Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok muhtemelen size özel düzgün modem denk gelmiş bence.Bu kronik olayı biz değil kendi suoeronline teknik ekibi söylüyor.Özellikle 5ghz bandını kapattıklarını belirtiyorlar.Modem kronik sorunlu.Hem 2.4ghz hem 5ghz açık iken online bir oyun oynayın her 3-5 dk bir ping 1000lere çıkar,eğer 5ghz kapatırsanız düzelir.5 farklı modemde denendi ve hepsi sıfır.Sonuç hep aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saitates kullanıcısına yanıt
    kanalı değiştir 12,13 seç... koruma aralığı kısa, band genişliği 20 olursa anca 50Mbps vermeye başlar heralde... HG253s zar zor 50 verebiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitates

Yok muhtemelen size özel düzgün modem denk gelmiş bence.Bu kronik olayı biz değil kendi suoeronline teknik ekibi söylüyor.Özellikle 5ghz bandını kapattıklarını belirtiyorlar.Modem kronik sorunlu.Hem 2.4ghz hem 5ghz açık iken online bir oyun oynayın her 3-5 dk bir ping 1000lere çıkar,eğer 5ghz kapatırsanız düzelir.5 farklı modemde denendi ve hepsi sıfır.Sonuç hep aynı.

Sait bey sanki bende de aynıı problem vardı dediğiniz gibi 5ghz i kapattım biraz daha düzeldi gibi. Ben modemi hep açık bırakıyorum bu paket loss olayı acaba hani modemi belirli bir süre kullandıktan sonra ortaya mı çıkıyor diye düşünmeye başladım. Reset açınca düzeliyor olabilir gibi hissettim. 5ghz in hedefi kısa olduğu için kullanmıyordum zaten şimdilik iyi oldu.

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Evet 5ghz'yi kapatın modemi resetleyin düzeliyor ama paket kayıbı gene oluyot arada sırada modem kaynaklı.Ama 5ghz açık iken hem ping hem paket kaynı hep var.2.4 ghz kullanın ve ara ara modemi resetleyin.

En kısa sürede şu rezil modemden vazgeçmesi lazım superonlinenin

• Dun gelen teknik ekibin yaptığı şey aynen şöyle. Wifi sifresini istedi kendi telefonuyla wifi me bağlandı youtube a girdi 4k video açtı "gayet guzel yukluyor bir sıkıntı yok internette" dedi. 2.4 le 5e ayrı isim vermişsiniz olmaz dedi bu yuzden sıkıntı yasıosun dio bana. Bi de modem arayüz sifresini niçin değiştirmişim garanti kapsamından cıkıo dedi. Modemi çok kurcalamışın dio. Cidden sabır testiydi Şaka gibilerdi ping falan diyorum hak getire. Nerde problem oluo gir bakalım göster dio. Her zaman olmuo 10 15 dk kullanmak lazım diyorum o kadar zamanımız yok diyo. O zaman bana güveneceksin dedim. Allahtan yaşadığım problemi anlatmam yetmez bunlara video cekeyim hazır bulunsun demiştim de onlar imdadıma yetişti. Bi de üzerine pingplotter uzerinden kopmaları gösterdim sonra "abi ne yapmal lazım sen anlıosun bu işten" dedi en son. Nese dedim modemi değiştirin bakalım duruma dedim yarın modem değişecek. Bence bişey değişmeyecek ama bi umut deneyelim bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar yakın zamanda Superonline Fiber'e geçiş yapacağım, elimde netgear r6400 var, kablosuzundan gayet memnunum. kullanıcı adı ve şifresini alamayacağımı varsayarak, hg255s'e kablo ile bağlanıldığında da aynı sorunlar yaşanıyor mu ? (kopma ve paket kaybı gibi)

• Benimde modemi bugün hg255s ile değiştirecekler. Sırf 5ghz için değiştirmek istiyordum. Ama bunca yazıdan sonra değiştirmesem mi diyorum. Keza şuan bende kopma sıkıntısı yaşıyorum hg253s ile. Ne yapsam bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

Benimde modemi bugün hg255s ile değiştirecekler. Sırf 5ghz için değiştirmek istiyordum. Ama bunca yazıdan sonra değiştirmesem mi diyorum. Keza şuan bende kopma sıkıntısı yaşıyorum hg253s ile. Ne yapsam bilemedim.

ben geçen sene mayıs ayından beri 255s kullanıyorum, şu ana kadar en ufak bir sorun yaşamadım. her iki ghz de aktif durumda, üstelik apartmanda min. 15 dairede aktif superonline kullanıcısı var. ben hariç 2 dairede de 5ghz aktif gözüküyor. benim gibi kablosuz ağda kendi arşivinizden 1080p film izleme gibi bir durumunuz varsa mecbur bir süre sonra 5 ghz kullanmak durumda kalacaksınız, 2.4 ghz de filmler takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 21 Şubat 2017; 14:22:54 >
  • quote:

Benimde modemi bugün hg255s ile değiştirecekler. Sırf 5ghz için değiştirmek istiyordum. Ama bunca yazıdan sonra değiştirmesem mi diyorum. Keza şuan bende kopma sıkıntısı yaşıyorum hg253s ile. Ne yapsam bilemedim.

