Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratai

HG255s de şifre almak için kafa yormayın. Çok zor.
    Başka cihazınız varsa AP modunda bağlayın, sırf wifi yi dağıtsın. HG255s in wifisinide kapatın çakışmasın diye (yoksa pis çakışır) tamamdır.

peki 253s bulsam bir yerden gecici olarak olurmu ? şifreyi otomatik yüklermi fabirkaya döndürsek ayarını ? 255s yi fabirka ayarına alınca şifre sıfırlanıyor ve kendi kendine şifreyi vs otomatik yapıyor . 253 tede böyle yapabilirmyim 1 gün bende kalsa şifreyi elde edip sahibine versek .. yine aynı şekilde ödünç aldığım kişinin wan kullanıcı adı ve şifresini otomatik yüklermi ? şifreyi baska türlü elde edemeyeceğiz galiba ?
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Hg253s in mac adresi farkli olcak calismaz sizin portta bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

255s de neden yok peki bu root modu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ustte yazdigim mesaja da bi yardimci olsaniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ismaill07

Arkadaşlar ustte yazdigim mesaja da bi yardimci olsaniz ?

Yahu saçma sapan soru soruyorsun. T-rollemeyemi çalışıyorsun belli değil.
    Adsl yok diyorum sen var diyorsun. Al o zaman modemi çöp niyetine kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

quote:

255s de neden yok peki bu root modu ?

Bilen eden yok. Root modu olsa bile wan şifresini almanızı sağlamaz bu.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Ben modemden hic anlamadigimi soyledim ve dedimki size göre sacmaliyor olabilirim, adamakilli yardim istedim.
    Sen öyle dedin başka bir arkadaş diger mecrada al sorun yok dedi ve anlamadigim için buraya tekrar yazdim.Ayrica herdenene İnanıyorum çünkü bilmiyorum diye belirttim.Simdi benim sucum insanca yardim istemek mi ?
    Hatta ne dedim kutu resmini koyun bari kendim mantik kurayim bile yazdim ..
    Bilgilisiniz , kullanicisiniz ve guvendigim bi ortam diye israrci olduk ama insanca...

• Neyse uzatmaya gerek yok , bu modemden vazgectim anlayamadim bi Halit En iyisi bildigim bisey bakayim.
    Ama biri insanca soru sorunca lütfen İnsan gibi , bilincsizse konuda bilgi vererek cevap verelim forumlar bu şekilde bilgi paylasimlari için var.
    Bir konuda bilgisi yok diye karsinizdakini cocuk sanmayin "saygiyi" elden birakmayin sakın .
    İyi akşamlar herkese ...

• İmmortal üstad neden olmuyor diye kafayı yerken bu modemin portlarının kapalı olmasından dolayı kullanıcıların hayıflanmaları aklıma geldi 631 portunu port checker sitesinden sorguladığımda kapalı olduğunu gördüm sırası ile modemin yönetim konsolunda

Internet > Port yönlendirme > Bağlantı noktası adresleme >Yeni bağlantı noktası adresleme Webserver(http)

Arayüz: WAN INTERNET

Protokol: TCP

Uzak Kullanıcı: BURASI BOŞ KALACAK

Dış Başlangıç Portu: 631

Dış Bitiş Portu: 631

Yerel Kullanıcı: 192.168.1.1

Yerel Başlangıç Portu: 631

Yerel Bitiş Portu:631

Adresleme Adı: WebServer(HTTP)

Vindovs 10 da

Yazıcı ekle

Paylaşılan yazıcı adıyla seç

http://192.168.1.1:631/printers/HP%20LaserJet%20Professional%20P1102

yazınca printerın driverını sordu yükledim ve baskı alabildim. Bu yazıcıyı tanıtmak isteyen arkadaşların faydalanması amacı ile port yönlendirme ile ilgili ayarların görüntüsünü ekliyorum. İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: muratd555

İmmortal üstad neden olmuyor diye kafayı yerken bu modemin portlarının kapalı olmasından dolayı kullanıcıların hayıflanmaları aklıma geldi 631 portunu port checker sitesinden sorguladığımda kapalı olduğunu gördüm sırası ile modemin yönetim konsolunda

