Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemin yokmu cozumu mahkum kaldik lanet olsun yeminle wifisi cildirtti artik . Wan sifresini kirmamiz lazim cekilecek modem degil yeminle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Bu modemin yokmu cozumu mahkum kaldik lanet olsun yeminle wifisi cildirtti artik . Wan sifresini kirmamiz lazim cekilecek modem degil yeminle

wan şifresini kırsa kırsa Hobar kırar yada HG253s wan şifre konusunu başlatan kişi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Bu modemin yokmu cozumu mahkum kaldik lanet olsun yeminle wifisi cildirtti artik . Wan sifresini kirmamiz lazim cekilecek modem degil yeminle

wan şifresini kırsa kırsa Hobar kırar yada HG253s wan şifre konusunu başlatan kişi :)

Yardim istesek yardimci olmazlarmi acaba. Valla o kadar dua alirlarki benden yana ozellikle

• Hocam ben bu modemden çok çektim.wifi kopmalar oluyor diye arıza kaydı oluşturtdum. Sonra bi teknik ekip geldi durumu onlarda söyledim. Abi bu modemden çok şikayet alıyoruz dediler. Ben hg253s ile değişimini istedim. Sağolsun değiştirdiler 7-8 ay oldu. Kafam rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: ce788

Hocam ben bu modemden çok çektim.wifi kopmalar oluyor diye arıza kaydı oluşturtdum. Sonra bi teknik ekip geldi durumu onlarda söyledim. Abi bu modemden çok şikayet alıyoruz dediler. Ben hg253s ile değişimini istedim. Sağolsun değiştirdiler 7-8 ay oldu. Kafam rahat

Allah belasini versin. BU modemi bize dayatanlarin cildirtiyor adami kopuyor yavasliyor ne ayar yaparsam yapiyim yemiyor biktirdi bezdirdi kardesim odev yapacak yapamiyor. Bumu reklamdaki vaadleri .

• Arkadaşlar, HG255s için maxtreme'in 2.yöntemini (Man in the Middle) deneyen oldu mu ?
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=99599747

2.yöntem (USB to Ethernet kablo + Wireshark ile paket yakalama) yöntemi bir çok marka/model için olumlu sonuçlar vermiş.
    Konu içinde bir çok kişi farklı modem şifrelerini almış.
    Mantık olarakta modemin tipi/modelinin hiçbir önemi yok... hepsi aynı protokolde çalışıyor zaten.
    HG255s ve diğerleri içinde olur gibi sanki !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HGT -- 21 Ekim 2016; 20:52:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HGT

Arkadaşlar, HG255s için maxtreme'in 2.yöntemini (Man in the Middle) deneyen oldu mu ?

2.yöntem (USB to Ethernet kablo + Wireshark ile paket yakalama) yöntemi bir çok marka/model için olumlu sonuçlar vermiş.
    Mantık olarakta modemin tipi/modelinin hiçbir önemi yok... hepsi aynı protokolde çalışıyor zaten.

O cevorici bende yok olan bir arkadas denyip sonucu yazarsa bize cok guzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: HGT

Arkadaşlar, HG255s için maxtreme'in 2.yöntemini (Man in the Middle) deneyen oldu mu ?

İlk denememde portum bloklandı 1 gün netsiz kaldım. köprüleme yapana kadar laptopun mac adresini almış sistem ondan.
    öyle olunca insan denemeye korkuyo :D

• HGT H kullanıcısına yanıt
    evet bunu da denedim. elimdeki normal pc ye ikinci bir ethernet taktım. bağlantıları köprüledim. ve gpon ile hg255s arasına bağladım. wireshark ile iki portu da ayrı ayrı dinledim. modem kapat aç. gpon kapat aç. ağ kablo çıkar tak vs. hepsini denedim. ppp || pap da yakaladım. ama malesef şifre vs yok. zaten hub ile aynı şey. bu arada aklıma başka bir şey geldi. firefoxa addons olarak righto click kurdum. ve parola kısmında sağ click yaptım. ögeyi denetle vs. password e text girip enter. yaptığımda. karşıma 8 tane * çıktı. aceba adamlar sadece kullanıcı adını değiştirip parolaları 8 tane * yapmış olabilirler mi. birde mac kaydı varsa neden olmasın diye düşündüm. fırsat bulursam onuda denerim bir ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necc7

evet bunu da denedim. elimdeki normal pc ye ikinci bir ethernet taktım. bağlantıları köprüledim. ve gpon ile hg255s arasına bağladım. wireshark ile iki portu da ayrı ayrı dinledim. modem kapat aç. gpon kapat aç. ağ kablo çıkar tak vs. hepsini denedim. ppp || pap da yakaladım. ama malesef şifre vs yok. zaten hub ile aynı şey. bu arada aklıma başka bir şey geldi. firefoxa addons olarak righto click kurdum. ve parola kısmında sağ click yaptım. ögeyi denetle vs. password e text girip enter. yaptığımda. karşıma 8 tane * çıktı. aceba adamlar sadece kullanıcı adını değiştirip parolaları 8 tane * yapmış olabilirler mi. birde mac kaydı varsa neden olmasın diye düşündüm. fırsat bulursam onuda denerim bir ara.

hub satılmıyor artık, satılanlar switch. hub bulsam onla denerdim.

firefox ile alamazsın, ben charles proxy ile denemiştim browserdan giden herşeyi logluyor proxy ile, şifre olarak 512 byte lık karakter gönderiyor. yani her harfi 64 harfe çıkartıp şifreliyor. şifreleme türü ne onu bile çözemedik.