Vallaha arkadaşım hiç bir memnuniyetim yok bu hg255s den.

Yaklaşık 1 aydır modem power ışığı hariç tüm ışıklarını kendi kendine kapatıyor. Sayısız kere call center'i aradım.

Birinci gelen servis kablo değiştirdi.
    İkinci gelen servis modemi değiştirdi.
    Üçüncü gelen servis Ethernet kablolarını değiştirmiş.(Evde değildim o yüzden "miş")

Bu gün tekrar aynı bo.. oldu modeme. Geriye dönük kontrol ettirdiğimde haftada en az 33 kere sinyal kopması oluyormuş.

Bana bıkkınlık geldi, akk olmayan 25 download 5 mgbit upload hızında internet paketim var. Stream yapan bir oyuncuyum yayının orta yerinde çötenk diye yayın baltalanmasından dolayı artık sabrım taşmaya başladı.Modemde bu sıkıntı olduğu zaman küçük fiber dağıtıcı kutu da herhangi bir sinyal kopması yada benzer bir sıkıntı yok.

Yarın yani 22 şubat 2017 tekrar arayacağım izmir yenigirne teknik destek ofisini, bu sefer ne yapacaklar bilmiyorum.

• quote:

Evet 5ghz'yi kapatın modemi resetleyin düzeliyor ama paket kayıbı gene oluyot arada sırada modem kaynaklı.Ama 5ghz açık iken hem ping hem paket kaynı hep var.2.4 ghz kullanın ve ara ara modemi resetleyin.

En kısa sürede şu rezil modemden vazgeçmesi lazım superonlinenin

İmza toparlayalım allahın belası modemden kurtulmak için, bu nedir arkadaş ya , %100 müşteri memnuniyetsizliği olan bir modem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagotta

quote:

Vallaha arkadaşım hiç bir memnuniyetim yok bu hg255s den.

Yaklaşık 1 aydır modem power ışığı hariç tüm ışıklarını kendi kendine kapatıyor. Sayısız kere call center'i aradım.

Birinci gelen servis kablo değiştirdi.
    İkinci gelen servis modemi değiştirdi.
    Üçüncü gelen servis Ethernet kablolarını değiştirmiş.(Evde değildim o yüzden "miş")

Bu gün tekrar aynı bo.. oldu modeme. Geriye dönük kontrol ettirdiğimde haftada en az 33 kere sinyal kopması oluyormuş.

Bana bıkkınlık geldi, akk olmayan 25 download 5 mgbit upload hızında internet paketim var. Stream yapan bir oyuncuyum yayının orta yerinde çötenk diye yayın baltalanmasından dolayı artık sabrım taşmaya başladı.Modemde bu sıkıntı olduğu zaman küçük fiber dağıtıcı kutu da herhangi bir sinyal kopması yada benzer bir sıkıntı yok.

Yarın yani 22 şubat 2017 tekrar arayacağım izmir yenigirne teknik destek ofisini, bu sefer ne yapacaklar bilmiyorum.

Ben de bu modeme sahip olup sorunsuz kullananlar nadir kişilerden biriyim herhalde veya sorun yaşayanlar arayış içine girdiği için ister istemez donanımhaber'de toplanıyor olabilir mi?
    Hem 2.4 hem 5.00 GHz aktif modem arayüz şifrelerini ve Wireless yayın isimlerini kafama göre değiştirdim. 5 GHz bağlantıda evin en uzak odasında bazen kopmalar oluyor.
    Bir de cep telefonuyla wireless bağlantı ile internetten açtığım bir videoyu aynı ağa bağlı televizyona DLNA ile yansıtırken aynı anda çift yönlü yoğun veri akışından dolayı bazen görüntü akışında takılmalar oluyor o kadar.

PS4 online oyunlarında hiç ping sorunum, düşme, bağlantı kopması vb hiç sorun yaşamadım. ve her daim modeme en az aynı anda 2 adet rj45 ile internet bağlantısı ve en az 2 adet wireless bağlantısı da bulunmakta.

Maşaallah diyelim de bari nazar değmesin...

• zupervisor Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Darısı benim başıma diyelim ozaman. İşallah yaşamazsınız bizim gibi sıkıntı.
    Ben saat 12 sularında şikayetvar sitesine de bir mesaj bıraktım.Modemim düzgün çalışana kadar modem değişimi talep edeceğim.
    Allahın cezası sıkıntı yüzünden stresim arttı ya. İş hayatımda bu kadar stres yaşamıyorum ben.
  • zupervisor Z kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen o görüntü takılmaları zaten bizimde bahsettiğimiz sorun yani beri kayıbı.Sorunsuz modem olsa 5ghz bandında sıkıntısız veri aktarımı sağlarsınız.Ping sorunu olup olmadığını test ettiniz mi?Aktif Fps oyunlarından kontrol ederek oynadınız mı acaba?Maalesef 5 farklı modemde ve farklı yerlerde 5ghz bandı aktifken hep saniyelik ping yükselmeleri yapıyor.Mesela Bf1 de sabit 70-90 pinhle oynarken 4-5 dk sonra 1000 pinge çıkıp hemen düzeliyor ama o 1 sn içerinde veri kaybı yaşanıyor.