Internet > Port yönlendirme > Bağlantı noktası adresleme >Yeni bağlantı noktası adresleme Webserver(http)

Arayüz: WAN INTERNET

Protokol: TCP

Uzak Kullanıcı: BURASI BOŞ KALACAK

Dış Başlangıç Portu: 631

Dış Bitiş Portu: 631

Yerel Kullanıcı: 192.168.1.1

Yerel Başlangıç Portu: 631

Yerel Bitiş Portu:631

Adresleme Adı: WebServer(HTTP)

Vindovs 10 da

Yazıcı ekle

Paylaşılan yazıcı adıyla seç

http://192.168.1.1:631/printers/HP%20LaserJet%20Professional%20P1102

yazınca printerın driverını sordu yükledim ve baskı alabildim. Bu yazıcıyı tanıtmak isteyen arkadaşların faydalanması amacı ile port yönlendirme ile ilgili ayarların görüntüsünü ekliyorum. İyi forumlar

Elinize sağlık arkadaşım.
    bende port problemi cikmadi, o yüzden hic aklima bile gelmedi. Geçmiş olsun:)

Bilgi paylaştıkça çoğalır...

• Ben tesekkur ederim ne demek ayrica yardimlarin cok icin tesekkur ederim . Gozden kacirdigim kucuk bir detay gunlerce senide benide ugrastirdi. Hakkini helal et

• bendede hg255s var. gpon terminal ile araya hub attı. ppp yok. bir yerden hg253s buldum. mirrorirng açtım. dhcp kapalı. pc ye elle ip verdim lan1 e takılı. yine ppp yok.
    başka bir yöntemi olmalı. bu arada hg255s e ne ssh ile nede telnet ile bağlanamadım.
  • Arkadaslar 255s deki interneti benim asus modemimle wifi uzerinden dagitmayi nasil yapabilirim ayni anda .?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Arkadaslar 255s deki interneti benim asus modemimle wifi uzerinden dagitmayi nasil yapabilirim ayni anda .?

asus u AP moduna alacaksın Access point.
    hg255s in 2.4 ve 5 ghz radyolarını kapatacaksın senin asusta 5 ghz varsa.
    asus da wifi ayarlarını yapıcan. hg255s in boşta olan bir LAN portuna takıcan asusu. Asusa giren kabloyu var ise WAN (mavi renk olur) portuna girecek, yoksa adsl/vdsl ise, genelde LAN4 olur wan girişi oraya takıcan kabloyu.

sonra asus a wifi üzerinden bağlancan bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratai -- 11 Ekim 2016; 9:36:10 >
  • sayın Superonline mağdurları, merhaba kolay gelsin : )

255s ten bende de var maalesef asus laptop ile bağlantı kopmaları yaşıyorum. telefonlar da wireless da sorun olmuyor kopma vs yok. pc de bu sorun var, pc yeni olması rağmen format attım sıfır dan kurulum yaptım sorun değişmedi. böyle bişeyden haberdan olan var mıdır. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoveHentai -- 12 Ekim 2016; 10:31:49 >
  • LoveHentai L kullanıcısına yanıt
    wifi kanallariyla ilgili olabilir mi?
    benim auto'daydi, sonra 11'e degistirdim (sizin durumunuzda farkli da olabilir) daha stabil kopmayan baglanti var simdi
  • Kabloluda sorun yokken kablosuz modda surekli baglanti kopuyor.modemmi bozuk yazilimindami sorun var cozemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Kabloluda sorun yokken kablosuz modda surekli baglanti kopuyor.modemmi bozuk yazilimindami sorun var cozemedim.

Sizin dairede wifi sinyal kirliligi vardir. Kopmalar onla alakali. 5 ghz kullanin cihaziniz destekliyorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty26

wifi kanallariyla ilgili olabilir mi?
    benim auto'daydi, sonra 11'e degistirdim (sizin durumunuzda farkli da olabilir) daha stabil kopmayan baglanti var simdi

nasıl oluyor bu ayar biraz anlatır mısınız? modem arayüzüne giriyoruz, sonra ne yapıyoruz?

teşekkürler
  • LoveHentai L kullanıcısına yanıt
    HG255s mağduru desek daha doğru olur... piyasadaki en dandik yöneltici o olur...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.