Şimdi Ara

Superonline Huawei HG255s 5ghz router ana konu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.434
Cevap
99
Favori
361.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    huaweide access point için seçenek vardı o pasifse engelliyor olabilir...
  • Selam arkadaşlar, uzun süredir bu modemi kullanıyorum. Son 15-20 gündür garip bir problem yaşıyorum ve çözüm önerileriniz için paylaşmak istedim. Bazı internet sitelerine LAN kablosuyla bağlı durumda girebilmeme karşın wifiden giremiyorum. (Örneğin çok sık kullandığım e-devlet sitesi gibi). Önceki gönderileri elimden geldiğince okudum ama benzer bir durum göremedim. Yardımcı olabilecek varmıdır ?
  • HG255s modeliyse sorun yaşan ciddi LAG sorunları olan var mı ?
  • Merhaba arkadaşlar bende de bu cihaz var. Salonda bulunuyor. 50mbit internet var. Ancak arka odadan bağlanınca hız 5-10 mbite kadar düşüyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dexsite kullanıcısına yanıt
    2.4 ghz yerine 5ghz den bağlanmayı deneyin.
    2.4 ghz şu an istanbul tem otoyolu gibi bodrumdan marmaristen dönen tatilciler kadar yoğun.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Odadan sadece 2,4 ghz çekiyor hocam. Ayrıca her zaman oluyor bu bayram ile ilgisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexsite

Odadan sadece 2,4 ghz çekiyor hocam. Ayrıca her zaman oluyor bu bayram ile ilgisi yok.

Bayrama mahsus birşey değil bu. Apartmanda onlarca wireless ağı var, her evde bir internet.
    2.4ghz her daim kalabalık yani hız düşümü ondan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: Dexsite

Bayrama mahsus birşey değil bu. Apartmanda onlarca wireless ağı var, her evde bir internet.
    2.4ghz her daim kalabalık yani hız düşümü ondan.

Hocam benim bahsettiğim o değil Aynı ağa bağlıyken modemin bulunduğu yer olan salonda speedtest 50 mbit çıkıyor. 2 oda yanda speedtest 10 mbit çıkıyor. Ben bunu sordum. Nasıl düzeltebilirim?

• Dexsite kullanıcısına yanıt
    Duzeltemezsin. Senin o iki yan odada birsuru wifi sinyali cirit atiyor. Powerline alip kullanabilirsin interneti evin ucra kosesine tasimak icin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski modemdeki yöntemler ile veya bir tanıdık vasıtası ile modem root kullanıcı adı ve şiresine ulaşabilen var mı?

Çok sık hız düşmesi, bağlantı kopması veya gecikme yaşar oldum. Kendi asus modemimi kullanmak istiyorum :(
  • dhretireduser D kullanıcısına yanıt
    Malesef yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibraxi kullanıcısına yanıt
    dostum online oyunlarda bu modemle ciddi lag sorunları yaşıyorum. yine huawei ama farklı modele sahip olan arkadaşın evinde hiçbir lag sorunu yaşamadım. sen sorunu çözebildin mi?

• Bu modemin port acma olayinda ekstra yapilan bir islem mi var?

Normal sekilde ip'mi sabitleyip sonra da istedigim bazi portlari bu ip icin aciyorum. Fakat farkli port kontrol sitelerinden baktigimda portun hep kapali oldugunu gordum. En son musteri hizmetlerini aradim bizde sistemde acik gorunuyor portlariniz dediler. Yine de kendisi de bir port acti denedim ama o da kapali gorundu. Israrla sistemde bakinca acik goruyoruz yapacagimiz bir sey yok diyorlar.

Bu konuyu nasil cozebilirim? Portlari acmak istiyorum ozellikle PS4 baglantim icin acmam lazim. Superonline mi engelliyor ondan da suphelendim. Engelliyorlarsa nasil kaldirabilirim bu engeli?

• Bu cihazda dns girme ayarını bulamayanlar için tarif:

Yerel Ağ -> Lan Arayüzüne gelin
    DHCP sunucusu kısmında, LAN cihazları için DNS sunucuyu manuel olarak yapılandırın a tıklayın.
    Altta açılan yere 8.8.8.8 veya ne kullanıyorsanız girin. Hem birincin hem ikincil dns i girmeniz lazım.

SS
    http://imgur.com/a/sRhW6
  • Kabloya geçtim (kablosuz dağıtıcı değil direk kablo ile bağlantı) ne lag kaldı ne yavaşlık sorunu ...
    Muhtemel 2.4/5Ghz sorunu cihaz tam verimli çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Kabloya geçtim (kablosuz dağıtıcı değil direk kablo ile bağlantı) ne lag kaldı ne yavaşlık sorunu ...
    Muhtemel 2.4/5Ghz sorunu cihaz tam verimli çalışmıyor

Sorun cihaz değil, çevremizdeki wireless gürültü kirliliği.
    Binaları dip dibe (hatta bitişik) ve çok katlı yaptıkları için, az sayıda olan wireless kanallarında trafik oluyor. 5 ghz o bakımdan daha iyi.
  • Merhabalar bende de bu modem mevcut. Ben cihazlara ayrı ayrı hız sınırı koymak istiyorum bu mümkünmü bu modemde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey111

Merhabalar bende de bu modem mevcut. Ben cihazlara ayrı ayrı hız sınırı koymak istiyorum bu mümkünmü bu modemde

Mümkün değil.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRecRuiT123

Bu modemin port acma olayinda ekstra yapilan bir islem mi var?

Normal sekilde ip'mi sabitleyip sonra da istedigim bazi portlari bu ip icin aciyorum. Fakat farkli port kontrol sitelerinden baktigimda portun hep kapali oldugunu gordum. En son musteri hizmetlerini aradim bizde sistemde acik gorunuyor portlariniz dediler. Yine de kendisi de bir port acti denedim ama o da kapali gorundu. Israrla sistemde bakinca acik goruyoruz yapacagimiz bir sey yok diyorlar.

Bu konuyu nasil cozebilirim? Portlari acmak istiyorum ozellikle PS4 baglantim icin acmam lazim. Superonline mi engelliyor ondan da suphelendim. Engelliyorlarsa nasil kaldirabilirim bu engeli?

hg255s de ps4 icin gerekli bagzi portlari acmaniza izin vermiyor..hg253s e doneceksiniz..ben buyuzden hg255s i iade ettim..

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.