ppp de şifre yollamıyorsa bu modemden şifre filan alamayız.
    hg253s e düşürtsek belki öyle olur.

hg255s den hg253s e değişim yaptıran var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: necc7

hub satılmıyor artık, satılanlar switch. hub bulsam onla denerdim.

firefox ile alamazsın, ben charles proxy ile denemiştim browserdan giden herşeyi logluyor proxy ile, şifre olarak 512 byte lık karakter gönderiyor. yani her harfi 64 harfe çıkartıp şifreliyor. şifreleme türü ne onu bile çözemedik.

ppp de şifre yollamıyorsa bu modemden şifre filan alamayız.
    hg253s e düşürtsek belki öyle olur.

hg255s den hg253s e değişim yaptıran var mı?

genelde eski kullandığım cihazları atmadığamdan 8 portlu bir hub var. onunla ppp || pap yakaladığım halde şifre sizinde dediğiniz gibi şifreleme yöntemini değiştirmişler.
    elimde 253s var. onu taktım kullanıcı adını 255s inki ile aynı yaptım. şifre 8 tane yıldız attım. süpriz olmadı. bağlanamadı. tek süpriz internete girmeye çalışında. superonline nin klavuz sayfası geldi. şu şekilde.
    Fiber İnternet kullanıcı adı ve şifresini öğrenmek için;
    SIFRE FIBER yazıp bir boşluk bırakıp müşteri numarasını yazarak,
    Turkcell hattından 2000'e, diğer operatörlerden ise 532 752 2000'e
    kısa mesaj (SMS) olarak gönderebilirsiniz. Şifreniz ve kullanıcı
    adınız telefonunuza SMS ile iletilecektir.

mesajla online işlemlerin şifresini gönderiyorlar. onuda denedim olmadı. ppp || pap yakalamada en hızlı ve etkili yöntem hub kullanmak. çok pratik ve hızlı oluyor.
    aceba 253s i takıp m. h. arayıp yardım ile uzaktan şifre girebilirler mi bilmiyorum. yada wifi de sorun yaşıyorum diyip teknik servis ile konuşmak lazım. modem değişimi için.
    gerçi bende fazla bir sorun yok. 255s de hız vs wifi olsun eth. olsun gayet iyi.

• Walla görünen o ki; bu işi ancak HG253s konusunu başlatan maxtreme arkadaşımız ve diğer uzman arkadaşlar çözebilir...
    - Rica etsek ?
  • Bugün 253s yi 255s ile değiştirdim kendini resetlemesi yüzünden. Sonunda 5GHz destekli bir router iyi oldu :) Arkadaki usb portu usb3 olsada harici diskten herşey kabloyla bağlı halde 17-18MB aktarımı geçmiyor, tek eksiği bu sanırım.

Şifremi 253s den almıştım zamanında, ddwrt yüklü bir tplink routerla kullanıyordum birkaç gündür 253s kafayı yiyince, daha önce mac klonlama ile kullanmıştım denemek için şifreyi ilk aldığımda ancak bu sefer onu yapmayı unutmuşum ama yinede bir sorun olmadı bağlandı internete 3-4 gün.

255s root şifresine ulaşmak lazım tek web arayüzü için, oda ancak uart ile yapılabilir sanırım. Uart portlarını tanımlayıp bağlantı sağlayabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Informed -- 22 Ekim 2016; 19:05:13 >
  • hg255s den bende memnunum ama openwrt / tomato destekli firmware kurabileceğim, daha yetenekli router takmak istiyorum. içinde vpn client bulunan. böylece 7/24 vpn açık tutabilirim.
  • Informed I kullanıcısına yanıt
    uart ile root şifresini nasıl alacaksınız ki?
    jtag ile bağlasan bile root şifresi kabak gibi yazmıyordur.

man in the middle takılı kalsa wireshark vs, sonra sms ile wireless ağ şifresi değiştirme vs yaptırılsa, TR069 ile superonline cihaza bağlanırken kullandıkları protokol / şifre öğrenilse bir işe yararmı acaba?
  • quote:

uart ile root şifresini nasıl alacaksınız ki?
    jtag ile bağlasan bile root şifresi kabak gibi yazmıyordur.

man in the middle takılı kalsa wireshark vs, sonra sms ile wireless ağ şifresi değiştirme vs yaptırılsa, TR069 ile superonline cihaza bağlanırken kullandıkları protokol / şifre öğrenilse bir işe yararmı acaba?

253s de öğreniliyordu. TR069 ilede sadece acs şifresini öğrenirsiniz, orda fiber şifresini göndermez sanıyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,

Superonline kullanmaya başladım. HG255s modem verdiler. Bunun varsa firmware güncellemesini yapmak istiyorum ancak hiçbir yerde firmware'sini bulamadım. Bilen varsa link paylaşabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: renkci

Arkadaşlar merhaba,

Superonline kullanmaya başladım. HG255s modem verdiler. Bunun varsa firmware güncellemesini yapmak istiyorum ancak hiçbir yerde firmware'sini bulamadım. Bilen varsa link paylaşabilir mi?

öyle birşey yok. güncelleme gelirse sistem kendi otomatik yapıyor. dışardan müdahele edemezsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renkci

Arkadaşlar merhaba,

öyle birşey yok. güncelleme gelirse sistem kendi otomatik yapıyor. dışardan müdahele edemezsin.

Anladım Teşekkürler hocam
  • Kurulum yapiliyor su anda Huwaei HG255s modelini getirdiler anladigim kadariyla en yeni en iyi tek secenek bu su anda Superonline icin

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.