• quote:

Muhtemelen o görüntü takılmaları zaten bizimde bahsettiğimiz sorun yani beri kayıbı.Sorunsuz modem olsa 5ghz bandında sıkıntısız veri aktarımı sağlarsınız.Ping sorunu olup olmadığını test ettiniz mi?Aktif Fps oyunlarından kontrol ederek oynadınız mı acaba?Maalesef 5 farklı modemde ve farklı yerlerde 5ghz bandı aktifken hep saniyelik ping yükselmeleri yapıyor.Mesela Bf1 de sabit 70-90 pinhle oynarken 4-5 dk sonra 1000 pinge çıkıp hemen düzeliyor ama o 1 sn içerinde veri kaybı yaşanıyor.

Allahtan bahsettiğiniz ping dalgalanmasını yaşamıyorum. İşten geldikten sonra geceleri bir bf4 eğlencemiz var oda ping spike yapıp 120 geçtimi ping enforcer dan kick yeriz yani ping limitten giremeyiz. O da ayrı bir baş belası.
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    5ghz den bağlıyken mi yaşamıyorsunuz?Aynı aynda hem 2 4ghz hem 5ghz aktfiken ve cihaz 5ghz bağlıyken bu ping durumu oluyor bende ama bu yükselme saliseler içinde olup düzeliyor.Siz lag olmuş gibi hissediyorsunuz durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitates -- 22 Şubat 2017; 13:18:3 >
  • saitates kullanıcısına yanıt
    Bende modemin power ışığı hariç tüm ışıkları sönüyor. Wireless bağlantı ister 5ghz ister 2ghz açık yada kapalı olsun farketmiyor.
    Yani ben zaten pc'yi ethernet ile bağlıyorum bir tek cep telefonum ile wireless bağlanıyorum oda bir iki saati geçmez.
    Modemin böyle bir halt yemesi wireless sinyalinden derseniz wireless çoğunlukla kapalı duruyor.
  • Bu leş modem yerine kullanabileceğimiz başka bir modem yok mu? Parası neyse verip alalım, yeter ki parasını verdiğimiz hizmeti kullanabilelim. Leş altyapıdan kurtulduk bu sefer de leş modem sorunu baş gösterdi.
  • Modemimi 253s ile değiştiler ve tum sorunlar çözüldü. 255s iğrenç bir modem. Kapsama alanı olarak bir oda daha az ama umrumda değil internet resmen kendine geldi. Dual bant olmasın stabil olsun diyenler 253s arasın bulsun. Modemi değişen arkadas da su an en iyisi 253s çok stabil dedi. 255s için de içler acısı ama yapacak bir şey yok sirket bunu veriyor dedi. En azından kopmalar bitti ama daha ilk gün gerçi erken bi yorum olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: drilan

Modemimi 253s ile değiştiler ve tum sorunlar çözüldü. 255s iğrenç bir modem. Kapsama alanı olarak bir oda daha az ama umrumda değil internet resmen kendine geldi. Dual bant olmasın stabil olsun diyenler 253s arasın bulsun. Modemi değişen arkadas da su an en iyisi 253s çok stabil dedi. 255s için de içler acısı ama yapacak bir şey yok sirket bunu veriyor dedi. En azından kopmalar bitti ama daha ilk gün gerçi erken bi yorum olabilir.

Dostum,
    Sıkıntının bitmesi adına sevindim. Gözün aydın.
    Benim sıkıntıma gelecek olursam eğer.Evime gelen son teknik ekip son çare olarak fiber kutusunu değiştirdi. İki gündür internette bir sıkıntı yok.Ama ben her an gene aynı problem olacakmışçasına tedirginim, yani paranoya oldum. Bekleyip göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: drilan

Modemimi 253s ile değiştiler ve tum sorunlar çözüldü. 255s iğrenç bir modem. Kapsama alanı olarak bir oda daha az ama umrumda değil internet resmen kendine geldi. Dual bant olmasın stabil olsun diyenler 253s arasın bulsun. Modemi değişen arkadas da su an en iyisi 253s çok stabil dedi. 255s için de içler acısı ama yapacak bir şey yok sirket bunu veriyor dedi. En azından kopmalar bitti ama daha ilk gün gerçi erken bi yorum olabilir.

253s candir gerisi heyecandir..birde 255s en igrenc ozelligi bazi port numaralarini acmana izin vermiyor,ayrica dmz ile sadece 1 cihaz baglaniyor..255s in rezilliklerini saymakla bitmez..bir ara yeni diye 255s modem taktirdim ayni gun sokturdum..oyun konsolu kullananlara hayatta onermiyorum 255s i..

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.