriş yap , sırasıyla : internet , internet servisler , Basit ağ zamanı protokolü (sntp) ye gir ,sntp yi etkinleştir , listedeki ntp sunuculardan superonline lı olanı seç , ikincil olanı boş bırak , yerel saat dilimi olarak gmt +3 lü olan herhangi birini seç. yaz saati uygulamasında tik varsa kaldır. Bitti.
  • xdslx X kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. çok faydalı oldu.
  • hocam şimdi bu hg255s modemden ben de muzdaribim. qos özellikli bir modem alıp ethernet ya da wireless yolu ile hg255s bağlayıp tüm cihazları yeni modeme bağlayacağım. router mi alayım adsl modem mi alayıp ? mümkünse hg255s i görünmez yapıp herkesi yeni modeme bağlamak istiyorum nasıl yapacağım kısaca bi anlatır mısınız ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saitates

quote:

Arkadaşlar bir aydır bu modemi 25mbit sol fiberle kullanıyorum ancak çıldırtacak sıklıkta donmalar yasıyorum sayfa yuklemelerinde. Hız testim 27 download 5 upload veriyor yani normal ama hem 5ghz hem 2.4ghz kullanırken sayfa yuzde 90 da donuyor refresh yapmadan tam yüklenmiyor öylece kalıyor. Refresh yapınca sıfırdan cok hızlıca yukluyor. Yani benim anladığım yükleme yaparken hat kopup geri geliyor anlık ancak kaldığı yerden devam edemiyor süreci sıfırdan başlatınca çözülüyor sadece.
    Benzer sorun yaşayan oldu mu acaba? Sıkıntı modem de olabilir mi ne yapmam lazım? Arayüzden yapacağım bişey var mı? Wifi kanallarını değiştirdim işe yaramadı modem firewall unu kapadım işe yaramadı. Musteri hizmetleri uzaktan test yaptı "drop" var hatta dedi ama sonucu ne olur çözümü nedir acaba?
    Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, 5ghz ve 2.4hz aynı anda çalışırken modem kafayı yiyor.internetin sorunsuz çalışması için 5ghz'yi kapatın ki zaten eve teknik servis çağırsanızda 5ghz kapatıp gider.Modem kronik sorunlu ama bunu superonline anlamak istemiyor,5ghz bandını kapatın demekle yetiniyorlar maalesef.Ben 50mbps kullanıyorum ama 5ghz bandı kapalı olduğu için anca yarısını alıyorum wifide:(

Öneri için teşekkürler ancak bunu da denedim ancak çözüm olmadı. Her 2 bandı da ayrı ayrı tek basına acık olarak kullandım ancak donmalar tam gaz devam malesef. Muhtemelen teknik servis de çözüm bulamayacak bizim kadar bildikleri bile süpheli zaten. O yuzden bu foruma herseyden cok guvenirim.
    Yardımlarınızı bekliyorum

Ben de bu sabah bağlattım hocam ve wireless bağlantıda o olayla ben de karşılaştım, şu an erken kalkacak olmama rağmen biraz daha deneyeceğim. Çözüm bulamazsam 7 gün içinde iptal ettirme şansım var mı? TTNET'ten çıkacak cayma bedelini de ödeyeceklerdi, TTNET'i iptal ettirmeden çözüm bulmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saitates

quote:

Arkadaşlar bir aydır bu modemi 25mbit sol fiberle kullanıyorum ancak çıldırtacak sıklıkta donmalar yasıyorum sayfa yuklemelerinde. Hız testim 27 download 5 upload veriyor yani normal ama hem 5ghz hem 2.4ghz kullanırken sayfa yuzde 90 da donuyor refresh yapmadan tam yüklenmiyor öylece kalıyor. Refresh yapınca sıfırdan cok hızlıca yukluyor. Yani benim anladığım yükleme yaparken hat kopup geri geliyor anlık ancak kaldığı yerden devam edemiyor süreci sıfırdan başlatınca çözülüyor sadece.
    Benzer sorun yaşayan oldu mu acaba? Sıkıntı modem de olabilir mi ne yapmam lazım? Arayüzden yapacağım bişey var mı? Wifi kanallarını değiştirdim işe yaramadı modem firewall unu kapadım işe yaramadı. Musteri hizmetleri uzaktan test yaptı "drop" var hatta dedi ama sonucu ne olur çözümü nedir acaba?
    Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, 5ghz ve 2.4hz aynı anda çalışırken modem kafayı yiyor.internetin sorunsuz çalışması için 5ghz'yi kapatın ki zaten eve teknik servis çağırsanızda 5ghz kapatıp gider.Modem kronik sorunlu ama bunu superonline anlamak istemiyor,5ghz bandını kapatın demekle yetiniyorlar maalesef.Ben 50mbps kullanıyorum ama 5ghz bandı kapalı olduğu için anca yarısını alıyorum wifide:(

Öneri için teşekkürler ancak bunu da denedim ancak çözüm olmadı. Her 2 bandı da ayrı ayrı tek basına acık olarak kullandım ancak donmalar tam gaz devam malesef. Muhtemelen teknik servis de çözüm bulamayacak bizim kadar bildikleri bile süpheli zaten. O yuzden bu foruma herseyden cok guvenirim.
    Yardımlarınızı bekliyorum

Ben de bu sabah bağlattım hocam ve wireless bağlantıda o olayla ben de karşılaştım, şu an erken kalkacak olmama rağmen biraz daha deneyeceğim. Çözüm bulamazsam 7 gün içinde iptal ettirme şansım var mı? TTNET'ten çıkacak cayma bedelini de ödeyeceklerdi, TTNET'i iptal ettirmeden çözüm bulmam lazım.

Ben 253s modeme gecince sorunlarım çözüldü size de tavsiye ederim. Tum sıkıntılarım düzeldi donmalar olmuyor artık. Haftasonu genel yavaşlama var ama o superonline sıkıntısı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.